Prijava

Kao što svi znamo, protekle dve godine su bile vrlo stresne za sve nas. Mnogo toga se novog desilo a ništa nije do kraja rešeno i ništa nije, niti će biti kao pre.
Sve ove promene izazivaju veliki stres kod ljudi a ni Vukajlija nije pošteđena rasprava o ovim uznemirijućim događajima koji se upravo dešavaju.
Na ovu temu ćemo dolaziti kada želimo da odahnemo od svega što se dešava oko nas. Od politike, korone i svega ostalog.
Ovde ćemo doći da pronađemo mir.

Ja bih počeo jednim divnim citatom starca Jefrema Arizonskog i Filotejskog:

"Зашто патиш због разних догађаја, јадикујеш и страхујеш више него што је потребно?
Ми се не налазимо изван Божијег промисла, да би нас руководио пуки случај. Према томе, све што нам се дешава, дешава се са Божијим знањем, тако да се неће десити ништа што превазилази нашу снагу!

Нека се угуше у бригама они који не верују у Божији промисао.
Ми, међутим, који верујемо да је Бог свуда присутан и да не постоји ни једно створење, које би било изван Његовог провиђења и промишљања, нисмо оправдани кад бринемо више него што је неопходно
Таквим понашањем показујемо НЕДОСТАТАК ВЕРЕ и ПРОСВЕТЉЕЊА.

Блажен је човек који се узда у Бога, јер је као лавић без страха. (приче Сол. 28, 1)

Ако је Бог Онај који то допушта, НЕКА БУДЕ ВОЉА ТВОЈА, ГОСПОДЕ!"
" Јер ко познаде ум Господњи? Или ко му би савјетник?" (Римљ. 11, 34)

Bog je fejk i ne postoji

Postoji Šmokljo i voli te beskrajno ali te ne sili da se razvijaš. Čekaće strpljivo tvoj poziv.

Ma jok brate poprilično sam siguran da ne postoji veruj mi brt najbolji odnos cene i kvaliteta voli te brat ne postoji veruj bratu

To je tvoj zaključak shodno tvom trenutnom stupnju duhovnog razvoja. I to je u redu.
Bog se bori za sve nas i želi nas uz sebe.

Moj stupanj je na maksimumu, nema dalje od mog stupnja. Moj stupanj > tvoj stupanj, i ako ja kažem da bog ne postoji, a ti kažeš da bog postoji, bog onda svakako i neizostavno ne postoji i tu je kraj svake priče na tu temu.

Ok je malo religioznosti na sajt uz sav ovaj hotulski vampirizam. Ili duhovnosti svejedno.

Ejd, pls, razradi malo, smernice fazoni obrasci.

Obj svima je potreban relif a to nije rat u ukrajini razaranje. To je jos veca devastacija. Zakretanje glave nije opcija.

Simpatičan si. Čini mi se da sam pročitao negde na forumu da su te savetovali da odeš negde, valjda ti je ovde preko glave svega. Možda grešim ali mi se tako učinilo.
Hteo sam da ti kažem da gde god bio uvek ćeš nositi to što imaš u glavi i srcu. Po meni, promena sredine ti može pomoći, ali samo na kratko. Vrlo brzo ćeš biti onaj stari ako ne radiš na sebi i spoznaji sebe i sopstvene duše ili bića.
Bez toga nema promene, veruj mi.

Ejd to je moglo mnogo kraće, glasi: "pobeći možeš ali od sebe ne"

Caro, delite inspirativne sadržaje, slike, pesme, religijske poruke. U suštini sve ono što inspiriše.

Kako da ti veruje kad je nevernik. Ne kapiras Ejduse da bezbozniku nema smisla pricati. To je zivotinja

Ejd to je moglo mnogo kraće, glasi: "pobeći možeš ali od sebe ne"

Slažem se, moglo je.

Šmo: Bog ne postoji
Bog: to je ta moja ovčica moje stado

šmo, neverovanjem ne možeš ukiniti tvorca jbg

Ja kad umrem neću da očekujem ništa, samo ću da prestanem da postojim, ako ste vi u pravu (a niste jbg), ok je to po mene, idem u pAKaO ili koji god kurac, ali svejedno ne prestajem da postojim. Vi ste u kurcu jer ako sam ja u pravu (a jesam), vaša očekivanja ostaju neispunjena, nema boga, nema zagrobnog života, nema raja, umrećete i prestaćete da postojite. To vas jako plaši, neopisivo vas plaši, do te mere da uopšte ne želite da razmišljate u tom smeru i stalno sebe ubeđujete 'ma postoji, jednostavno MORA da postoji, zašto smo uopšte ovde koj kurac'. Meni bolje i želim vam da dosegnete moj ступањ što bi reko čika ejdus.

Šmokljo, nisi razumeo. Radi se spoznaji, ne o ubeđenju. To je ono što ti promačinje.

idem u pAKaO ili koji god kurac

Ne u pakao, nego nigde po tvojoj teoriji.

ali bukv ako postoji postoji ako ne postoji ne postoji.
Ni u jednoj opciji se niko ne pita.

To ste ces da budes u pravu a ne dobijes nista jaka vajda. A ako mi budemo u pravu imamo da te napusavamo e picko esmo ti rekli jeo si govna a sad ti lepo ajd platu turu majmune sto nisi verovao.

Ma jok bre, ništa meni ne promačinje. Nije ovo što sam ja rekao ubeđenje nego činjenica do čije spoznaje se dolazi logikom i zdravim razumom, i ako iko u nju sumnja treba da predstavi validne dokaze za tu sumnju.

A ako mi budemo u pravu imamo da te napusavamo e picko esmo ti rekli jeo si govna a sad ti lepo ajd platu turu majmune sto nisi verovao.

Neće budete u pravu, i mnogo vas je strah toga, toliko da uopšte ne ostavljate promil šanse da niste u pravu, a to je uvek loš znak. Mora imate plan B jbg.

logikom i zdravim razumom

Čovek nije satkan od logike i zdravog razuma. Da jeste ne bi vrv ni postojao.