Питање (аутор) - Одговор (модератор)

  1. Зашто ми је обрисан постер "Ћао, ја сам јана и волим да се играм с прстом, ах..."? Мислим да је био иберквалитетан, и риба на слици се чак тако зове, лепо је писало....

  2. Verujem da je moderatorska greška u pitanju. Isuviše je lepo i tačno da bi bilo obrisano.
    http://vukajlija.com/real-life/193241#comment_488203

  3. Htela sam da budem fina.
    Naravno da nije greška.

    I naravno da zaslužuje da se ispravi.

  4. Ma, to je bilo x puta u raznim oblicima.

  5. Linkuj makar jedan.
    Niko u komentaru nije naveo da ih je bilo X sličnih?!

  6. http://vukajlija.com/real-life/128399

    To je taj smisao.

    A dajem desnu ruku da ima na bar još 10 mesta nešto slično samo pod raznoraznim drugim naslovima, tipa "Život - Ono što ti preostane kad isključiš komp" itd.

    Drugi mod je to obrisao kao "nekvalitetno", ja bih kao "plagijat", a u krajnjem slučaju, nije ni bitno.

  7. A zašto se čekalo da se napuni sa oko 200+, zar je to trajalo par minuta?!
    Mislim, autor je nov, lepo ste ga pozdravili?!

  8. Nije se čekalo, jednostavno, niko nije primetio. Crveni tepih nam je na hemijskom čišćenju, a zalihe soli i leba smo potrošili jer je ekonomska kriza, pa nismo imali šta drugo da jedemo.

  9. Ne bih baš rekao da je plagijat... Kad napraviš plagijat, podrazumijeva se to da si već znao za "originalnu verziju"...Ja sam ovdje 5 dana i nisam imao vremena dovoljno da studiram tuđe definicije i napišem istu... Plagijat je ono što je u potpunosti ili većinom kopirano...Kod mene se javio samo jedan segment...

    Inače, skontao sam da kad ostali članovi skontaju da je nešto već definisano na isti način, napišu u komentaru "bilo" ili ostave link da se uvjeriš...Kod mene to nije bio slučaj... Kako god, nisam plagijator i bez te omiljene definicije "Real life" ću ja nastaviti da živim...

    I, ne znam da li Black Hole postavlja definicije ali volio bih na nekoliko da stavim + i da mi budu omiljene...Možda me i zavoli pa ne obriše definiciju jer sam tu 5 dana tek...

    Majo, tebi hvala na zalaganju...Nisam ni znao za ovo dok mi ti nisi poslala link... A za brisanje definicije sam saznao prije par minuta kada sam vidio da defke nema na mom profilu...

  10. @ Pirgo13

    Ovde se za plagijat smatra i ono što je nenamerno ispalo isto ili slično. Jebiga, malo je to začkoljica da, kad se nešto obriše kao plagijat, autor odmah pomisli da je okrivljen da je plagijator, iako su ovde plagijati u većini slučajeva nenamerni, kao tvoj, recimo.

    Kako god, nisam plagijator i bez te omiljene definicije "Real life" ću ja nastaviti da živim...

    Palac gore.

    I, ne znam da li Black Hole postavlja definicije ali volio bih na nekoliko da stavim + i da mi budu omiljene...Možda me i zavoli pa ne obriše definiciju jer sam tu 5 dana tek...

    Moje definicije su tu da, kao i svačije, budu čitane i ocenjivane. Nit ću te više voleti ako ih sve pročitaš i daš palac uvis, niti ću te manje voleti ako ih sve pročitaš i daš palac dole. To nema nikakve veze sa brisanjem tvoje definicije, koju, inače, ja nisam ni obrisao, al, i to nije bitno.

  11. @bleckhole,

    zar nije bilo moguće da definiciju samo skinete sa naslovne, da čoveku ostane jer je sakupio dosta poena na istoj, a ne da je posaljete direkt na groblje samo zato sto ju je kompjuter izbacio na naslovnu. Postoje mnogo losije defke sacuvane kao i pagijati pa nisu obrisani jer nisu bole oči...

  12. "Kako god, nisam plagijator i bez te omiljene definicije "Real life" ću ja nastaviti da živim..."

    Ali život više neće biti isti :)

    Pa, ako 300 ljudi nije primjetilo plagijat, ne znam kako je administrator vidio toliku sličnost sa ostalim..

    "A dajem desnu ruku da ima na bar još 10 mesta nešto slično samo pod raznoraznim drugim naslovima, tipa "Život - Ono što ti preostane kad isključiš komp" "

    Ja dajem desnu ruku da je administrator riješio da izbriše definiciju čim je pročitao naslov... Nebitno da li je sadržaj originalan, drugačiji, duhovit, plagijat, kopiran ili bilo šta... "Evo ga, još jedan pametnjaković se našao da definiše Real life.... Još samo da okači poster sa Facebook-a i dobiće ban"...

    Ako stvarno misliš da je nekvalitetna i da je plagijat nek' onda i dalje trune u onom mraku groblja kao i sve ostale..Onako omiljena i onako lajkovana

  13. @ Hrnjau
    To je tehnički nemoguće.

    @Pirgo

    Pa, ako 250 ljudi nije primjetilo plagijat, ne znam kako je administrator vidio toliku sličnost sa ostalim..

    Osedeh pričajući kako te brojke nemaju nikakve veze sa brisanjem. I za Miloševića je glasalo 3 miliona ljudi svojevremeno, za Sadama Huseina 99,9% od broja izašlih na DEMOKRATSKE izbore.

    Ja dajem desnu ruku da je administrator riješio da izbriše definiciju čim je pročitao naslov... Nebitno da li je sadržaj originalan, drugačiji, duhovit, plagijat, kopiran ili bilo šta... "Evo ga, još jedan pametnjaković se našao da definiše Real life.... Još samo da okači poster sa Facebook-a i dobiće ban"...

    Ne mogu da nađem onaj klip na Tjubu kad onom tipu što hoće da prihvati svetu Lazarevu glavu, seku ruku.

  14. Definicija dana mu dođe kao fasada sajta. E sad, ako neko sa strane vidi prljavu fasadu neće ni ulaziti u kuću.
    A kad smo kod ostalog smeća, vi ga toliko pravite u toku dana da ne bi bilo doboljno ni 60 moderatora u 3 smene da sve to čisti, a na sajtu bi dnevno ostajalo po 30 definicija.

  15. Šta, Slobodan i Sadam su isto svoje ideje kačili na Vukajliju pa su na osnovu lajkova upisani glasovi?!

    Pa zašto onda postoji glasanje +,- i omiljeno ako su samo moderatori ti koji su relevantni da prepoznaju šta je kvalitet a šta ne??

    Žao mi je što je definicija izbrisana, ali ne želim da ispadne kao da molim da se vrati. Neću se radi jedne definicije spuštati na nivo onoga ko ju je izbrisao.

    Biće opet posla za tog administratora. Napraviću opet neku dobru definiciju, ali ne mogu sada. Kad si gladan - nisi svoj .. :)

  16. Od 300 ljudi koji uđu, njih 50 bi pomislilo da baš ona definicija ' prlja' sajt.. To pokazuje skor koji je postigla.. Ostalima bi se svidjela.. Ali meni se čini da imate oprečne stavove o mišljenjima i posjetilaca i ljudi sa nalozima.. Lijepo bi bilo da se zna stav Moderatora, kao ustanove i pozicije na sajtu.. Da se zanemari lično.. Jer @Black Hole tvrdi da mišljenje drugih nije bitno, dok @Korleone to navodi kao razlog..

  17. Pa zašto onda postoji glasanje +,- i omiljeno ako su samo moderatori ti koji su relevantni da prepoznaju šta je kvalitet a šta ne??

    Da bi se zadovoljio poriv mediokriteta u nama - želja da vidiš odokativno koliko nešto tvoje "vredi". I taj rezultat koji dobiješ je tvoj relativni kvalitet u očima nekog prosečnog čo'eka. A mi ovde ne voilimo demokratiju baš mnogo, pa je često giljotiniramo kad smatramo da je to potrebno da se uradi.

  18. To je i mene zbunilo sad...

    Ne možeš narodu (moderatorima) ugoditi..

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.