Питање (аутор) - Одговор (модератор)

  1. Слажем се. Ја први желим да помогнем људима и максимално сам пажљив. Али људима.
    А они који се не скидају са теме ''Бановани'' су најчешће морони који не знају да се понашају. Што бих се због њих цимао? Ако му неко нешто 10 пута објасни и 10 пута му не уђе у главу, нема више расправе. Бан и ћао здраво.

  2. što je ova definicija obrisana kada jeste definicija ? http://vukajlija.com/albanski-srbi/169883

    Није дефиниција. Можда може да прође као ''констатација''.

  3. Али ни тако нема много смисла.

  4. Делимично се слажем са тобом блеки, јер је све ово субјективност, а лике је пре 3 дана дошо и није му ништа јасно и неки тако реагују, па онда лепо објасиш, и поред тога што се понаша као кретен. Обично леп приступ таквим члановима је најчешће врло продуктиван (бар из мог искуства).
    Џими слажем се са тим. Ај да више не спемујемо овде јер смо нашли заједнички језик поприлично, па да ке кваримо. :Д

  5. Hvala džimi na objašnjenju ali pitao sam moderatore koji znaju šta je definicija a ne moderatore koji da bi napisali definiciju moraju da iskoriste arsenal ružnih reči i da to sve upakuju u kilometarski hiper tekst koji bih mogao da kažem u jednoj rečenici. Budi malo ok prema onima koji vole minimalizam ti opširni čoveče. Još jedno pitanje, Džimi misliš li da sam ja moron?I zašto?

  6. a ne moderatore koji da bi napisali definiciju moraju da iskoriste arsenal ružnih reči

    То је нетачно.

    u kilometarski hiper tekst koji bih mogao da kažem u jednoj rečenici.

    Тешко. Узгред, је л' знаш ти уопште шта је то хипертекст? Текст не можеш да ''кажеш''. За једног студента србистике ти фали писмености.

    Još jedno pitanje, Džimi misliš li da sam ja moron?I zašto?

    Не мислим да си морон. Зашто не мислим да си морон? Не знам, не делујеш ми тако. Пре ми делујеш као тежак фолирант. Мада опет, тешко је стварати слику о некоме преко интернета.

  7. Nisam rekao hipertekst nego hiper tekst. Uostalom jesi li ti čuo za stilske figure i ironiju.

  8. Uostalom jesi li ti čuo za stilske figure i ironiju.

    Причај ми о стилским фигурама и иронији, молим те. :))

  9. Pravila u tekstu ne postoje, ne možeš se držati pravila ako se baviš tekstom. Čim znaš da ispraviš znači da si me razumeo. Što se mene tiče možemo da pričamo ako ti više odgovara i sa beee, io, meee, njiii...Šta ima da ti pričam kada se držiš pravila ko pijan plota. Pa ti bi i Kiša ispravio jer je napisao u mansardi penjati, ti bi i Bećkoviću stavio cenzuru jer ne mogu pijane ptice da greše u prostoru. Ceni me malo više i neće biti problema, radi na razlikama i pad je let ljubice moja.

  10. 'ladno ste uspeli da smekšate en_dottera.

    iskreno (kao što znate sa onih naših skrivenih tema), ja se ne proivim, ali i dalje ne odobravam to banovanje bez upozorenja pa makar i totalni anonimus bio. pre ću da banujem sevasta ili en_dottera, zato što oni već znaju kako stvari funkcionišu, nego nekog novog ko nema pojma o čemu se radi, dođe i pita "ŠKK?" kad vidi da mu je neki nadobudni ludak (sigurno tako delujemo, barem u početku) obrisao nešto par minuta posle objavljivanja.

    znam da smo pričali o ovome hiljadu puta do sada i da smo pokušali da nađemo adekvatan kompromis (ovaj koji primenjujemo sada), ali eto čisto radi razonode članova malo da prodžaram vatru :)

    što se ove teme konkretno tiče, moramo nekako da uspemo da naglasimo i da bude stalno vidljivo da se i za najmanju sitnicu banuje bez prethodne opomene jer evo ja sad terenutno nisam siguran u kom delu je to napisano. Mi znamo, neko zna, ali opet neko ko dođe iznerviran ne zna. Da, na greškama će naučiti, to je ok, ali opet, ono...

    Sve ovo pišem konkretno jer mi najviše smeta odnos prema novajlijama kojima je jebeno postalo pomalo preteško da se probiju pored svega ovoga. Da, ovako se vrši sa jedne strane odlična selekcija i brisanjem smeća, na sajtu ostaju samo oni iole kvalitetniji, ali sa druge strane, čini mi se da nam se to obilo o glavu i na sajtu ostaju samo psihopate željne napete bezrazložne diskusije.

    eto malo razonode članovima:) i da vas podsetim za pravilo da se dobija direkt ban na odgovor, ili bilo kakvo postovanje, a da to nijekonkretno pitanje vezano za sajt ili poželjnije, za samog autora lično.

  11. Moli vas Dr Janković, koji je banovan na sopstveni zahtev pre nekih mesec-dva, da ga odbanujete.

  12. Zbog čega mi je nestao komentar na jednu definiciju? Ostavio sam dva, jedan za drugim, i u početku je prikazalo oba, ali je prvi kasnije nestao.

  13. Možda je ktitor pa može brisat komentare. Možda. Ja onako, nisam moderator.

  14. Гамби,рачунај да имаш пиво од мене. :)
    ___________________________________
    Да ли ми се чини,или је сајт јако успорио?Или је ипак до мог компа/рутера/сервера?

  15. Da li neko od moderatora moze da proveru komentatore na posteru

    http://vukajlija.com/zabava/posteri/11386

    deluje mi kao dupli nalog.... Ili to, ili su im mozgovi u ad-hoc modu ;)

  16. P.S NIJE reklama postera

  17. Neko od moderatora da mi odgovori? Neki bag ili...?
    @Ognjenpet, ja sam ostavljao komentare, i nisam ih brisao, nisam ktitor. Sami su nestali.

  18. @mlata: da li su bili isti? ako su bili isti, onda je neko od moderatora obrisao, ako nije onda je bag.

  19. Nisu bili isti. Sigurno je neki bag, mislim da sam video da se još neko žalio na tako nešto.

  20. @Mlata ako je definicija koju si komentarisao ktitorova, on je moze obrisati.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.