Питање (аутор) - Одговор (модератор)

  1. ja za psovku popasem 10 dana,ovaj mozhe da vam skache po glavama!!kako to?

  2. Zoki, mojne si naivan ko francuska sobarica

  3. Lik će da popase trajni, ako se pojavi opet i kraj. Srećan sad?

  4. hehee,odlichan odgovor,kao sto sam i mislio,hvala =]

  5. aaa,drugi post sam video tek kasnije,ovo iznad je odgovor na prvi...
    ne usrechuje me banovanje,samo mislim da treba da postoji isti arshin za sve,nekako je fer!!
    toliko..

  6. odbanuj mastrixt-a 18 jul je

  7. није, биће сутра

  8. Зашто овај постер и даље није обрисан?
    Јесте да има 500 плусева, али никако не представља добар пример за прављење постера. Ем је слика огромна, ем је коментар идиотски (ту је само зато што је обавезан).

  9. јбг, зато што су 12 модератора оценила да је ок.

  10. Па добро, ако вам је баш ужитак да бришете тону моронских постера који се угледају на овај...

  11. ствар укуса

  12. Kad smo već kod postera, da li će na profilu pisati posebno popularnost za postere, kad je već ukinuto njihovo uračunavanje u ceo zbir popularnosti (šta kaže kaizen?)?

  13. Čisto sumnjam. Zašto bi vraćao nešto što je ukinuo.

  14. A ne da ga vrati kao način kao što je bilo nekad, nego kao posebna statistika:

    Popularnost na definicije: x
    Popularnost na postere: y

  15. Ma ne verujem. I onako niko ne postavlja postere koje je sam načinio, već skoro svi skidaju sa drugih sajtova, da ne pominjem one što kače prve tri strane kad u Google ukucaš funny kurac, palac...

    Mrka kapa moj prijatelju tenkisto:)

  16. E, jbg. Onda ćemo sami da računamo, pa držati taj podatak za sebe.

    Inače, više nisam tenkista, sad sam pešadinac (igram CS :D )

    Hvala, enivej.

  17. ban na 24 sata (inace potpuno nepotrebno) pre 3 dana a jos uvek traje ?!?!?

  18. О, драги дупли наложе,
    морате бити мало прецизнији!

  19. Cisto informativno: moze li neko od modova da mi da tacnu definiciju plagijata?
    Da li je plagijat ako uzmem ideju odnekle i pretocim je u definiciju?
    Evo konkretan primjer koji prilazem uz pitanje: napisao sam danas definiciju po ideji koja mi dodje odnekle, i znao sam da sam foru negdje i u nekom obliku vec cuo. Definisem, jer nisam nasao da je neko definiciju tog tipa vec stavio. Poslije toga, u komentaru mi je ukazan link od slike na kojoj je tekst odakle je potekla ideja i sama definicija.
    Da ponovim, da li je plagijat ako uzmem ideju i pretocim je u definiciju? Jer, ako jeste, i (dacu glup primjer, al' ajde...) definicija o vazduhu je plagijat, jer ideja o vazduhu vec postoji. Sve je plagijat :)
    Ok, pretjerujem. Vjerovatno su nijanse u pitanju, pa ako mozete jednu-dve o tim nijansama. Cisto da vidim granicu odakle nesto pocinje biti plagijat.
    Ovaj gore primjer nije nikakvo plakanje, niposto! Uostalom, sam sam je obrisao. Cisto bih volio da znam (jos jednom): Sta je to tacno plagijat? :)
    Da znam za ubuduce, ako cu i ja nekom kenjati da je ukrao, da imam osnovu za to... :)

  20. Овако, да ти прикажем пласично, глупим премерима, али надам се да ћеш схватити поенту.
    Ако неко рецимо жели да дефинише појам "чарапа" он може да напише: "То је оно што се носи на ногама".
    А нека друга особа напише: "То је део одеће, не може да се обује само на јапанке." Е то је плагијат. Значи исти смисао. (Носити, одећа, нема неких конкретних, занимљивих, оригиналних примера и сл.)

    А неко трећи напише: "Чарапа - то је оно чиме се хране веш-машине". То већ није плагијат. Другачији је приступ истој ствари!

    Тако некако, можда и нисам добро објаснила. Углавном, чланови могу за сваку дефиницију да напишу да је плагијат али је на крају на модератору да одлучи да ли је заиста плагијат или не.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.