Prijava

Ja generalno jedem sve, al' ponekada mi se meso ne jede, radije bih povrće.
Jeste li se vi kad probali preobratiti u neku od denominacija, i ako jeste postali vegani/vegetarijanci/itd, kakva su vam zapažanja i iskustva.

Da li je teško bilo odustati od mesa?
Da li osećate kakve benefite?
Koji su razlozi, ako želite podeliti?

Retko jedem meso u bilo kojem obliku, tipa jednom-dvaput sedmično sada, i to obično piletinu. Nije da primetim neku razliku na sebi, tojest na kilaži.

Meni je nezamisliv dan bez mesa, mogu da jedan dan ne jedem meso nikako ali sutradan odmah mora neka mesina

Meni kako matorim sve ukusnije biva jesti povrće/pečurke/sir. Ranije sam i ja bio u tripu da krkam mesište svakog dana, a sad se to menja.

pliduu možeš samoga mesa?

Bukv znam da je meso vnugo da ne treba uopste jesti a cepam 2-3 puta na dan

Bukv ko neka retos verzija mog djovaxa

Smokljo ako je neki fazon kao “onda pojedi ovu moju mesinu dole” ali odg cu ti;

Nmg brt.

Po meni treba smanjiti malo unos mesa, dijelimično zamijeniti nekim biljnim proteinima. Al ja barem ne bih mogao skroz da izbacim.

Imat dva dana bez mesa u toku sedmice, to bi bilo sasvim OK. Ili jedan dan, za početak.

Treba jesti ono sto si jeo cijeli zivot i na cemu si odrastao, ako sam jeo cijeli zivot meso i mlijecne proizvode i jeli su mi ih preci i dozivjeli 90 godina sto bi ja sad eksperimentisao i jeo neke puževe i školjke, vece su sanse da mi to “zdravo i kvalitetno” nece goditi nego ono sto sam navikao vec

Meni kako matorim sve ukusnije biva jesti povrće/pečurke/sir.

+1

De bas su ti preci jeli cokoladno mleko i nutelu nemoj zaebavas

To demonizovanje mesa je poteklo iz amerike gdje jedu mesne prerađevine kojekakve ali ne jesti meso u srbiji koje je top tier meso nema nikakvog smisla brt odes kod seljaka uzmes domace meso sir mlijeko i sta ce ti faliti ima da budes zdrav ko gorštak

Opet moram kenjam, ne ne odes kod seljaka, seljak gore truje svoju stoku nego fabrika. Osim jagnjetine koja trckara tamo negde to ok

Čekamo autora Thilmo da objasni.

Ma trujete vi gore po vojvodini mozda, dodji na pester da vidis kako se uzgaja stoka, jos samo na Andima ima takvog mesa

Sta gaje svinje na slobodno

Bukv to sam i rekao za jagnjice

dođi na pešter dođi dođi na pešter