Prijava

Pa nije paradoks ako ne gledaš stvari crno-bijelo.

S jedne strane možeš reći da je EU dugoročni strateški cilj, i da im se treba približavati sprovodeći razne reforme itd... pripremajući zemlju za članstvo u nekom trenutku, i generalno sarađujući s njima u većini domena.

Pri tom će naravno biti stvari u kojima se ne slažeš sa njima, i naravno da ćeš gledati u tim stvarima da isjeraš svoje. To što neko teži ulasku u EU, ne mora da znači da mora da voli iste glumce i sportiste kao Ursula von der Lejen i da navija za isti klub, i da pije slađu kafu, ako ona pije slađu...

Postoje razlike, tamo gdje su razlike tu se boriš za svoje koliko možeš, a u ostalim stvarima sarađuješ.

Time te i oni više uvažavaju nego nekog beskičmenjaka.

Škodra papčić pravi, bejbi fejs guzonjin sin koji je došao na poziciju pokupivši simpatije “ljubi ga majka” babetina u rsu

To je kao da si rekao: ma zna vucic zasto sve ovo radi pametan je on covek, daje im neke ustupke u stvari zajebace ih on i uzece sve sto je dobro za nas. Al za sad mora ovako bajo neke stvari nemaju alternativu izace to na dobro.

Kace i ta jevropa promeni docekacemo je spremni ne treba imati ilizuja.

Poglerdaj na r/srpska, pa ćeš vidjeti da ga većina podržava. A tu nisu babetine.
Jedino ko bi mu bio ozbiljna konkurencija za mjesto gradonačelnika je Igor Radojičić.
Ja pričam o Banja Luci i poziciji gradonačelnika, a ne o opštoj nekoj politici.

Eu strateski cilj, pa desnica bije po svim savovima poljoprivrednici prosipaju stajnjak po asfaltima od grcke (jerisosa) do madrida

Dobro ajde slazem se, drasko je ucinio puno toga za grad. Sta konkretno?

Decko je bukv dodik za milenijalce/zumere ima vise tih klasifikacija gde nije bas jasno ko je sta

EU je bila strateški cilj dugo vremena, dok je bila ono što je zaista predstavljala. Sad je ona i sama malo u kurcu, mada kontam da postoje mehanizmi kako se ona može stabilizovati. Opet, nebitno, sve i da EU kao takva propadne postojaće "EU", u nekom metaforičkom smislu, gdje bi ona predstavljala saradnju i integraciju evropskih država, na mnogim poljima, koja je uzajamno korisna... I Švica i Norveška na papiru nisu u EU, a u praksi, skoro kao da i jesu... Dio su iste ekonomske priče, mogu putovati normalno, itd...
Znači ja smatram da je IDEJA EU strateški cilj, gdje to znači da treba težiti nekom razvoju i reformama koje bi učinile zemlju sličnijom razvijenim evropskim zemljama i bolje integrisanom u taj prostor. A sad, da li će to politički biti kroz samu EU ili na neki drugi način, to je manje bitno.
Opet, ako težiš saradnji sa njima, ne znači da si u svemu klimoglavac, pogotovo ne u onim stvarima gdje oni ne bi trebali da zabadaju nos i petljaju se, tj. u stvarima koje su dobrim dijelom unutrašnja pitanja, i ne tiču ih se...

Razumijem da bi ih se ticalo neko kršenje ljudskih prava, ili tako neke stvari, ali na primjer proslava 9. januara ne krši ničija ljudska prava. Niti ko koga tjera da to slavi. Ali ima pravo Republika Srpska sebi da bira praznike i kad će da ih slavi.

Da se na toj proslavi glorifikuju neki zločini i ja bih bio protiv toga. Ali na proslavi toga nije bilo, slale su se normalne poruke.

Jovo, bez uvrede ali vi u rsu mi niste kompetentni za apsolutno ništa, vama bi dodik vladao i manipulisao stoljećima, draško njegov igrač najnormalnije izdao opoziciju kad je ugledao priliku i ti kao “vecina ga podrzava”, podrzavaju ga najcesce ostrasceni debilkosi kojima je velika stvar to sto je dozvolio besplatno parkiranje za auta srpskih tablica (dok banjalucani isti placaju lool) i sto je zabranio breskvicu srpsku patriotkinju dok moze da nastupa kojekakav šljam šabanski

Najjace od svega sto mi ovdje cara djeluje upucenije i razumnije kada je u pitaju gradonacelnik tvog grada

Jovo, bez uvrede ali vi u rsu mi niste kompetentni za apsolutno ništa, vama bi dodik vladao i manipulisao stoljećima,

zameniti:
rsu = bosnjacki entitet
dodik = alijanci

I sad ti plidu moj rodjeni kenjas tamo nekom u rs

Dobro ajde slazem se, drasko je ucinio puno toga za grad. Sta konkretno?

Uveo besplatne udžbenike za osnovce.
Čini mi se da je nešto i oko vrtića sredio da pojeftini.
Dao besplatne autobuske karte za javni prevoz penzionerima.
U gradu počinje izgradnju nekoliko parkova što ni jedan gradonačelnik prije njega nije radio i svi su bili kritikovani da se u gradu samo prave zgrade i beton. Evo Draško prvi pravi i neke parkove.
Malo sredio saobraćaj u gradu, mada moram priznati na nekim mjestima dosta nelogično, nadam se da će to na kraju ispasti ipak dobro... u početku je dosta zbunjivalo ljude.
Izgrađena ona teniska dvorana i bio ATP turnir u Banja Luci. (Mada je tu skrckano previše para, ako ne zatvore tu dvoranu, biće dosta neiskorištena)
Uredio obale Vrbasa, napravio nekoliko šetališta.
Započeo izgradnju centralnog spomen obilježja palim borcima u gradu, na šta se čekalo 30 godina.
Konačno srušeno ono ruglo od hotela Palas koje je stajalo tako 40 godina... I sad tu treba da se gradi novi hotel.
Doveo prvi put gradonačelnicu Sarajeva u posjetu Banja Luci, što je bez obzira na sve, dobra stvar, da se bar pokaže neka spremnost za saradnju.
Održava dobre odnose sa Bošnjacima i Hrvatima, išao na iftare, itd... Znači čovjek je kulturica priča...

Dosta poteza je populističkih ali bolje i to nego da se samo priča, a da nema ništa u praksi.

Ajde ne lupaj caro jebeno, kod nas je opozicja na vlasti, alija je mrtav vec 20 godina, sin mu nema ni u blizu podrsku kakvu je on imao, kod nas se vlast mjenja i mjenjati ce se

Prođi nekad kroz RS pa vidi u kakvu su se situaciju doveli, danas je opcina bileca ostala bez novca jebenog grad od 7k ljudi nema marke a garantujem da glasaju za dodika i kunu se u njega. Ako ti je u kikindi loše, vamo je 12x gore ali kikinđani su toga svjesni pa nece glasati za sns na izborima iducim, dok ce ovi iz bilece glasati makar slamu jeli, to je porazavajuce i red je da mu neko kaže (jovi) jer vi iz srbije znate o politici i stanju u rsu i bih uopste koliko o gruziji

Hahah i to kao on uradio.
Ovo je ko lvl sto plidui kazu da je tito izgradio i opismenio jugoslaviju.
Nit je sta platio nit je sta osmislio, bilo koja druga ameba da je bila na poziciji stvari bi se desile. Bukv inercija

Komunalna i ostala preduzeca rade i funkcionisu ko god da je na vlasti, ofc to ima uticaja al to ko kabi teko e da nije bilo njega nista od ovog ne bi bilo.

Jbt ko sad da uzmes tezu sta je vucic sve uradio u sportu u zadnji peses godina

Znaju ovi sto su otisli iz bih u srbiju da zive, sta zna neki smoklja iz bora o stanju srba u bih i hrvatskoj, nije zakoračio tamo i boli ga kurac, vidi da ima neki dodik sto dolazi da šetka po srbiji s vucicem i tjt

Ova zadnja dva sto si naveo jovo je cisti populizam, nema on sta da dovodi gradonacelnicu ni ona njega, sve dok ja ne dolazim kod tebe, i ti kod mene, jebo ti nase odnose da prostis, njima je to rutina, promocija i opis posla

kod nas je opozicja na vlasti,

Opozicija nemodz biti na vlasti po difoltu moooj plidumire

Mada obj sta se promenilo od doba alijanaca voleo BiH i to da saznam sta je to sad drugacije

Ma znas na sta sam mislio, oni koji su bili opozicija su dosli na vlast, kao npr da sad dodje jelena trivic umjesto dodika taj neki rad

Mada obj sta se promenilo od doba alijanaca voleo BiH i to da saznam sta je to sad drugacije

Navrati turistički caro, kroz cijelu bosnu neku turu opali, svratis malo kod jove pa kod mene pa do mesnog skoknes, grehota da nisi bio, najblizi smo

Plidu kao prvo ja od 2014. pa na dalje na svim izborima sam glasao za opoziciju. To ne znači da ću u nekom okršaju tipa Šmit vs. Dodik podržati Šmita. Odvajam politiku od nacionalnih interesa.

Vama svaka čast što ste skinuli SDA, nemam šta drugo za to da kažem nego respect.
Ali opet, Dodik je ostao, pa se opet napravilo dosta, znači nije bio toliki remetilački faktor kao što se predstavlja, solidno sarađuje sa trojkom. Izgleda je više kočila SDA.

Caro, naravno da to nisu sve zasluge njega lično, ali opet osjeti se u gradu neka pozitivna dinamika, i čovjek djeluje kulturno ako ništa. Mada je seljačić, ali trudi se da se emancipuje i priča više ko gospodin od razne "gospode".

sve dok ja ne dolazim kod tebe, i ti kod mene,

Ja sam obišao dosta gradova u BiH jer me zanimalo, turistički... obišao sam i u Republici Srpskoj i u Federaciji, nisam zaobilazio Federaciju... Od gradova u Federaciji samo bio sam u:
Sarajevu, Tuzli, Jajcu, Travniku, Bihaću, Mostaru, Ključu, Sanskom Mostu, Glamoču, Livnu, Drvaru...

Ne idem redovno u Federaciju, ali ne idem redovno ni u druge dijelove Republike Srpske iz prostog razloga što nemam tamo nikog, niti me posao tamo nosi... Obilazio sam oba entiteta turistički u raznim navratima...