Prijava

Ofc pliduu, zato sam ti i postavio pitanje na taj nacin...sta je sustinski drugacije.

Kapiram jovure da je problem strani uticaj al ne kapiram plidue koji nemaju problem sa tim stranim (zapadnim) ingerencijama.

Rispekt jovo ali kažem ti u tom nekom društvenom smislu ako nismo bliski jedni drugima, džaba i da nam se političari maze i paze, jebo njih nisu nikakav pokazatelj mada npr ovdje srbi iz istocnog sarajeva su nam dosta “blizi”, rade i izlaze ovdje ali zanimljivo da imam društva iz srbije i hrvatske a iz banjaluke ili sta znam bijeljine znaci iz RSa ne znam nikoga (izuzev par cura iz istocnog) o tome ti pricam, tu ima nekih barijera mnogo vise nego sto bi trebalo ali jbg

Koliko shvatam bosnu bas moras ozb (ozb) obici da bi shvatio sustinu, evidentan progres je u bosnjackom entitetu neke true evropske vrednosti se desavaju vs dodik (ex american man) kome doslo izdupeta uglavu i sad sve zastranilo

Gde su sad ona vremena kad je dodik priznavao genocida...

Secam se da je to negde plasirano, ne mogu potvrdim el true al dode na pocecima bio true drugosrb

Al i ovaj muslimanski balans izmedj amerike i turske je bas ozb povracitis

Pluidu, pa od političara ti sve potiče. Oni su i zavadili narod. Narod su ovce, a u suštini su isti na svakoj strani, ako gledaš po nekom mentalitetu i ljudskim kvalitetima.

Ako ovi koji su posvađali ovce spuste retoriku, i narod će to pratiti.

Ujak moj je svojevremeno govorio, da daš meni da uređujem medije u BiH, u roku od godinu dvije, bili bi normalni odnosi.

A to bi značilo da se u medijima ne blati ona druga strana konstantno, i da se pišu afirmativne vijesti i tekstovi o "drugom" entitetu, koji god to bio "drugi"...

To bi značilo da se recimo u Republici Srpskoj izbaci iz upotrebe termin "Političko Sarajevo", a u Federaciji da se izbaci iz upotrebe termin "manji entitet", itd...

evidentan progres je u bosnjackom entitetu neke true evropske vrednosti se desavaju vs dodik (ex american man) kome doslo izdupeta uglavu i sad sve zastranilo

Pazi caro, RS ima ogroman problem zbog centralizacije, sve se apsolutno vrti oko banjaluke i onda sredine koje nisu blizu nje, nemaju ocekivan razvoj. Dodiku nije nesto privlačno Istočno Sarajevo jer je blizu “bošnjačkom” a daleko Banja Luci i onda npr ima problem s tim da sud bude tamo nego oce u BL a to nije praktično ha hu dza bu suština je da gradovi koji su u RSu a blizu većeg grada u Federaciji se oslanjaju na taj grad (ljudi rade tamo), djelimicno je problem i entitetska linija koja se provlači tako da uvijek imaš neke opcine koje zavise od neke u Federaciji i to stvara problem razvoja tih sredina a istovremeno razvijaju veće gradove oko kojih se iste nalaze.

Slazem se jovo, mada danas svako medije prati gdje mu je najpogodnije i gdje su najbrze vijesti evo vidis npr naš Cara prati Index hr iz Kikinde, ja pratim N1 Srbija, ti pratiš Klix ba, nema vise tih prepreka

Centralizam je problem na celom balkanu a i daleko sire

Vrv samo vatikan i lihtenstajn nemaju tu zajebaciju zvanu centralizam.

Bezveze je ta paralela. Ko kabi rekao srb ima problem zbog bg i ns. Bukv prirodni zakon funkcionisanja manje vise svaka drzava sa solidnom velicinom teritorije ima neki gravitacioni centar

Dodik nije nikad bio ekstremni nacionalista, ali kad je došao na vlast uvidio je dvije stvari:
a) da nacionalistička priča prolazi kod naroda i da te može održati na vlasti, a vlast je svakome mila
b) da "mekan" stav prema strancima, a često i prema SDA na primjer, ne donosi mnogo korisnih plodova, ne samo u pogledu podrške naroda, nego i u pogledu ostvarivanja ciljeva... u suštini u situaciji kad se vrše neki pritisci više možeš postići ako i ti pokažeš malo zube.

Neko popustljiviji bi pristao da se ukine deveti janur. I šta bi se desilo? Da li bi mu svi tapšali kako je pravi čovjek za saradnju, za budućnost, ovo ono... Po meni ne... Nego bi rekli svi... eto vidiš i oni pristali da se taj dan ukine, svjesni su i sami šta su radili, ovo ono... ako je ukinut dan RS, kako onda može da bude RS uopšte kao takva, itd... RS je produkt devetog janura, ako je on ukinut, ni RS nema legitimitet, itd...

U suštini, daš prst, ode čitava ruka...

naš Cara prati Index hr iz Kikinde, ja pratim N1 Srbija, ti pratiš Klix ba,

Svakome je dosta svog smeca pa kad odes tamo na te stranice lokalne razmirice te ne zanimaju na bazicnom nivou vec mozes neke stvari da cujes bez klasicnog 'šuma'

Al opet i tamo je potreban ozbiljan filter da bi uopste ulazio na takve portale

Al obj index > klix > n1 (bilo koji) > vijesti (cg)

uzbunjivacica iz epsa prijavljivala korupciju unutar jp

https://youtu.be/vQKegZJvRhc?si=_f4xyydkaFFI6nON

Navukao sam se na recenzije balkanske muzike od strane ove britanske glumice:

Emma A. Gould - Listening to Balkan Music Part 5!

https://www.youtube.com/watch?v=amEkasf6P8w

Brate ala je gadna, na licu pise da je britanka. Vidi se i po tome kako vrljavi usta dok prica, dosta britanaca radi to, wtf

Pamet i lepota nema dileme

Jes gadna al je simpatična... :9 Meni baš interesantno to kakve face pravi... po tome tačno vidiš kako reaguje na pjesme...

Ovoj bolji eurocrem blok od bajadere. Prava Srbenda! :)

https://youtu.be/9t80EczfxtI

Da ne pomislis da ispadam hejter, ali jasno ti je da ovakvi videi nikad nisu iskreni u potpunosti? Nece jutjuberi ovog tipa da kenjaju po necemu makar to bili srbi, mora samo pozitiva i sve je vrh itd itd

Nisi u pravu, kaže fino kad joj se nešto ne sviđa, na primjer plazmu je skoro hejtovala. Osim toga, ona je u Zagrebu, nema razloga da se šlihta nama pored Hrvata. Logičnije bi bilo da hvali Bajaderu, ako već hoće nekom da se šlihta.