Nije Vučić kriv

  1. A znaš kako moja stara na primjer.
    Kad dođe s posla, legne u horizontalu, upali televizor, i to prilično glasno, obično neko političko sranje, mada nije uvijek hepi i informer, gleda često i Al Džaziru, nekad i Tanjug, itd... al uglavnom nešto od toga se vrti, ako nije neka serija (uglavnom turska).

    Pritom TV joj je u pozadini, a ona dok leži uzme i surfuje net na telefonu. Stalno joj je telefon u ruci, i stalno nešto surfuje. Dosta gleda jutjub, ali na žalost ona ne zna kako jutjub funkcioniše, i tipa ako je ime nekog kanala "NAJNOVIJE VESTI", ona ne zna da se to odnosi na ime kanala, ona misli da su to prosto najnovije vijesti, i to je zanima, i onda gleda ta sranja, npr. gdje neka budala sa dramskim tonom, čita vijesti uglavnom sa raznih svjetskih frontova, gdje se uz to naravno navija za Rusiju, itd...

    Generalno dosta pasivno se odnosi prema tom internetu, klikće na ono što joj iskoči, ne traži sama često, ne zna da upravlja baš... i kad nešto traži to je uvijek preko gugla... I kad gugl nešto izbaci, ona samo klikne na prvi ili drugi link, i misli to je to... Ne razumije kako je internet organizovan, ne konta da postoje različiti sajtovi, itd...

    Mislim da ti nju pitaš šta je sajt, ona bi ti znala reći, nije toliko neinformisana, ali u praksi, ona na to ne obraća pažnju, više gleda na Internet kao na jednu cjelinu sa raznim sadržajima, i klikće na šta god joj privuče pažnju... Ne razmišlja o tome na kom sajtu se nešto nalazi, ko je to pisao, itd...

    Ne zna ona šta je URL, nikad ne kuca eksplicitno nazive sajtova u adress bar...

    Ali to sve je ne sprečava da visi 4 sata dnevno na internetu... Sa mobilnim ide u krevet, oko toga sam se s njom mnogo puta svađao.

    Nekad se zna desiti ona zaspe, i dalje joj se vrti neki klip sa Jutjuba.

  2. bukvalno nisam procito

  3. jovor? vishe kao blavor khaha

  4. Premda jesi u pravu za starije, danas je taj tv program stvarno kao krek za njih, nauka propagande i navlačenja je uznapredovala do bolesnih srazmera.
    Opet - na mladjima je da se staraju o ljudima u godinama, da im pokažu šta treba a šta ne treba.
    Gledati tv program danas je kao da pereš veš na kamenu u potoku.

  5. Opet - na mladjima je da se staraju o ljudima u godinama, da im pokažu šta treba a šta ne treba.

    Misliš da nisam 100 puta ušao s njom u raspravu oko toga. Ali nažalost ne pije vode.
    Ili sam ja isuviše loš u vještinama ubjeđivanja.

  6. Ja na primjer znam, od dosta ljudi koje poznajem, veliki broj je skrenuo znatno udesno, otkako je došao Vučić umjesto Tadića. Mnoge teme koje su za vrijeme Tadića bile nebitne i bespredmetne, tipa antivakserstvo, sad su smještene u prvi plan. Znači, kampanja mijenjanja stavova je uspiješna.

    Mada nije to samo do Vučića, to je trend koji je prisutan u cijelom svijetu. Desničari i populisti su svugdje u ekspanziji. Evo sad u Holandiji, ej, Holandiji ! - najliberalnijoj državi, poznatoj po prostituciji i legalnim drogama, došli tvrdi desničari na vlast.

    Vucela za vreme koronke: evo mejmuni za razliku od vecine planete vi cete prvi imati sve moguce vacine tkzv svecki sto vaca

    Jovor: antivakserstvo se desilo pod vucicem

  7. Mislim da je malo i do ljudi… moji dok su radili isto tako su voleli da se vrate s posla pa vesti pa ovo-ono… ali su me uvek cimali daj nam šifru za netfliks pičko, kako da instaliram kurac-palac, kako da koristim spotify, zašto mi stalno jućub izbacuje recepte za janjetinu i WW2 u boji… cimali se ljudi, videli da mogu sami da prave izbor i da pohvataju osnove kako to sve radi.

  8. Sve je to Jovo brate na mestu, ali nije Vučić kriv, ne ide po kućama i ne tera štapom ljude da to gledaju, da ne gledaju ljudi svojevoljno ne bi ni postojalo, toeto. Nema tu šta da mu prebacimo.

  9. Nije Vučić kriv što vam deca sede po kladionicama i kartaju šaha na ruletu, ni što se zadužuju kod zelenaša da se izvade iz sranja pa se posle uvale u još veća sranja.

  10. Vucela za vreme koronke: evo mejmuni za razliku od vecine planete vi cete prvi imati sve moguce vacine tkzv svecki sto vaca

    Jovor: antivakserstvo se desilo pod vucicem

    Ovjde si djelimično u pravu, moram ti priznati. Nije Vučić nikad eksplicitno pričao protiv vakcina, i zaista jesu sve vakcine bile dostupne, i relativno je dobro i odgovorno rađeno sve za vrijeme korone, ako se izuzme početni odgovor, sa Nestorom u glavnoj ulozi. Kasnije su se uozbiljili, i ja nemam nekih primjedbi na to kako su vodili cijelu stvar za vrijeme korone.

    Kad kažem da se antivakserstvo proširilo za vrijeme Vučića, mislim tu više na proliferaciju raznih sumnjivih likova po Hepijima, Informerima, Balkan Infu, itd... koji su gurali između ostalog i antivaksersku priču, onako opušteno. Nikad to nije bilo dio službene politike, ali se na tu priču gledalo veoma blagonaklono, gledalo se kroz prste, i nije se zauzeo jasan stav kontra toga, tj. neki otklon.

    Zašto je Vučiću odgovarala antivakserska priča? Ne zato što on ima nešto protiv vakcina kao takvih... da ima, ne bi sproveo uspiješnu kampanju vakcinacije. Nego zato što mu odgovaraju svi sadržaji u kojima se pljuje po Zapadu i svemu što dolazi sa Zapada, i gdje se stvara neka vrsta paranoje u društvu, gdje su svi protiv nas, oće svime da nas pobiju, pa i vakcinama. Pa onda na jednom od njegovih kanala, šire se recimo takve paranoje, a onda na drugom njegovom kanalu, on se pojavi kao spasitelj da nas uvjeri da su vakcine bezbedne, jer ako on to kaže, onda mora da su bezbedne... Tu on opet ubire dodatne poene kao neki spasitelj. On garantuje bezbednost, itd...

    A bolje bi bilo da nije ni bilo stvaranja paranoje, pa da onda ne mora on nastupati na takav način kao spasitelj, al jebi ga, onda ne bi mogao zaraditi još par političkih poena.

  11. Nije Vučić kriv što vam deca sede po kladionicama i kartaju šaha na ruletu, ni što se zadužuju kod zelenaša da se izvade iz sranja pa se posle uvale u još veća sranja.

    A da se na primjer udare malo veći porezi tim kockarnicama, možda ne bi bile na svakih 100 metara.

  12. tu Jovo vise moras kriviti jućub i kao po obicaju i avaxpokret je dosao sa zapada uz svasta jos nesto

    Vucela ti je dodatno uveo obaveznu vacinaciju i bukv sta mu szo kaze ne da ce uradi nego rado i svoje gradjane prilozi kao testere

    real stanje stvari kod jovora
    https://imgflip.com/i/8qqv4k

  13. E ona recimo, bez obzira na svu propagandu, hepije i sranja, nikad nije se primila na avax priču. Doduše, pelcovala se Sputnjikom, što je sigurno sigurno. Ali se pelcovala. :D

  14. Bile one na svakih 100 metara ili svakih 5 kilometara je nebitno Jovo brat, masa ljudi ne ide u njih i postoji razlog ya to, masa ode ponekad i odigra neki tiket bzvz, masa pak sjebava para sve što ima i nema, i postoji takođe razlog za to. Ali ne tera Aca ljude da sede tamo, kockali su se i pre njega naravno.

  15. Taj odabir vace mnogo togo govori moj Jovo. Ispali najveci mejmuni ovi sto se kleli u zapadne vacine

  16. Mislim da, u pravu si, ne tjera ih on. To je tačno.
    Može se reći da to ne spada u njegove nadležnosti.

    A opet moglo bi se reći da je to poslijedica stanja u društvu, za šta vlast svakako snosi dio odgovornosti.

    (Mada libertarijanci npr. se s tim ne bi složili, oni su za to da država bude što manja, i da tipa samo vrši osnovne funkcije, tipa policija, a za sve ostalo da ljudi rade šta i kako hoće, i svak je odgovoran za svoje postupke - al ja konkretno nikad se nisam baš primao do kraja na te libertarijanske priče.)

  17. Inace samo da napomenem imam hard rspkt za Jovinu staru mislim da nije jos prekasno da Jovu jos malo modifikuje kako bi sve ispalo ok. Ovo vise gledam kao na jaz medj generacijama pa ovi mladji vetropiri izmisljaju toplu vodu nista sto matori rade po difoltu ne valja

  18. poslijedica stanja u društvu

    C, tako možemo da kenjamo i da je nasilje nad ženama posledica stanja u društvu, pa opet ogromna većina muškaraca ne biju žene, naprotiv. Nije društvo krivo što si se udala za budalu.

  19. Nije ćero kupus skup, nego si se ti loše udala.

"U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”."

Mondo | 25. Novembar 2010.