Нумизматика

  1. Тема за све оне који имају или сакупљају стари новац, коментарисање, можда и размена....

  2. Ја сам више за овај нови, ал' ајде. :)

    Знам да имам код куће гомилу новчаница из четрдес' и неке, можда и од раније, баш ћу да погледам шта има, за пар дана идем кући.

  3. Ja imam pun kurac onih sto su bile aktuelne za vreme najvece inflacije. I ne znam kojki ce mi, al' ajde... :)

  4. Ја имам једно педесет маркица које немају слику већ само број 13 плаве боје уоквирен зеленом.... појма немам који ће ми

  5. Dzimi, ko nije :)
    Ja imam takodje gomilu starog novca, dosta onih iz doba Karadjordjevica, srebrnih sa njihovom glavom, imam dosta iz 'iljadu osamsto neke, a imam i kinesku kovanu novcanicu staru nekoliko stotina godina, nije okruglog oblika vec kao oblak... I jos dosta papirnih, od pre oko 70-80 g. Ima i vrednih primeraka....

  6. Malopre sam čistio neke kovanice i redjao ih po godini, pa da oživim ovu temu, možda ima nekih sakupljača.

  7. ako moze razmena fali mi ona od 5000 dinara, nikada je nisam posedovao a dacu ti ja jednu crvenu

  8. Nisam je odavno video, pocinjem da zaboravljam kako izgleda.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.