Prijava

Поента је да изазовете било којег аутора на вербални окршај (БЕЗ ВРЕЂАЊА!) и да изнесете и докажете своје аргументе. Може учестовати и више чланова одједном. Кренућемо за почетак са једном темом о којој ћемо расправљати а ако буде било заинтересованих можемо и да проширимо спектар тема. Није важно ваше лично мишљење у вези са темом, важно је да се не слажете са другим ауторима и да докажете да сте у праву.

Изазивам било кога...

Данашња тема:

Чипови за људе - Да или не?

Администрација и бирократија достижу свој врхунац... Више не постоји сфера живота за коју ти није потребан неки документ. Ако бисмо имали чипове решили бисмо се досадног чекања у редовима, несврсисходних дијалога за загорелим службеницама, плаћања такси за исти папир по неколико пута и сл.

Mislim da je to obična glupost,ne bih želeo ništa drugačije nego što je sada.

Šešelji ja mislimo da je to maslo Vatikana!

А зашто Ватикана? Шта Ватикан има од тога?

sve je to zavera protiv Srba i Pravoslavne Crkve...ne dam da mi iko gura bilo sta bilo gde...:))))

Svima je poznato da je to plaan da se Velika Srbija ne sprovede u delu, a velikosrpska braća Srbi pokore od strane Pape!

Али та прича са чиповима је на глобалном нивоу, не важи само за Србе.

a sta je sledece?...kamere u spavacoj sobi, kupatilu, kontrola mozga...

volim teorije zavere, pa malo...:))

Marijana,jel mogu ja sutra da izazovem električara,hoću da dokažem da je Rock,Metal,Punk muzika bolja od Rep i Hip-Hop "muzike"?

Ha, to mu dopuštaš da bi on podržao te tvoje čipove što hoćeš da uvedeš! Busted!

A ako neko ne prihvati izazov,da li se automatski računa da je izgubio?

tehnologija za to postoji, i nije skupa.
jedina muka je to sto je to isto ko i da imas neku karticu (sto vec vidite da postoji... kreditne kartice, licne karte, rfid i to), posto takav uredjaj ne moze da komunicira na daljinu vecu od 10ak cm sa energijom koju bi dobijao od nekog spoljasnjeg EM polja. Ne moze da da dovoljno jak RF signal da prodje kroz kozu.
Znaci ako ljudi ne prihvate da gutaju baterije i da im antena viri iz usiju (ili diskretnije iz dupeta), to nece zaziveti, posto je potpuno isto (cak i gore sto se tice brzine i daljine) od kartice.

verovali ili ne, racunam se kao neki drmr strucnjak iz oblasti wireless medicinskih tehnologija, tako da, to vam je to :)

Aha, majku mu... Marijana uvek napravi takvo uputstvo da mi muka da čitam..

Ok. ja nisam za te čipove i to je to.
Ne zbog toga da me ne bi pratili, već zato što imam, jebem li ga, strah od iglica igala i tako toga.
Kad mi vade krv, dve sestre me drže, dve me bodu.
I ne, to ne improvizujem samo da bi došle 4 sestre.
Ok?

verovatno je mislio posto je besmisleni viseboj...

jel toba-cco...nasmejao si me ...:))

Evo, uradio sam edit :) javio. pa ti si uvek nasmejan :))

ma nisam uvek, samo kad sam ovde...inace sam namcor...

ali ozbiljno, cemu to cipovanje, svi bi bili neki broj...vec smo se otudjili dovoljno...

sta ako je ponekad i guzva u redu za neka dokumenta, lepo se ispricas sa nekim nepoznatim ljudima, ko na netu...

Protiv. Da, praktično je, korisno je, verovatno će biti uvedeno nekad. Ali je atak na privatnost, što mi, jebiga, smeta.

Ma i ovako smo neki broj, Elem, svi imamo matični broj. Dovoljno je neko da zna tvoj matični broj, i da, kao ja, ima rođaka u MUP-u, okreneš broj, i znaš mnoge stvari o toj osobi.

Oni vode mnogo detaljniju evidenciju o određenim ljudima, posebno u manjim mestima.

Ko s kim izašao, gde su bili, šta su pili.

I kada te pitaju jesi pio, reci da jesi, iako si možda zvekno jednu buđavu bavariju. Jer će tek drndati ako te u tefteru nađu slikom kako piješ bavariju.

I tako...

Ti čipovi bi bili isto to, ali zvanično, pristajemo na ono što je već uveliko prisutno...