Prijava

Zbunjen sam (jao meni!): pismen sam i imam nešto škole tako da svaku od ovih reči razumem, ali šta ova kamara reci (od čega većina epiteti) ne razabiram. Imam samo mnogo pitanja: da li postoji i tajni servis, da li postoji i javni baby seeter servis, da li postoji i afrička Srbija, itd.
Ako ne razumem celinu, to onda mnogo miriše na neko foliranje, pa se pitam da li sam ja i lud da nekome plaćam da me folira.
A možda će se naći neko da nađe pojam za ovu definiciju...

кад је на ТВ-у нешто и имало смисла?

Mozda im je lektor Tijanic himself,ili Ekrem Jevric,miropomazani.Mada sumnjam za ovog drugog,on je pismeniji od autora RTS-ovog slogana.

Ово ми је промакло, али то није проблем, проблем је што је промакло и Милки Цанић

Невероватно је колико неке неправилности улазе у масовну употребу. Мене баш нервира кад чујем фразу "задњих 10 година", а чујем је често. Ако постоји задњих 10 онда би требало да постоји и предњих 10 година.

Ne, to je poteklo od onog ''Javni servis, Evropske Srbije''
A obzirom da postoji jedna politička koalicija, koja sebe naziva sličnim, evropskim imenom (za evropsku Srbiju prim. aut.), onda postaje jasno, čiji je to servis, i u čijem interesu on radi.
Nije toliko teško razumeti, kada se setimo uloge, tog istog servisa, devedesetih, i kada se setimo u čijem je interesu tada radio.
Samo nastavlja tradiciju, oruđa vlasti...

Pa državna televizija, šta si očekivao...

Пре неки дан пребацујем канале на телевизору, кад оно Роки на Првом програму. Да не улазим у дискусију о филму али везано за ову тему да прокоментаришем неписменост преводиоца који један Рокијев говор преводи са "...најбољи меч икада". Онда се чудимо клинкама које пишу глупости као што су "најбољи провод икада".

Sad mi zao sto nemam zikin nalog da vam kazem da idete da sadite poljoprivredu kome puca kurac za rts i sta je na rts-u