Prijava

Знам за доста филолога на Вукајлији, а капирам да их има још више. Дакле, ко је бивши, садашњи или будући студент филолошког у Београду, Новом Саду, Крагујевцу, Нишу, КМ, или фил. гимназија, нека се јави.

Са којих сте језика?

Ja.
A šta sad, treba da napišemo nešto o sebi?
'Vako: komunikativna sam, ne zaklapam, onda, druželjubiva sam vrrrlo, onda, volim iskrenost i poštenje, a o omiljenoj pozi ćemo na PVT-u, hihihi :DDDDDDD

Ја сам будућа. :Д

Ja takođe ne zaklapam (svoja), umem ponekad, kad zatreba (tuđa). :)
I nije mi zvanje baš diplomirani filolog, al' nema veze, tu sam. :D

Pfff... kokošinjac. :P

У покушају. За сада, врло бедном покушају. :)
Српска књижевност и језик са компаратистиком. Како зајебано звучи...

Хахаха... Било би дивно да само звучи.

Има. Српска књижевност и језик са општом књижевношћу. Ја увек упаднем у групу са најружнијим рибама.

Pa, Gručo, pazi, to možda bilo kad si ti još išao u skolu...menjaju se stvari. :)

Која је најгора катедра на Филолошком?

Nisam filolog, nego sam svratila. Dosadno mi je.

Ствари се мењају, и то на боље, судећи по Гручовој изјави. :)

Хипнос, у ком смислу?

u diplomi mi piše "diplomirani filolog kineskog jezika i književnosti". drugi strani jezik - engleski. s vremena na vreme i prevedem nešto sa ili na eng, al bavim se nečim sasvim drugim...

Па да је рецимо најгоре организована, најтежа, најозлоглашенија...

Чини ми се да тебе занима српски, пошто знам да си писала по темама везаним за српски језик. Ако се не варам.

Имаш три групе: 01 (Српски језик и књ.), 05 (Српска књижевност и језик) и 06 (Српска књижевност и језик са компаратистиком, односно са општом књижевношћу, како се пре звала).
06 није на добром гласу, важи за најтежу, али је зато и највише цењена. 01 и 05 су ипак лакше. Али све је то, наравно, доста слично. Има неких професора код којих не желиш да упаднеш, веруј ми, али то је већ лутрија, не зна се коме ће да западну. Имаш и групу Општа књижевност, са којом ћеш врло тешко наћи посао. Ако те занимају страни језици, можеш Џимија да питаш, сигурно је боље упућен него ја.

А организација је катастрофална и то на нивоу целог факултета. Треба времена да се навикне на то.

@Стивен

Не вараш се, писала сам тамо, али не уписујем српски, већ неки страни језик.
А питала сам чисто из знатижеље. :)

@Hipnos

A ono "hvala, u svakom slučaju"? :)

Еутерпа, ја сам заузет, али ако се још мало потрудиш...

Драго ми је да су нове генерације лепше. С друге стране, криво ми је што ја нисам у тој генерацији.