Prijava

Prijedlog je taj da se svaki dan uvede pojam dana iz okvira slenga npr. "Šaban"i da se tog dana na taj pojam prikupljaju definicije vukajlijaša za koje bi se u toku dana redovno glasalo a na kraju dana proglašavala najbolja po principu def dana.

Ovako dobijene defke bi se mogle uvrštavati u neki nezvanični riječnik Vukajlije, a oni koji su uspješno prethodno definisali zadani pojam bi mogli svoju definiciju da ponovo prilože kao prijedlog.

Bodovanje bi trebalo da bude nezavisno od popularnosti da bi se izbjeglo dupliranje bodova na istu definiciju (ako je već neko definisao "Šabana" prije) odnosno tako prikupljeni poeni ne bi uticali na popularnost osim možda, radi stimulacije učesnika, da se pobjedniku doda nagradnih 100-200 bodova (fiksno)

Slazem se, jedan od najboljih predloga ikada po meni. Razlozi-sve si ih rekla

Ne svidja mi se nijedan predlog u kojem se ne pominje neki seks.

@gamby na ovom sajtu sex je, čini mi se, neizbježan, tako da ...

Znaci ima seksa ovde? Onda podrzavam.

ja podržavam gambija :)

@wlex ja ti odgovorila tamo kod Vejv :D
ali ajde da se ponovim i proširim ovdje, dakle ovo bi bio, recimo, dobar način da se formira i rječnik koji bi se kasnije mogao izdavati (u štampanoj verziji) jer kako osluškujem okolo ljudi se sve više okreću Vuki u potrazi za dobrim humorom a i ona rubrika u Blicu (koja se još održava) je dovoljan pokazatelj da bi tako nešto imalo dobru prođu i da bi ljudi jedva dočekali npr. štampano izdanje Vukajlije.
E sad - nekima bi možda smetala komercijalizacija, pa kako modovi odluče, to bi moglo biti neko svima dostupno PDF izdanje koje bi se skidalo sa samog Vukajlija - sajta, ali to su sad finese...

@TĐ - tebi i Gambiju bi ja davala po 10 startnih poena na sve sex definicije obzirom da zračite tolikim potencijalom :)))

оооо овдје је неки групњак...јел могу и ја у њега?! :)))))

@CICO, naravno da moze, cim proguramo ovaj predlog organizujemo zurku :-)

е одлично....рачунајте на мене...ево први нудим себе на располагање :)))

samo da pitam, a kad ćete da ga gurnete ? :)

Dopada mi se, ali da svako vidi samo svoju u toku tih 24h. Sutradan svi vidimo sve, glasamo; tako bi se dobilo na kvalitetu.

@majav, nisam bas razumeo. jel to znaci da ko definise odredjeni pojam nema pravo glasa za ostale defke? moze objasnjenje ideje? :-)

Sad ozbiljno, meni je ovaj predlog bezveze.

Može. pročitala sam svoj post pa ni meni nije jasan??!!!

Ovako.
1.Današnji termin koji svi definišemo je : tastatura.
Danas mogu da vidim samo svoju definiciju tastature (mogu da je doterujem, brišem), eventualno i broj autora koji su definisali isto to (ali ne i njihove definicije)

2. Sutradan se postavlja novi termin pre autore (monitor), ali tek tada svi možemo da pogledamo definicije tastature i da ih ocenimo (nema brisanja).

3. Prekosutra : svi vidimo definiciju monitora i ocenjujemo, tastatura se više ne ocenjuje jer je rangirana. Imamo novi "zadatak" i tako u krug.

Moze, ja sam za :-)

mnogo komplikujete. ova ideja je idealno ostvariva i bez bilo kakvog smaranja kaizena.
otvorite temu, nek vesnita zada prvi pojam, naredna 24h se definiše po želji na zadati pojam te nakon isteka pobednik (bilo da se odluči da u obzir ulazi skoor ili neka druga) zadaje novi pojam.

ukoliko budete čekali da vam se ovo napravi, bolje nemojte. ovo kažem iz razloga što je mnogo prečiš (vitalnijih za sajt) stvari u redu za čekanje da se napravi.

uvek podržavam akciju koja kao rezultat ima definisanje! potpuna podrška

(besmisleno je da mračim i da kakim kako je ovo već sve predlagano pa čak i bilo, pošto šta god da je bilo ako ga sada nema, treba da bude...)

Protiv. I pojedine dosadašnje inovacije su bile suvišne, a ovo mi nekako posebno... Mada je interesantna ideja. Al' opet, suvišna.

OK, OK ništa onda - keep rollin' ...

Što jest jest, bilo bi tu dosta posla za moderatore i kaizena, pogotovo kad bismo tjerali perfekciju po majinom prijedlogu (koji mi se, uzgred, dopada jer bi skroz imao logike u kontekstu prvobitne zamisli)

@Surovi hvala na prijedlogu, nije ni ta varijanta na kraju krajeva loša, možda ću da otvorim temu pa oni koji su voljni da žrtvuju jednu (ili više) slobodnu def za glasanje zarad igre neka izvole.

eto dakle tu završavamo.
U zdravlje!!

Moze, da se u jednoj temi da naslov definicije, npt. Monitor, Sunce, Mesec i da ko zeli moze to da definise. Pritom da bi se izdvojile od ostalih defki mogao bi naslov da bude jedinstven, npr.
Igra-Monitor
Ira-Sunce
ili neki drugi prefiks. Mada je prefiks mozda i nepotreban i upada u oci prilikom glasanja ostalima, ali bi po tom prefiksu lakse nasli definicije koje su definisane sa ciljem igre.
:-)