Prijava

Šta mislite, zbog čega nam je trebala, zbog čega je formirana i da li je dobro što se raspala?

Posebno bi želeo da raspravimo o likovima koji su je stvarali...

Pašić, Aca the King, Štrosmajer, Korošec, Trumbić, Stipe Radić, Maček, Deda Bobana Zdravkovića, Stojan Protić...

o liku koji je preporodio i održao
Drug Bravar

i o likovima koji su je rasparčali...svi ih znamo...

i o likovima koji su mogli da je spasu...
Vitez Koja, Atomski mrav, Fox Mulder, Del Boj i Bad Spenser.

A ako vam pa ništa ne padne na pamet...pišite šta oćete, pišite i kao smo imali sve u toj državi, i opet nismo imali ništa, i opet koliko smo bili jaki i visoko leteli...da bi smo tako ljuznuli o tle...

I da vodis deset-nula,kurac bi se pesma cula,Jugoslavijoooo,Jugoslavijooooo :)

I da gubiš deset nula, s Juga bi se pesma čula, Jugoslavijooooo, Jugoslavijooooo... :)

ja imam 19 godina, a zivio sam u 4 drzave, jebem li ga! Sluzbeni raspad SFRJ je poceo 25. juna 1991. a ja sam rodjen u aprilu, znaci eto SFRJ se ne sjecam, ali se sjecam stare dobre Juge i sporta.... Jedino se toga si sjecam iskreno, ostalo me nije ni zanimalo, mada opet evo da kazem, tada sam imao reprezentaciju za koju navijam, himnu koju sa ponosom pjevam i zastavu kojoj se divim, a danas nemam nista od navedenog osim sto ponekad pogledam Srbiju kad igra... Znaci reprezentacija, himna i zastava za mene vise ne postoje, tako sam ravnodusan prema tome sada jer to sve je postojalo nekad', a sad je sve nestalo, tako da...

I tako ja setam Crnom Gorom kao crna ovca....

Raspadni se,ko te jebe,moze Pedja i bez tebe,Jugoslavijoooo,Jugoslavijoooo:)

o ovome pričam...to su te činjenice, koje bi teo da čujem :)

svaka čast, nasmejali ste me... :)

EDIT: SMarko

jebi ga...kako su je sastavili tako se i raspala :)

bilo je lepo, imali smo jaku ligu, pune stadione, možda bi i osvojili EURO 92...al jbg...ja iskreno žalim što se dogodila :)

Pusti lige bre, gledaj prvenstva svijeta, evrope, i olimpijadu :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslavia_basketball

1963 - Runner up
1967 - Runner up
1970 - World Champion
1974 - Runner up
1978 - World Champion
1982 - Third place
1986 - Third place
1990 - World Champion
1994 - Did not play due to UN sanctions
1998 - World Champion
2002 - World Champion

reci, ima li sto ljepse da se vidi od ovoga?

Sjecam se na jednom chatu pita me djevojka odakle sam, ja kazem CG, ex yu rep, i ona kaze da ne zna, ali kad sam poceo da joj pricam o basketu sjetila se, ali sam se ja malo zanio, pa sam je otjerao

KARALI SMO AMERE, KARALI SMO AMERE!!! DREAM TEAM DREAM ON!

1961 - Runner-up
1963 - Third place
1969 - Runner-up
1971 - Runner-up
1973 - European Champion
1975 - European Champion
1977 - European Champion
1979 - Third place
1981 - Runner-up
1987 - Third place
1989 - European Champion
1991 - European Champion
1993 - Did not play due to UN sanctions
1995 - European Champion
1997 - European Champion
1999 - Third place
2001 - European Champion

ovo su evropska prvenstva ;)

pa kažem bilo je lepog, nije da nije...ali ipak s ove distance, bolje da nam je u nasledstvo ostao onaj standard, o kome svi kenjaju, nego ta košarka :)

e a da smo zadrzali reprezentaciju do sveckog 1994, bili bi sampioni...
a posle su mogli i da se raspadnu.

Nemam pojma, ja nikad nisam gotivio tu Jugoslaviji, valjda zato sto sam i ja iz generacije rodjene u jeku raspada te drzave, nikad se nisam smatrao Jugoslovenom, niti sam plavo-belo-crvenu sa ili bez petokrake nekada smatrao zastavom svoje drzave.

Batalite sport za trenutak...

Mislim da smo imali 4 velike sanse da izadjemo iz zajednicke drzave sa ostalim narodima.
Prvo mislim 1919. kada smo formiralu drzavu SHS da nam to uopste nije ni trebalo, onda 20-i neke smo mogli da izadjemo iz te drzave i da uzmemo RSK, a buduce Ustase i Janezi neka rade sta im je volja.
Onda 1980. kad je riknuo Tito mogli smo svi lepo da se razidjemo mirno i danas bi bili ko zna gde.
I na kraju pred sam pocetak rata opet mislim da usrani politicari nisu videli svoj interes da smo mogli da se razidjemo i da bi ljudi nastavili da zive kao i do tada.

Ali mi Srbi smo uvek hteli Jugoslaviju.

jbg, necro, u pravu si...ajde što smo napravili grešku 1918.e nego što smo išli iz greške u grešku idućih 23 godina...pa ja imam utisak da se u toj SHS nije ništa radilo samo se svađalo, agitovalo sa stranim silama i teralo mak na konac.

Hrvati nisu teli s nama, ni mi s njima, al ko nas sastavi, ko nam prodade tu foru...zar nismo mogli da budemo lepo dobre komšije, a ne loša braća, svi odvojeno, i a u pičku materinu...

Ma jasno, Srbin nikada nije znao ko je, ni danas ne znamo ko smo i sta smo. Cas smo komunisti, cas nacionalisti, ni sami ne znamo.
Dok su Hrvati uvek bili Hrvati, nacionalisti i katolici, mi smo te stavove menjali kako vetar dune.
I danas se mnogi osecaju kao Jugosloveni, kao razlog navode mesane brakove, pa jebote izjasni se, jesi li Srbin, Hrvat, Madjar, Srbin madjarskog porekla, Hrvat srpskog porekla, ma bilo sta, ali neee.
Valjda se i dan danas 8.000 ljudi izjasnjavaju kao Jugosloveni.
Jbte ja cu na popisu stanovnistva da se izglasim kao Eskim, u picku materinu bolje da nas "okupira" neko posto su srpski/jugoslovenski politicari svih ideologija unistili sve sto je moglo da se unisti.

Sto je rekao @L.Prase u poslednjoj definiciji http://vukajlija.com/srbija-kao-pokrajina-nemacke/158155, bolje da dovedemo 5.000 malih zutih i kosookih da komanduju.

ja sam, čisto da se nadovežem na ovu tvoju priču, čuo od jednog našeg istaknutog istoričara (lik je 77 godište, a već doktor i odbira mu glava što bi moji južnjaci rekli), ovo sam čuo:

U našoj zemlji ćed a bude bolje akd nosilac razvoj apostanu generacije rođene posle 75-e, znači one koje se ne sećaju jugoslovenstva i nisu zaraženi njim.

A Hrvati...veoma je pozitivno kod njih što su oduvek znali šta su hteli...imaju ljudi i onolko more i srednjevekovne gradove, barem će na turizam da se vade...a mi, mi smo prsli :)