
Baja koji može da tronja šta hoće, a da mu niko ništa ne zameri.
Uglavnom je reč o nekom dokonom momku koji radi na lokalnoj TV stanici, pa mu zapalo da "pokrije" neki meč međuopštinske lige; ali može biti i profesionalac, tipa neki vonabi Aca Informacija koji treba da prenosi badminton sa Olimpijskih igara u tri ujutru, ili recimo vaterpolo utakmicu Malta-Rumunija.
"I eto, poštovani gledaoci, 75. minut, ako ovo iko gleda, još nema golovi... Eeee, eve gu moj komša ulazi u igru... De si komšooo! Će ispadneš na televiziju! Izvinjajem se na ovu privatizaciju, poštovana publiko, morao sam da pozdravim komšiju, bili smo vrata do vrata, to je jednostavno tako normalno. I evo sada izrazite prilike za ekipu "Rudara", ali sudija, ovo govedo, je oglasio ofsajd".
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.