
Koncept koji ima za cilj da plagiranjem istorijskih dokaza stvara iskrivljenu sliku o istoriji nekog naroda i baca senku na stvarne događaje i ličnosti čime pospešuje uslove za gubljenje nacionalnog identiteta tog naroda.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Živimo tu neistoriju.
Istorija u doba neokolonijalizma!
+!
Pa svaka istorija ima sebične interese, odnosno da uzdiže svoje na račun tuđeg, nije samo neoistorija ta.
Uglavnom, isuviše ozbiljna definicija za vukajliju.
Истински лош аутор. Е да, умрите више са политиком, религијом, националним идентитетом и сличним стварима којима не сме бити места на овом сајту. Палите на Информер, Б92 или тако нешто, па тамо кењајте.
-
+1