Jako široka grupa ljudi, ali uglavnom za svakog od njih je zajedničko da su zaludni i da im dolazi podebeo račun za telefon.
Uostalom, najkraća definicija: Najdokoniji pripadnici našeg društva. Čak dokoniji i od nas Vukajlijaša.
Ima ih više tipova:
1) "Saću vam jebem mater" lik:
- Alo bre, pa je l' znate vi da je taj isti Kukoceljić najveća lopina u našem gradu, pa to je sramota za ovu emisiju što on tu gostuje, mene je i sramota što sam Srbin kad vidim ovog lika.2) Rešavalac problema:
- Ja bi sve te koji gaze cveće po balkonima poslao u rudnik soli.3) Antimason lik:
- Ma bre to je sve njihova zavera, od toga su profitirali i Kozomora i Vutropirić, a ovde se pljuju, ma znam ja vas, pljujete se, a odmah posle emisije odete u kafanu da se obločete đuture.4) Postavljač konkretnih pitanja:
- Gospodine Tadiću, šahta u mojoj ulici nema poklopac, ministar Dulić je obećao brzo rešenje još marta meseca. Od tad su u kanalizaciju upali moj brat Bora, lokalna kurva Redževana i sam ministar Dulić. Kad će to biti rešeno?5) Beznadežni:
- Moja ćerka je završila fakultet pre deset godina, ja sam zvala i Snupija i Ajvi Tizdejl...(i tako pola sata, jer je glupo voditelju da prekida ovakve mučenike)...6) Zajebanti:
- Predsednik Tadić je ipak popušio jednu ekološku.7) Izgubljeni (lek za njih Srećko Mitrović Srele, vatrogasac):
- Alo, Mićo je l' moja mistrija kod tebe...8) "Pozdravi je, pozdravi" likovi:
- Želim da pozdravim najkorektniju voditeljku, sve u studiju, živeli nam sto godina, i naravno draga Zorice (ovo voditeljki ili gostu, ili bilo kome) da ti prenesem, posrao vam se neko ispred vrata, baš na Welcome.
Rodjeni brat Bubamare.
Krofnin retardirani brat.
Brat od Pice
Gargamelov stariji brat. Poznatiji pod pseudonimom "Sifra: Sabljarka"
Matori brat
- Šta se radi (mozak se dvoumi da li da kaže matori ili brate) ... bratori?
- Evo bleja. Što ti je toliko vremena trebalo da izgovoriš bratori?
brat,ortak,drug
Retardirani mladji brat "Kurira".
Jednom sam kupila ovo štivo:
-u odeljku "politika" stajali su naslovi "Obama, čuvaj jaja!" i "Mara popušila Berluskoniju!!!"
-u odeljku "svet" stajao je naslov "Rvanje žena sa svinjama u blatu" i propratna fotografija.
Onda sam time pokrila beskućnika koji je spavao na drugoj klupi, bilo 'ladno.
Brat blizanac tvrdoglavog.
Tvrdoglavog još i možeš ubediti, ali kamenoglavom ni macola ne pomaže.
Rečenica koju uvek izgovaramo kada nas ćale ili keva teraju da idemo do prodavnice ili da im nešto pomognemo. Uglavnom je izgovaramo jer znamo da se naš brat/sestra izvukao da ne ide pod izgovorom da mora da "uči".
Ćale: Ajde sine treba da mi pomogneš nešto....
Tvoj brat: Ufff ćale imam puno da učim za sutra....ne mogu sad.
Tvoj ćale (zatvara vrata i ide kod tebe u sobu): Ajde ustaj treba mi pomoć.
Ti: A zašto ja, što ne ide on?
Brat od mladozenje
Veliki Brat online, 24h
- Iju, Caco, pa ja tvoja se Andjelka ljubila sa nekim momkom ispod Milojkovg kestena na klupi.
- Pa sta, zeno, ima 20 godina, da nece se igrati lutkama?
***
- U, komsija Pera kupiJo mercedes, pa, eno ga, licka ga sve u 16, jebo ga mercedes, da ga jebo
***
- I onda se on proderao: "Zenska glavo, kako si mogla da slomis motiku"
- Jeste, jeste, a ona, jadna, grca i vice: "Samo od sebe, Panto, pobogu, pa stara motika"
- I ja sam to vid'la, a onda joj je razvalio samarcinu, otresla se na pod k'o lubenica.
- (svi) Ju ju ju ju
- A, ja sam posle kroz prozor njihove kuce, nocas oko 00.16h videla kako se oni ljube, mora da su radili ono.
- Ih, Perso, pa gde ces tuda po noci?
- Ma, morala sam baciti pomije svinjama, pa sam malo izisla na ulicu da vidim sta se desava. Prvo joj lupi samarcinu, pa je onda jebe.
- Ih, Perso, pa ti ljubomorna sto tebe niko... aaaa
- Is, djavole, otkud ti to znas.
- Pa izidjem i ja nekad, i vidim kod tebe mrak od 9 sati, k'o kokos odes rano u krevet.
- Ma, ne pricamo o meni sad.
***
Brat pored kojeg se guraŠ da sedneŠ na svadbi ili ispraćaju u vojsku dok ti majka preti preko strine da ne piješ mnogo i paziš kako jedeš. On je lik čije si postere sanjao da imaš i uvek ti je davao duplikate svojih sličica fudbalera. On te je prvi put odveo u grad i ubacio da igraš fudbal sa ekipom iz kraja. I kad krene tiru-riru magareći triler šatorske pevaljke, on je taj sa kim se kucaš i grliš preko stola dok se žene brecaju da zadrže poljuljan lonac sa supom, onaj koji te teglji za kravatu i penje na astal, ljubi u znojavo čelo jer je 'armonika zasvirila PRIJATELJI, BRAĆO ,KUMOVI. Duboko u sebi zapitaš se što ti on nije rođeni buraz, a ne onaj mali kreten što baca čarape posle treninga baš uz tvoj krevet.
Brat od strica će da ti drži glavu dok peglaš i sakrije da te rođeni brat ne odruka kod keve u sred kolceta i pripitog ćaleta, jer si se zaboga napio i obris'o usta rukavom njegove košulje a i zauzimaš mu prostor u sobi koju je uvek želeo samo za sebe.
Brat-detektiv sa svojom ekipom uhapsi 257 ljudi ne bi li otkrio ko je ukrao 3 kila plavog patlidžana sa jedne tezge na pijaci. Kad vidi da se sjeb'o i da je iscrpeo sve ideje, zove brata-matematičara. On reši sistem jednačina sa dve nepoznate:
2x + 3y = 4
2y - 3x = 7
i odatle otkrije da je lopov 43-ogodišnji hirurg. Pronađe njegovu adresu, broj lične karte, krvnu grupu i uradi detaljnu analizu njegove spermokulture. Onda brat-detektiv ode tamo i ukeba ga.
Uveče, ćale okupi svoje sinove i kenja im kako su prezauzeti poslom i da bi trebalo da češće igraju basket i karaju pičke.
Pijes rakiju, i to iskljucivo domacu, cele zime jedes samo sarme, izbegavas agresorske proizvode, Rus ti je brat,vozis juga, pusis drinu, i da ti neko ponudi nesto bolje, odbices ga. Zasto? Pa jer si Srbenda!
Primer kako bi izgledao njen brat Danijel da je strejt!
BRAT BLIZANAC MILKE CANIC...