To je kad ti pošalješ svog najboljeg druga da vidi da li joj se sviđaš, a ona pošalje svoju najbolju drugaricu da vidi da li se ona sviđa tebi.
... i njih dvoje se smuvaju.
Kakva god loša stvar da joj se desi, kakvu god blamažu da doživi, UVEK ce se u blizini naći njena SIMPATIJA da vidi kako ona nije kul.
...i onda su sleteli vanzemaljci i počeli da me siluju pipcima, sto samo po sebi nije bilo superiška, ali je postalo katastrofa kada me je video Matija iz VIII-6. Svi su se smejali, pa i Matija, a ja sam htela u zemlju da propadnem. (Cool-girl kaže...ULTRA BLAM)
Neko ko izgleda kao da svoju kosu neguje kod istog čoveka koji mu šiša ovce.
- Pogledaj ovu spečenu babetinu na šta liči, a frizura tek kao da je preko panja sekirom šišali!
- Šta se pališ, vidiš valjda da je ovo Ruška Jakić.
Glavna stavka na to-do listi za pred polazak u grad prosečnog Kneleta. I obavezno deset sklekova da nabrekne sisa!
Znaš me, znam te!
Vidi primer:
Subota ujutru, ja ustajem poluziv, stomak se vrti k'o zidarska mesalica, jos mi u glavi udara pesma sa pocetka veceri, koje se kao kroz maglu secam, i njisem se polako kao pingin do wc-a u nadi da ce mi se vratiti volja za zivotom... Dolazim do solje, onda u isto vreme serem, pisam, prdim, povracam, i jebem sebi sve zivo sto imam... Posle te nemile radnje, izlazim napolje, i idem do kuhinje da popijem tablu brufena da ne bih umro majci pred nogama.
Mama: jaoj crni sine, pa sta uradi od sebe sinoc ??
(samo odmahivanje glavom, i pokusaj da rukama kazem nesto...)
Mama: Pa sta si pio sine, vidi na sta licis?? Morali su ti sipati nesto u pice. Sigurno su ti sipali nesto! !
( U tom cale ulazi u kuhinju, u boksericama i beloj potkosulji, pogleda prvo mene, pa nju, pa onda opet mene, i u momentu mu je sve bilo jasno)
Mama: pogledaj ga Milorade, nesto su mu jadniku sipali u pice!!
Cale: jesu, jesu sipali su mu....sipali su mu nesto u litru vinjaka! !
Ume biti opasan zajeb. Još ako si dobro okvasio grlo pre upada u klub šanse da se probudiš sa skotom u krevetu se udvostručuju.
Za razliku od ljubavi na prvi pogled gde se zaljubljuješ u ono što vidiš, u ovom slučaju se zaljubljuješ u ono što misliš da si video u onom deliću sekunde dok strob cepa. Oštri pokreti seku onaj kurčev dim što se pušta u momentu kad bi di džej trebao da baci masu u trans. Al baci kurac, uvek smore. Šta ti da vidiš tad? Kako da provališ da nosem seče burek kad imaš delić sekunde da vidiš kakva je sisa, a to te da se ne lažemo jedino i interesuje. Imaš delić sekunde i zašto onda trošiti dragoceno vreme zagledanjem u facu? Nisi došao da se ženiš... Ček, ček! Uuuuu tebra vidi kako je dooobra ova!
- Ćao srce, šta piješ?
- Hej, ćao. Mmm, vodku!
- Odlično, imam kući pola flaše, ostalo od slave. Oćemo sad il odma?
- hihih od slave, duhovit si, sviđa mi se to.
- Nisam duhovit, pijan sam. A i zagoreo, da se ne lažemo. Kako se zoveš?
- Mahija, ti?
- Mahija? Lepo ime, prvi put čujem. Ja sam Igor.
- Dhago mi je Igohe.
- Aha, znači nisi Mahija. Ok, hajdemo.
.
.
.
- USTAJ MARIJA SVETI JEBEM NIJE TI DOBRO! NE BRINI, JA ĆU TE SPASITI!
- Štajije manijače šta se deheš! Ju kako si me phepao...
- Mislio sam da sam te ubio od kurca! Sva si hladna i bleda. Uh al sam se prepo! Vid ovo, osto ti ten na jastuku! I izvini za nos...
- A pa imam slabu cihkulaciju. A i koža mi jako osetljiva pa ne smem na sunce, doktoh zabhanio. A i pegice imam pa stavljam maaaalo više pudeha. Mislim, ne smetaju mi ni pegice toliko nego me i bubuljice muče pa zato malo pheteham sa pudehom. A šta za nos? Nisam te hazumela.
- Pa ako sam te jako udario, ne sećam se bio sam pijan al sam siguran da može da se ispravi! Platićemo operaciju po pola, ja mislim da je to fer.
- Joj pa bleso, nije to od tebe. To me Shki nabo kad sam ga oghebala.
- Aha, dobro. E, jel nije frka da ti sad kreneš, al kroz prozor. Keva zvala komšinice na kafu. Misli da sam doveo snajku. E i svaka čast za sisu.
Kako bi moja majka rekla "nit je muško nit je žensko, ali je definitivno lansirano iz '70". Dakle, to je osoba koja daje enormne pare na krpice iz seknd hendova i ima svoj profil na flickr-u. Devojčice će nosti suknje sa dubokim strukom i majice sa puf rukavima, a dečaci tesne plitke farmerke i još tesnije majice. Za oba pola su zajedničke startas patike i fotoaparat oko vrata. Što se mentalne slike tiče, hipsteri su obično jako needukovani kada su svakodnevne stvari u pitanju, ali poseduju sebi svojstvenu vrstu inteligencije što se najbolje vidi u pokušajima da vas zbune pričom o subatomskom smislu koncepcije svrhe njigovog najnovijeg umetničkog dela. Možete ih sresti u konceptualnim radnjama i kafićima, a noću se muvaju po urbanim beogradskim klubovima koji su u stvari podrumi ili skladišta.
Old skul sleng koji označava situaciju kada sijevnu nečije gaćice, guzica, grudnjak ili pak sisa. Nenamjerno, naravno.
- Ućeram i autobusu i gužvi i retardiranoj klimi na odškrinuta vrata. Skuha se živ...
- Zajebi to, pazi ovu malu u minjaku što ulazi... Jaoooo, dođi batici! :rok-rok:
- Eno ispade joj karta. Opaaaaa, slika nas! Sio sise?
Haljina bez rukava i naramenica na ženi bez sisa.
- Jao, baš volim ovakvu vrstu haljine, gola leđa, gole ruke i ramena. Kupiću je!
- "Sestro", kupi odmah i selotejp, s obzirom da sise skoro i nemaš. Na čemu će ti se držati ta haljina?!
Najbolja riba na faksu kojoj je lijeva sisa petica, a desna ništa manje. Kad se izvede računica, mačka čista desetka.
Gomila je dokaza da je ovo mnogo loše u velikom broju situacija, jer su preporuke obično blago ulepšane (vidi: Nije sto je moj, ali...), ljudi koje zapošljavate obično nisu baš najboljeg vaspitanja(vidi: džiber), itd.
Neko tako dospe u marketing firmu koja posluje sa Vanish-om i dobije se sledeće:
Sredovečna domaćica: Ja volim belo...belu odeću takođe...
Zar je dalje potrebno?
Ono što se diluje i krije da niko ne vidi, a nije droga..
(Škola):
- Brate daj jednu žvaku?
- Tiše bre, dođi ovamo (Ispod klupe mu daješ, ili ste se suzbili i daješ mu krišom da niko ne vidi i gledaš okolo da li ima nekoga)
Merna jedinica za veličinu, krupnoću i debljinu.
Osoba natprosečnih gabarita.
Legenda kaže da im je prababu Stanojku silovao međed dok je išla u šumu po drva i suvarke.
-Mrki, vidi što te šmeka ona riba za stolom preko puta.
-Ne gledaj u njenom pravcu, vid' kak'a je ko mečka Božana. Jednom te baci na pod a drugom te sa'rani.
-O ne, ide 'vamo.
-Pravimo se da smo mrtvi, gledao sam na Diskaveriju-to pali kod medveda u prirodi.
Iskrivila mu se faca od silnog alkohola. Napio se da vidi mnogostruko sve. Osoba koja precjenjuje svoje alkoholne sposobnosti.
"Vidi ga što je zažveljio, 50 kila ima a 20 piva popio"
To su sve one sijalice koje se u srpskim domaćinstvima odviju i odlože, do nekog narednog slavlja.
X: Au bre kevo, šta je ovo, 'oćeš da oslepim? Šljašti nam kuća, vidi se sa meseca. 'Ladno nam je ovaj tepih zelene boje, ja ceo život mislim da je crni...
Z: Pa danas je Sveti Harlampije Prepodobni, dolaze nam kumovi iz Vraćešnice, pa sam zavrnula to, da vidi ona aspida od kume kako su mi prozori čisti...
Rečenica koja naprosto sama izleti iz usta svakom muškacu zeljnom seksa kada vidi prezgodnu devojku!
-E, e, brzo gledaj ovu desno! Vidi kako meša, jooooj životeeee!
-Jao, devojko sto mi to radis bre?! Uff, brate, ne bih se skidao sa nje 2 dana, morali bi pajserom da me odlepljuju!!
ni dupeta ni sisa a faca ko strujomer..
Odgajanje mladunaca – najobimniji i najiscrpniji sport kog čovek može da se lati. Pa ipak, i ta strmina ima odmorište – prvenac. U roditeljstvu, prvo čedo ti dodje ono što bi se u kompjuterskoj igri zvalo „skirmish“ ili „playground“; a i ne pristupa mu se mnogo drugačije.
Kao što se prvi mačići (i palačinke) u vodu bacaju, tako smo i mi prvonikli ponosi naših roditelja zgodno poslužili da se isprobaju batine (pa po pristignuću sledećeg deteta bace u zaborav), da se leče kompleksi (sviraj harmoniku, treniraj karate, javljaj se komšijama, idi na fakultet), i da se natenaaane usavršavaju roditeljske sposobnosti uopšte. Ali i pored toga, više nam naša mladja i od nas uspelija slika duguje zahvalnost, nego što nam roditelji duguju izvinjenje. Mi li da vam tabamo staze, pizda vam materina balava!
Legenda:
Sima (A) - prvi sin (a jel’ da da je ime za šupka...?)
Neba (B) - mladji mu bratA.1. Privodim ja (17) 7 godina stariju ribu, pucam od ponosa. Moj prvi put. Nisam lagao za godine, ali je nisam ni pripremio na to da moja majka gleda na mene kao da još uvek imam 12. 04:00h, budi se keva, provaljuje u sobu, riba se pokriva preko glave, u zemlju da propadne, ja nalazim bokserice, pokušavam za početak da izvedem kevu iz sobe, ona poseže za pokrivačem, potpuno sluđena, da vidi ko „spava kod mene“. Čitava scena traje 15 minuta, jastuk i erekcija dva ovna na brvnu, ribin identitet ostaje tajna, keva gleda u prazno mesec dana.
B.1. Skype video call.
Ja: Ćao kevo, šta ima kod kuće?
Keva: Evo, stigla s’ posla, ćale na putu, a Neba (16) ima gore neka posla sa Zoranom...Hehe...
*kroz po metra tavanice čuje se Zorana, urla na bosanskom, bas ritam, dal’ od muzike dal’ od Zorane, plafon se ljušti, keva provlači prste kroz kosu, stresa malter*A.2. Vraćam se sa splava (18), kako ulazim u hodnik bacam peglu na tri strane sveta. Bude se keva i ćale i zatiču me kako ribam zogerom sopstveni master-piece. Keva plače 2 dana, ćale ne priča sa mnom 6 meseci.
B.2. Stiže Neba (17) sa moto susreta, odlazi na sprat, baca peglu kroz prozor svoje sobe (daleko klonja, jbg...). Ustaje u 14h.
Keva: Mislim da bismo trebali da porazgovaramo o nečemu.
Neba: Daaj, zajebi bre, svaki put nešto da se pravdam, muka mi je više... Idem negde, ne znam kad ću doći.
*keva riba prilaz garaži*
*ćale ne zna da se išta dogodilo, keva dočekuje Nebu u 23h sa gibanicom*A.3. Saopštavam (19) roditeljima da planiram da radim, uštedim i kupim polovan auto. Slede tzv. dobronamerni saveti. Presuda: GSP, doživotna.
B.3. Neba (18) u petak doćeruje zver na dva točka od 550 kubika i 1800 eura. Pare pozajmljene, odakle da se vrate nema. Keva i ćale psuju i kunu. U ponedeljak keva zove ostale članove moto kluba na pitu i pivo da časti, ćale zavlači ruku u zadnji džep i insistira da se samo najbolje ulje kupuje.
A.4. Keva se vraća sa roditeljskog.
Keva: Simo (19), kaže razredna da imaš dva neopravdana u ovom tromesečju... Sve ostalo je *hm* kol’ko tol’ko u redu, ali naišla sam i na profesoricu francuskog, kaže da se ne trudiš kao nekada. Nije pitanje ocene, kako stvari stoje proći ćeš 5.00, ali zar da traćiš potencijal...? I svi ostali profesori misle da možeš više, ja ne znam šta se sa tobom dešava u poslednje vreme. Trebaće ti Simo, za fakultet, što više sada naučiš, manje ćeš na fakultetu!
*divan traje jedno martovsko popodne (već pomeren sat), nastavlja se na rate do prijemnog*B.4. Keva se vraća sa roditeljskog.
Keva: Nebo (17), imaš 4 jedinice.
Neba: Ma nije, prof. deljanja samo devojčicama daje pozitivne, iz tucanja kamena me prof. ne voli, iz utovaranja džakova sam radio kontrolni bolestan, sećaš se, a srpski, pa koi mi to kurac treba u životu!
Keva: Pa dobro, ali u slučaju da se predomisliš za fakultet...
Neba: Jeste, da se predomislim! Život da mi prođe tamo, hoću da radim pošteno, da učim zanat (koji?), da se osamostalim, da budem čovek!
Keva: Pa i to što kažeš...jeste Simo, šta bleneš, Neba je uvek bio onaj vredniji po kući! Tebe smo uvek puštali „jao, pusti Simu, mora da vežba harfu, jao pusti Simu mora da uči za takmičenje iz Starogrčkog...“. Nego, Nebo sine, kaži majci, kako je Zorana?*Svaka veza izmedju aktera interpretiranih događaja i stvarnih ličnosti je sve samo ne slučajna, i ni jedan događaj nije fiktivan. Mnoge životinje su povređene prilikom nastajanja definicije (e, za to pitajte Zoranu!)
Biljka koja viri iz dupeta skorojevicima i ostalim kesama.
Za takve osobe kaze se: Prazilukovic.
Za familiju - vidi Prazilukovice.
Vidi onog sto se pravi Englez, a viri mu 'ovoliki' praziluk iz dupeta