I onda više ne moraš da ga poštuješ.
-Gos'n policajac, uz svo poštovanje i to, ali bato, da li ti misliš da ja imam 50 000, majku ti bre jebem, onu nenormalnu?!
---------
-Gospodine profesore, mislim da ste vi, uz svo dužno poštovanje, jedna iskompleksirana matora drtina kome ću da se narokam keve!
Kad seljak na svoj plug zakači dodatak da bi bolje orao.
A u stvari on nije orao, nego tetreb.
Jedino realno objašnjenje fenomena da je Rumunija jedina zemlja iz okruženja sa kojom nikada nismo ratovali.
Kec iz rukava iole ozbiljnog nemača pojma.
Slamka spasa za svakog kvazipoznavaoca bilo koje tematike koju je, uprkos apsolutnom nepoznavanju iste, eto, baš rešio da izlaže. Dve obične zamenice u rečenici nemača izlagača za tren prelaze put od ispraznog trošenja slova do anti-floskularnog augmentativa otkrovenja obavijenog neskidivim velom mistike.
Upotrebna vrednost ove forme je izuzetna, s obzirom da se, osim ako ste hipster, koristi isključivo u izlaganju još većim nemačima pojma, nesposobnim da netačnu tvrdnju opovrgnu.
U suprotnom, izaziva tranfer blama na koji ode ceo budžet tolerancije i želju za parkinsonovskim multiplefejspalmom.
- ...Meni je bliži taj neki tvrđi zvuk...Poput Behemota i Pantere, znaš? Volim tu neku agresivnost.
- ...Moraš da pratiš taj neki svoj instinkt i da se nikad ne pokoriš sistemu. Taj neki unutrašnji pank, kontaš? Svi smo mi pobunjeni protiv nečega, samo treba da nađeš taj neki svoj način da to iskažeš.
- ...Čuo sam za tu neku državu Kosovo, ali nikako da je nađem na karti...
- Čini mi se da vam je ta neka porodica tragično nastradala u sinoćnjem lančanom sudaru.
Kao Karleuša sa dobrom pesmom, k'o pile sa sisama, k'o Marica bez krivog kurca, k'o Britanija bez kiše.
Nešto gotovo nemoguće, ili teško ostvarljivo. Nezamislivo.
-Hoćemo da zovemo Mareta da ide sa nama večeras? Možda neće povesti onu njegovu.
-Jovanu? Nema teorije. To ti je k'o da vidiš Manćinija bez šala.
Pokazivač intelektualnog i svojskog razmišljanja bilo kog živog bića.
A :češe bradu i misli:
:Kako ova plavuša ima velika usta, tu bi moglo da stane tri bureka na štapić i plus jogurt da pije:B: :Češe bradu i misli:
:Vid' plavka što je dobra, može da proguta dildo i lagano ono pola pice kad smota i plus može da zalijepi koverat kad krene, heh...:C: :Češe bradu i misli:
:Kako ova plava širi usta, e jebem ti, tom silom bi potjerala matematičko klatno 6 puta da uhvati cijeli krug i plus da odradi jednom magnetno ubrzanje ciklotrona u homogenoj sredini:
Vreme koje Ameri, bar po filmovima, provedu ispred nečijih ulaznih vrata (kuće, ne stana), pre nego odluče da ipak uđu kroz prozor na zadnjoj strani kuće.
Ovde kod nas je malo drugačije.
Ameri:
Džon dolazi do ulaznih vrata. Prilazi zvonu.
DING-DONG
Džon u sebi: "To je to, nema nikog, idem pozadi, ući ću kroz prozor."Kod nas:
Mile dolazi do Stankove kuće, prilazi zvonu.
TIŠINA
Mile udara pesnicom u vrata više od deset puta: STANKOOOO, JEBEM LI TI LEBAC, OPET TI NE RADI ZVONO!
Stanko: MILANKA, SUNCE TI POLJUBIM, ČUJEŠ LI TI DA MILE NA VRATA! OTVARAJ TAMO, JA SEREM!
Figurativno izraziti afirmativni stav prema prethodno iskazanoj sentenci alfa govornika u društvu, čime mu se ujedno ostavlja potpis na guzici, u vidu još jedne persone koja mu se uvukla u dupe.
- Kristijano Ronaldo je nemač pojma.
- Potpisujem!
Kad PMS prođe bez incidenata.
Fut fetiš po srpski.
Ubedljivo najmorbidniji način za ispoljavanje snobizma i elitizma.
Suština je u tome da nabeđena porodica pokojnika po svaku cenu insistira da ispred imena preminulog stoji i titula odnosno zanimanje kojim se bavio, naravno ako je isto dovoljno reprezentativno i dostojno kurčenja.
Nije nikakav problem ako porodica ima želju da navede zanimanje pokojnika u zvaničnoj čitulji koju mu daju ali ima onih koji idu do te mere da u redakciji određenih novina naglašavaju da se nikako ne objavljuju čitulje prijatelja i rodbine u kojima nije eksplicitno navedeno zanimanje preminulog. Rame uz rame sa nabeđenim ožalošćenim porodicama stoje oni koji, kada nekome daju čitulju, potenciraju sopstveno fensi zanimanje ili metropolu iz koje se javljaju.
Za više informacija pogledati srednje stranice "Politike" ili prilog odozdo.
- Poslednji pozdrav našem dragom primarijusu doktoru Milutinu (Milisava) Čonjagiću. Poštovani primarijus-doktore, ne znamo kako ćemo nastaviti život bez tako velikog stručnjaka i čoveka. Neutešna supruga sa decom.
- Poslednji pozdrav našem nikad prežaljenom sinu, doktoru veterinarske medicine Stratimiru Šabanoviću koji nas je juče iznenada napustio u 32-oj godini života. Neutešni mama Gospava i tata Labud, doktor specijalista kardiologije, sa mnogobrojnom rodbinom iz Pariza, Ljubljane i Lozane.
- Poslednji pozdrav Radoju Svršiću, general pukovniku u penziji i diplomiranom pravniku. Večito ožalošćeni, brat, doktor stomatologije Blagoje Svršić i sestra, viša medicinska sestra Olgica Svršić-Vještica sa porodicom iz Minhena.
- Poslednji pozdrav dragoj Ljovisni od tetke Vide sa Floride.
U modernoj medicini nazovi poremećaj, čiji su simptomi, na prvi pogled, gubljenje one tanke linije koja razdvaja istinskog genija od reklesnog, lucidnog, zapuštenog sledbenika vizuelnih halucinacija, proklamovanog, notornog čoveka zagađene duše.
Ono što savremena medicina nije u stanju da spozna, to je da istinski genije ostaje to čak i sa gaćama na glavi, bez onih na preponama, sa višemesečnom bradom i zapuštenim noktima, dok pokušava da zapiša kamen temeljac obližnjeg suda, sve sa manijakalnim sjajem u očima i daljinskim upravljačem od Ei-Niš televizora u ruci, kojim pokušava ugasiti nadolazeće snage reda.
Jer, takav primerak, makar prividno izgubljen u hodnicima svoje uobrazilje, ipak poseduje samo onaj mali, elementarni deo koji jednog čoveka čini da se uzdigne i radi po svojem, kaže ono što misli, makar ga koštalo društvenog položaja, za koji mu se uzgred jebe k'o za monetarnu krizu u Madagaskaru.
Možda je i savremena medicina u pravu, pa se danas individualnost i uzdizanje iznad mora istomišljenika zaista može nazvati sindromom, poremećajem.
Dvojac gore pomenut je ostao dosledan sebi, pa su odbačeni od te mašinerije, sačinjene od identičnih organa, nazvane društvom ostavljeni sami sa svojom ingenioznošću i usput, torturisani uskrašćenošću ljudskog dodira, samo podigli evoluciju na viši nivo.
(Bobi Fišer, sa nevericom gladi bradu)
-Savo, ko te je naučio ovako da pikaš šah, moraću da predam.
(Sava, ganjajući lastavicu)
-Pederi, kurve, licimuri, demoni, što kartaju šaha umesto da crpe kikindške jame.
-Jes', to su oni što su na meni dizali svoj kvazi-patriotizam za vreme hladnog rata.
-Paraziti, moj Bobi, a nas dvojicu niko ne sluša.
-Ni oni iz Bosne, što te proteraše nisu bolji.
-Ko ih jebe, nego pij tu Frutelu, i namesti figure majstoru.
Prepun autobus GSP-a kada lije kiša, na čijoj ,,palubi'' su svakojaki predstavnici urbane džungle našli privremeno utočište: džangrizave babe i dede, emosi, fenseri, delije, grobari, tih-miran-i-po-malo-krvoločan lik, gotičarke, metalci, likovi i likuše sa sluškama i kapuljačama, po koji zalutali biznismen sa aktovkom, žena sa detetom, pripadnici romske populacije. Svi idu negde, gde ih Noje odvede, samo da ne bleje po kiši.
- Majstore, ima li još mesta u toj tvojoj Nojevoj barci?
- Ima ima, baš nam je falio jedan magarac.
Ruinirati telo i delo degradacijom sopstvenih postupaka. Pasti kurcu za uši. Srozati se gore i jadnije nego hulahopka na mađarskoj babi koja je bila zvezda bala povodom godišnjice Vermahta u Budimpešti 1942.godine. Zajebati i Britni Spirs. Preko trnja do zvezda i od zvezda do barice povraćke u kojoj nema ništa sem žučne vodice na opštu radost svih prisutnih. Postati predmet zajebavanja do krajnje instance ljudske malicioznosti.
Odbrojavati poslednje dane slavne prošlosti neslavne sadašnjosti i izvesne budućnosti.
Helou Hjuston - imamo problem...
-Brate kad misliš izaći iz tog kreveta i ući pod tuš? Žohar ti viri iz nozdrve. Vitnišeš se tu k'o zadnji gurbet. Nije jedina, znao si da je bila kurva. Ustaj!
Odevni detalj na vašem vršnjaku koji se navlači preko kacige kada se ne koristi močuga.
Naravno, ne nose svi kapuljače ceo život. Članovi partije zelenih vole da skinu kapuljaču sa kožne jakne i da furaju ćelavi zonfa.
- Ajde brate požuri, pišaš već pola sata.
- Evo samo da ga otresem i zakopčam šlic.
- Ajde bre.
- Ne požuruj me bre AAAAAAA
- Šta ti je brate? Ej matori, šta je?
- AAAAA Uhvatio mi šlic kapuljaču, jebe kevu koliko boli.
Kreten. Figura totalnog promašaja. Ljudi koji su izgubili svoju utakmicu sa mozgom i racionalnim potezima, prokockali svaku šansu da ostanu u ligi, pa sada igraju samo kako bi ostalima zasrali dobar plasman.
- E kakav ti je onaj drugar Mića? Malo sam pustila vlagu na njega...
- Mića? On ti je bre poraz čovečanstva. Toliko je bistar da misli da je "Cigani lete u nebo" zvanični naziv prekookeanske turneje Ljube Aličića.*****************************************************************************
- I šta si rekao Ljubici gde sam?
- Pa rekao sam da si sa Milicom...
- Pa jbt, stvarno si kreten! Ti si bre poraz čovečanstva! Jesmo se lepo dogovorili i usaglasili: Otišao sam kod babe da mi opravi alternator, pa posle sa njom i sa tetka Stanom na moto skup!? E bre, nikakve koristi od tebe! Imaš li ti imalo svesti?
- Mojne biti zakeroni. Pih, ko da ne možeš da nađeš drugu ženu i napraviš novu decu...
Šest meseci šurovanja sa ostatkom kartela, na nekom brodu udaljenom od najbliže žive duše 10 svetlosnih godina, šest meseci apstinencije, zaboravljanja ukusa piva u nekoj podmornici koja sunce vidi ređe od turiste u Londonu. Šest meseci drkanja na poster Pamele Anderson, dolazak na kopno sa vrećom para, na pet dana, pa sve ispočetka.
Pijani mornar, sinonim za čoveka koji se razbacuje kintom, ko svadbarska pevačica svojom sisom. Sinonim za budžu kome nije frka da se pokaže i pojasni društvu ko je i šta je, voli bahanalije i svaki dan mu je kao zadnji. Boem koji samo danas živi, danas hoće da mu bude dobro i ne brine za posledice, danas čašćava društvo i naručuje pesme po želji, bleji u ćošku kafane i ne zanima ga niko drugi. Skida pare sa sebe i pljuje po dušmanima većih od Pape Aleksandra VI, jer je večeras tu, a sutra ko zna gde.
-Marko kupio onaj novi telefon Nokija DŽF 2239. Koji će mu kurac? A sutra će da se žicka za pljuge.
-Čuo sam brate. Troši pare ko pijani mornar.
Drevni naziv za bend Megadeth, naziv koji je lakši za izgovor dok u pijanom stanju pokušavaš da naručiš neku pjesmu na pijanci.
Naziv je izveden u slavu naših prađedova koji su (kako je dokazao institut u Švedskoj) uživali u guslarskim rifovima pjesama Tornado of Souls, Pis Sels, Rast in Pis, Sinfoni of Distrakšn, i mnogih drugih. Blejali su uz vatru, gusle, šljivu i lozu, hedbeng i bake darkerke dok su se krili od Turaka po šumama i pokušavali da sačuvaju viševjekovnu tradiciju.
Blaaaargh! Gas' ta govnja, pusti Megađed pa d'izginemo!! ..... To breee!!! ::lomi flašu:: Ooooo Vot if aj du get kot! Vot if der iz no džadžment! If ajm rajt aj luz nating, if jur rajt aj luz it ol!.........
Šta ste zinule kurve? Pustićemo vam Lukasa, samo da se mi komiramo, posle nas i jebite, bole nas kurac!.........No eskejpin' pejn, ju bilong tu mi! Klingin' on tu lajf, baj d skin o maj tiiit!!!..... ::lomi flašu::