A-N-T-I-S-T-R-E-S T-H-R-E-A-D

  1. Rootless Tree
    by Damien Rice

    What I want from you
    Is empty your head
    They say be true
    Don't stain your bed
    We do what we need to be free
    And it leans on me
    Like a rootless tree

    What I want from us
    Is empty our minds
    We fake a fuss
    And fracture the times
    We go blind
    When we've needed to see
    And it leans on me
    Like a rootless...

    So fuck you, fuck you, fuck you
    And all we've been through
    I said leave it, leave it, leave it
    It's nothing to you
    And if you hate me, hate me, hate me
    Then hate me so good that you can let me out
    Let me out of this hell when you're around
    Let me out, let me out,
    Let me out of this hell when you're around
    Let me out, let me out

    What I want from this
    Is learn to let go
    No not of you
    Of all that's been told
    Killers reinvent and believe
    And this leans on me
    Like a rootless...

    So fuck you, fuck you, fuck you
    And all we've been through
    I said leave it, leave it, leave it,
    It's nothing to you
    And if you hate me, hate me , hate me,
    Then hate me so good that you can let me out, let me out, let me out
    Let me out of this hell when you're around

    And fuck you, fuck you, fuck you
    And all we've been through
    I said leave it, leave it, leave it
    It's nothing to you
    And if you hate me, hate me, hate me
    Then hate me so good that you can let me out
    Let me out, let me out, let me out,
    Hell when you're around...(Repeat 4x)

    Let me out, let me out, let me out...

    It's hell when you're around

  2. Панчићева оморика (Picea omorika)

    Уско пирамидалног је хабитуса и расте у висину до 50 метара. На кречњаку и серпентиниту гради чисте или мештовите састојине са јелом, смрчом, белим и црним бором.
    Макроскопска грађа: Дрво је бакуљаво (нема разлике у боји између срчике и бељике). Има уске и малобројне смолне канале. Траке лигнума се не виде ни на једном од пресека. Дрво је беличасте боје и са мало сјаја. Кора је у младости глатка, а у старости се љуспа. Тамно црвенкасте је боје. Дрво је меко, лако, брзо се суши и споро пуца при сушењу. Прстенови прираста су уски и јасно изражени, а прелаз између ране и позне зоне унутар прстена прираста је постепен.
    Микроскопска грађа: На радијалним зидовима трахеида налазе се крупне, једноредне надсвођене јамице. Трахеиде ране зоне су доста краће од трахеида позне зоне које имају задебљања и на крајевима зашиљења. Трахеиде ране зоне су широких лумена и незадебљалих зидова, те имају спроводну функцију, а трахеиде позне зоне су уских лумена и задебљалих зидова, па имају механичку функцију. Радијални паренхим је у виду хетероцелуларних трака лигнума састављених из паренхиматичних ћелија и радијалних трахеида. Епителни паренхим је у виду смолних канала састављених из девет до четрнаест епителних ћелија. На пољима укрштања трака лигнума и трахеида налазе се две до четири полунадсвођене пицеоидне јамице. Што се употребне вредности тиче, оморика се користи у мелиоративне сврхе, као хортикултурна врста, а одскора се користи и као индустријско дрво.

  3. idi uci branko...vidis kako drugi to lepo rade...a ti se raspadas..klik tamo klik amo...majmune jedan..reao si negde u maju da ces zavrsiti do nove godine..i kladio se sa dulicem u sestru...njegovu...majmune jedan...ako sad zavrsis dobis mozda diplomu u martu pa se jebes ko akademik po SIZ-u...a ne ovako...

  4. Silikati

    Čine najveći deo zemljine kore. Izgrađeni su od silicijuma i kiseonika. Grade osnove na koje se mogu vezivati brojni drugi elementi. Silicijum se u stenama nikada ne nalazi kao slobodan već i svoja najprostija jedinjenja gradi sa kiseonikom. Svaki jon silicijuma opkoljen je sa četiri jona kiseonika koji grade rogljeve. Ova osnovna ćelija je u obliku tetraedra. Svaki jon silicijuma ima četiri pozitivna naelektrisanja, a joni kiseonika imaju osam negativnih, te ovaj SiO4 tetraedar ima četiri slobodne negativne valence. Ove valence mogu biti nekompenzovane, te se na njih vezuju mnogi drugi elementi, a kompenzovane su u slučaju u kojem su dva tetraedra povezana jednim jonom kiseonika. U rešetci se određeni broj silicijumovih jona može zameniti aluminijomovim i ukoliko bar deset procenata ukupnog broja silicijumovih jona biva zamenjeno aluminijomovim, takvi silikati postaju alumosilikati. Pored toga, taj broj aluminijumovih jona nikako ne može preći 50% ukupnog broja silicijumovih.

  5. Silikati se prema rasporedu tetraedara dele na:

    Nezosilikate - kod kojih su pojedine grupe SiO4 povezane drugim jonima koji kompenzuju slobodne valence. Zbijene su im kristalne rešetke, pa ovi minerali imaju veliku tvrdinu, veliku specifičnu težinu i neizraženu cepljivost.
    Sorosilkati - kod kojih su tetraedri povezani jonima kiseonika.
    Ciklosilikati - kod kojih su tri, četiri ili šest tetraedara povezani u prstenove i ova grupa ima veliku tvrdinu i umerenu cepljivost.
    Inosilikati - kod kojih su tetraedri povezani u lance ili trake. Cepljivost savršena, tvrdina umerena.
    Filosilikati - koji grade ravan silicijsko kiseoničnih tetraedara. Imaju savršenu cepljivost i malu tvrdinu.
    Tekstosilikati - kod kojih jedan jon kiseonika pripada dvema tetraedrima. Različita tvrdina, male specifične težine.

    Tekstosilikati:
    Kvarc (SiO2) - Jako bitan petrogeni mineral jer gradi 12% litosfere. Javlja se kako u nisko tako i u visokotemperaturnim modifikacijama. U visokotemperaturnim kristališe heksagonalno, a u niskotemperaturnim trigonalno. Idiohromatski je bezbojan, ali usled različitih primesa može biti u više boja (citrin - žuti, ametist - ljubičast, morion - crni...). Krt je, tvrdine 7, neravnog preloma, bez cepljivosti. Na površinama preloma je masnog sjaja, a na pljosnima staklastog. Otporan je na hemikalije, nagriza ga samo fluorovodonična kiselina. Fibrozni ili vlaknasti varijetet kvarca zove se kalcedon i ima vrlo slične fizičke osobine. Varijete koji je u fino obojenim trakama, koji se koristi kao ukrasni kamen, naziva se ahat.

    Opal (SiO2 X nH20) - Mineral amorfnog kristalnog sistema što znači da se javlja u bubrežastim, grozdastim oblicima. Tvrdine je 5.5 do 6.5, školjastog preloma, nema cepljivosti, masnog sjaja i prozračan. Idiohromatski bezbojan do mlečno beo s tim što usled mnogobrojnih prirodnih pigmenata može biti u mnogim bojama, pa i šaren.

    Grupa feldspata - Ovo je vrlo važna grupa jer upravo ona gradi oko 60% magmatskih, 30% metamornih i oko 10% sedimentnih stena. Što se hemijskih karakteristika tiče, feldspati su zapravo alumosilikati kalijuma, natrijuma i kalcijuma. Svaki od ovih elemenata gradi sopstveni mineral, te shodno tome imamo sledeće:
    K20 X Al203 X 6SiO2 - Sanidin (kalijski feldspat)
    Na20 X Al203 X 6SiO2 - Albit (natrijski feldspat)
    CaO X Al203 X 2SiO2 - Anortit (kalcijski feldpsat)

    Ipak, minerail se retko nalaze u ovako čistom obliku. Najčešće grade izomorfne smeše. Kalijski i natrijski feldspat u ograničenim, a natrijski i kalcijski u neograničnim količinima. Prema tome, prva grupa izomorfnih smeša se naziva alkalnim feldspatima, a druga plagioklasima. Svi feldspati kristališu monoklinično ili triklinično. Monoklinično kristališu visokotemperaturni alkalni feldpsati, a triklinično niskotemperaturni alkalni i plagioklasi.
    Feldspati su tvrdi minerali, tvrdine 6 do 6.5. Staklasto su prozračni. Imaju jednu savršenu i jednu neizraženu cepljivost.

  6. znji ..bas si streshed u zadnje vreme

  7. Језиво ми је да гледам Џека Николсона младог.

  8. Đeeee je Peroooooooooooooooo?!

  9. Hajde noćas mi dođi,
    hleba mi donesi,
    noćas nešto lepo,
    treba da se mezi,
    hajde noćas mi dođi,
    biće sira iz šveCke,
    ja bez tebe ne znam,
    da žvaćem, da jedem.

  10. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa u picku materinu ......jebem ti sve da ti jebem jebeno jebaatkjdhsgfhdsfklhxgfhxjklbjlkxjklvbnkljxvbkjnxkjnkjxkjnklxkjlbvcnmnfnskteaseuraklklhdghgfjhdgf koji kurac

  11. ne mos vise da se ne nerviras

  12. Jebote, al' je lako biti pesnik!

    Moj je zivot tudji
    na vratima lepo pise
    "ili udji il' izadji"
    ne oklevaj vise

    Sve je skupo
    i voda i struja
    jos se nisam okup'o
    pri tom me boli bulja!

    Boli me i kara za
    kljuceve od stana
    crne kose njene presovane
    komsiju pedera,kolegu "smekera"
    profu pedofila i prodavca lopinu!

    Na bankini stojim
    cekam bus da me overi
    niceg se ne bojim!

    I to ovaj GSP-ov,
    on sigurno ne moci d' ukoci!

    Licemeri na sve strane
    do nji' odma cure bez mane.
    Ispred stoji STOP znak
    znaj brate da zivot nije lak!
    A sto nije?!
    Jeste bre,samo se opusti i uzviaj u voznji!
    Ionako ces na kraju umreti...

    Zato sad razradjujem taktiku
    biram levu patiku da zgazim matematiku
    Dokurcila mi je vise!

    A sad, ne zamerite, neznani junaci
    idem da kenjam, jer prolaze me zmarci
    od ove moje nazovi poezije...

    E prijalo je malo pustiti mozak na ispasu i izrimovati sve sto mi na pamet palo!

  13. Dođi što pre,
    sarma te čeka,
    dođi što pre,
    predjelo iz početka
    na stolu proja, ljubavi moja,
    želim biti šunka tvojaaaa.

  14. Laku noć, moja mala maslino,
    džaba sve, al' ja sam na te navik'o,
    usnamaaaaa slanjkavooo,
    al' stomaku nestvarno.

  15. Rakije!
    Evo je!
    Lepo je!

  16. Sad sam gledao neku emisiju na zone riality o vanzemaljskim otmicama kakvi carevi jebote jedan tvrdi da su na njemu vršili analne probe
    http://www.allmystery.de/dateien/mt63562,1277544714,CartmanGetsAnAnalProbe.gif
    dok jedna carica tvrdi kako se jebala sa vanzemaljcem
    http://www.youtube.com/watch?v=yNsQvHo7zfA
    Znači plako sam od smeha

  17. Brmljaaaaaaaauuuuuuuuu.
    lsslsjlsjlsjsljslsjlsjslsjs

    Ž n se pa.

    Kua?

    Pa!

    Ž?

    Nj?

    SeMviči!

  18. Umro sam ..

    Zanimaju me veverice sa kompletnom operemom za oralnu higijenu, gde se mogu kupiti i po kojim povoljnostima se uplacuje njihov kredit ako uzememo u obzir njihov oblik glave i po kom principu rade 16bitne veverice koje takodje spadaju u veverice sa kompletnom opremom za oralnu higijenu ?

    Dali se moze uzeti u obzir ako se fizichko svojstvo jedne papuche pretvori u vozilo za prekrivanje blata ?

    Zasto se nekad davno to davno ne prichalo davno nego sadasnjost i kako bi nauchili nasu decu da sadashnjost nije obichna pojava koja se deshava u valjevu nego svuda u svetu ?

    Ako sad ne dobijem ban od ovolikih gluposti koje sam napisao castim celu shumu motornim akumulatorima ... koje se naravno kupuju u tecnom stanju iz vise delova ... u kini ... i alabami ...

    Takodje messalina moram da te ispravim da taj blog koji si napisala nije gramaticki tacan poshto
    rechenice : Ž n se pa.

    Kua?

    Pa!

    Ž?

    Nj?

    SeMviči! su francuskog porekla gde to poreklo pocinje u indiji sa nemachkim sveshtenicima u plavom jadranu ... morash uzeti u obzir sve vrste lokalnog stanovnistva u Minnesoti, sto bi reko Luk Skajvoker "let the force be with you"

    http://www.youtube.com/watch?v=-xPGewS8WRw&playnext=1&list=PL5BEDE1C870D7852D&index=17

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.