A-N-T-I-S-T-R-E-S T-H-R-E-A-D

  1. Aaaaaaaaaaaaaa!
    Ima li neko uopšte ko briše one definicije?!?!!?
    AaaaaaaaAAaaaAAAAA! My eyes are burning!

  2. u 65un5

    što je ovo dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!8u25u852wu357u766 ikik

  3. am am pita s mesommmm masna pito dimi mi se racunar. jidsffdjosfjsdjfds sto mora tastatura da proizvodi ovaj gnjecav zvuk kad je stiskas? fjidfjadi
    jfa
    fafa fpdsgpj bas je glupo. dfkfldfčdldldldldldldllllllllllddldldlldldldllddldlldd ocu da se ne cuje. da bude bešumno. zasto mora da se cuje? i spejs se cuje mnogo. sto je spejs ovoliki? valjda zato sto je spejs svemir a svemir je veliki. miki miki velikiiii miki miki luuudi

  4. am am pita s mesommmm masna pito dimi mi se racunar. jidsffdjosfjsdjfds sto mora tastatura da proizvodi ovaj gnjecav zvuk kad je stiskas? fjidfjadi
    jfa
    fafa fpdsgpj bas je glupo. dfkfldfčdldldldldldldllllllllllddldldlldldldllddldlldd ocu da se ne cuje. da bude bešumno. zasto mora da se cuje? i spejs se cuje mnogo. sto je spejs ovoliki? valjda zato sto je spejs svemir a svemir je veliki. miki miki velikiiii miki miki luuudi

    Kvalitetan šit! :DDDDD

  5. Magmatske stene

    Grupa granita i riolita - Ovu grupu karakteriše visok sadržaj silicije (SiO2), povišen alkalije (K20, Na20) i nešto niži kalcije (CaO), magnezije (MgO) i gvožđa. Mineralni sastav grupe podrazumeva kvarc, kalijski feldspat (ortoklas ili albit), bojeni mineral i sporedne sastojke. Predstavnici grupe su graniti (kao intruzivne ili dubinske stene), pegmatiti i apliti (kao žične) i rioliti (kao izlivne).
    Graniti - su dubinske stene zrnaste strukture i masivne, planparalelne, škriljave teksture. Izgrađene su od kvarca, alkalnog feldspata (ortoklasa ili albita) i bojenog minerala. Zemljišta koja donose raspadanjem su kisela, peskovita (zbog sadržaja kvarca), pa nisu naročito plodna.
    Pegmatiti i apliti - su žične stene zrnaste strukture i masivne teksture. Mineralni sastav čine kvarc i alkalni feldspat uz minimalno učešće bojenih minerala. Zemljišta koja grade raspadnjem su vrlo slična granitskim.
    Rioliti - su izlivne stene grupe koje karakteriše porfirska struktura i fluidalna tekstura. Mineralni sastav grade kvarc, alkalni feldspat (sanidin ili albit) i bojeni mineral. Daje ne naročito plodna zemljišta.

    Grupa gradiorita, kvarcdiorita, kvarclatita i dacita - Ovu grupu karakteriše visok sadržaj silicije, nizak alkalije, povišen magnezije, kalcije i gvožđa. Mineralni sastav grupe podrazumeva kvarc, intermedijarni plagioklas, bojeni minerali, sporedni sastojci, a alkalnog feldspata nema ili je u minimalnim količinama.
    Gradioriti - su dubinske stene grupe koje karakteriše zrnasta struktura i masivna, plaparalelna, škriljava tekstura. Mineralni sastav grade ortoklas, kvarc, intermedijarni plagiklas, bojeni mineral. Zemljišta koja daje su kao u granita.
    Kvarcdioriti - su dubinske stene zrnaste strukture i masivne, škriljave, planparalelne teksture. Mineralni sastav podrazumeva intermedijarni plagioklas, bojeni mineral, a alkalnog feldspata nema ili je u minimalnim količinama. Zemljišta koja gradi ista su kao kod gradiorita, odnosno granita.
    Kvarclatiti - su izlivne stene grupe i karakteriše ih porfirska struktura, kao i masivne, škriljava, planparalelna tekstura. Mineralni sastav podrazumeva kvarc, intermedijarni plagioklas, alkalni feldspat, bojeni mineral. Zemljišta kao kod granita.
    Daciti - su izlivne stene grupe koje karakteriše porfirska struktura, fluidalna tekstura. Mineralni sastav je kao kod kvarcdiorita (intermedijarni plagioklas, kvarc, bojeni mineral). Zemljišta kao kod granita.

    Grupa sijenita i trahita - Glavna karakteristika ove grupe je njena najveća razlika u odnosu na grupu granita. Ona podrazumeva nedostatak slobodnog kvarca, tj. njegovu pojavu samo u minimalnim količinama. Predstavnici su sijenit kao dubinska i trahit kao izlivna stena.
    Sijeniti - su dubinske stene zrnaste strukture i masivne, škriljave, planparalelne teksture. Mineralni sastav podrazumeva alkalni feldspat, kvarc, bojeni mineral s tim što se kvarc može javiti u minimalnim količinama, ali ga često i nema. Zemljišta koja gradi vrlo su slična onim granitskim s tim što su ova nešto plodnija iz razloga što nema kvarca koji zemljište čini peskovitim.
    Trahiti - su izlivne stene porfirske strukture, fluidalne teksture koje su izgrađene iz alkalnog feldspata i bojenog minerala. Kvarca nema. Zemljišta koja gradi su kao u sijenita, tj. granita, ali naravno, bez kvarca.

    Grupa monconita, diorita, latita i andezita - Intermedijarni plagioklas je karakterističan za celu grupu uz alkalni feldspat.
    Dioriti - su dubinske stene zrnaste strukture, masivne teksture. Izgrađene su od intermedijarnog plagioklasa i bojenog minerala. Zemljišta koja grade ista su kao kod granita, ali bez kvarca.
    Latiti - su izlivne stene grupe. Struktura im je porfirska, tekstura fluidalna. Mineralni sastav čine intermedijarni plagioklas, sanidin i bojeni minerlai. Raspadnjem ne nastaju naročito plodna zemljišta.
    Andeziti - su izlivne stene. Struktura porfirska, tekstura masivna ili fluidalna. Mineralni sastav grade intermedijarni plagioklas i bojeni minerali. Zemljišta umereno plodna.

    Grupa gabra i bazalta - Ovu grupu karakteriše vrlo nizak sadržaj silicije, pa je karakteristična komponenta bazični plagioklas.
    Gabro - dubinska stena zrnaste ili grubo ofitske strukture, a masivne teksture. Mineralni sastav podrazumeva bazični plagioklas i bojeni mineral. Zemljišta plodna.
    Bazalt - izlivna stena porfirske strukture, a fluidalne teksture. Mineralni sastav podrazumeva monoklinični piroksen i bazični plagioklas. Često prisutan i olivin. Zemljišta koja gradi su plitka, skeletna, tamna i plodna.
    Dijabaz - izlivna stena ofitske strukture, mandolaste ili masivne teksture. Grade je bazični plagioklas i bojeni mineral. Zemljište kao i kod drugih stena ove grupe - plodna.
    Spiliti - izlivne submarinske stene, ofitske strukture, mandolaste teksture. Grade ih albit, hlorit, epidot, pa i piroksen.
    Grupa peridotita - zrnaste strukture, masivne teksture, izgrađene od olivina, rombičnog i monokliničnog piroksena. Grade plitka i neproduktivna zemljišta.

  6. Gde ide ovaj svet?Gledam ove klinkice 96,97,98 godište...pogledajte na sta liče....Samo im pogledajte fejZbuk profile,statuse tipa-ja te želim,nek te voli tvoja mama....da li one znaju značenje tih statusa?Da li su one svesne uopšte svojih godina...?Postavljaju slike sa "punim" dekolteom,dok se vaćare sa svojim momcima,dok se "mrtve pijane" ludo provode po nekim žurkama...u kakve li ce fukse da prerastu,Bože...a onda,gledam ove,nazovi,malo starije,moje godište,pa na više,3 puta gore od njih,pa se pitam odakle klinkama takvo ponašanje,a i sama vidim odakle...Slušam priče devojčica mlađih od mene o ludim i nezaboravnim provodima u kojekakvim klubovima dok su duvale i tuki i buxnu...Pa pogledam sebe...jesam li ja normalna zato što sam sušta suprotnost današnjim "ribama" ili sam budala jer ne pratim ostale...?

  7. MAX MAX MAX MAX MAX MAX MAX MAX MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAXXXXXXXXXXXXX-X-X-X-X-X :))))

  8. MRZIM ŠKOLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!1!!!!1111!!!!!!!!!!!!!!!!11!1

  9. Picka ljudi....svi vole picku...osim pedera...mada njih ne razumem.Kako da ne volis picku?Aj picka je jedna.Ali sisa!I to dve!Ne svatam...

  10. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  12. MARŠ BRE U PIČKU MATERINU

  13. Biti ću kulturna, pa ću samo da citiram

    MARŠ BRE U PIČKU MATERINU

  14. Dva puta

    MARŠ BRE U PIČKU MATERINU

  15. MRS U PICKU MATERINU JEBEM TI SALKE USRANI
    KO BABE IGRATE MAMU VAM JEBEM

  16. NABIJAM NA KURAC PRIVATNIKE KOJI NE PRIJAVLJUJU RADNIKE!!

    Jbg, nisam nešto nadrkam a htjedoh da okadim temu.

  17. ma ja sam glup treba me jebati za primer. pljunuo bih samog sebe sad posred face. sta god sad da odlucim na gubitku sam. napravio plan ali je rizican u picku materinu. a sto duze cekam....... mrzim kad moram da donesem pogresnu odluku a svaka ce biti pogresna AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.