Prijava

Šta mislite: da li su definicije napisane ijekavicom inferiornije od onih na ekavici?
Mislim prvenstveno na onaj prvi utisak koji ijekavica baca na definiciju.
Da li, nezavisno od kvalitete same definicije, lakše dajete plus na definiciju napisanu ekavicom?
Lično, ja koristim ijekavicu u procesu pisanja i nekako mi je lakše dati + definiciji koja je napisana ijekavicom iako nije nekog kvaliteta.
Otvaram raspravu.
Poželjni komentari korisnika ijekavice.

mislim da na vukajliji u poslednje vreme ima mnogo više ijekavice nego ekavice. stoga mislim da su definicije napisane ekavicom blago ugrožene.

Не правим никакву разлику.
То ми је тако глуп разлог за плус или минус.
И мислим да ијекавске нису инфериорније, тј. надам се да нису.

Nadam se da je svejedno.

Мени није свеједно, не бих да износим разлоге, да се неко не би нашао увређеним услед мог баљезгања. :)

Mislim da ijekavice ima sve više, ali nemam vremena i da to tačno izmerim...ne smeta mi...ali, mnogo i ne koristi, odomaćila se, so what-Vukajlija je SVET

Ekavica, ijekavica.... nebitno

Ne primećujem uopšte. Isti kurac. Baš kao i latinica i ćirilica. Pročitam definiciju i ne znam da li je napisana ekavicom ili ijekavicim, ćirilicom ili latinicom.

Totalno je debilski uzimati to u obzir prilikom ocenjivanja.

Ovo što kaže gamby. Samo me ponekad u'vati neka nostalgija kad vidim ijekavicu, pošto sam kao mala čitala uglavnom hrvatska izdanja.

Ијекавица или екавица- није битно. Сваки аутор има право да се користи датим изговорима по вољи.

Апсолутно ми је свеједно, сва док је дефиниција довољно писмена. На неписмене дефиниције дајем минус, било да су на ијекавици, било на екавици.

И мислим да је онај ко да минус дефиницији само зато што је на ијекавици - ретард.

Знам гомилу људи који то раде.

нема ту шта... ијекавица и екавица су сербски и ту нема приче... глупо је гледати на чему је ова или она написана...добра дефиниција је добра дефиниција, па била она написана и шизматичким писмом-латиницом ;)) хеххехех...

Ja sam iz CG tako da je logicno da pisem ijekavicu, tj nisam od onih koji cim zadju malo po Srbiji odmah promijene i govor, a ne nacin pisanja... Preglupo mi je da pisem ekavicu jer to nisam ja, i ne zelim da se mijenjam, isto kao sto cu ja jos malo da budem nepismen u svojoj drzavi jer sam ucio srpski 12 godina, a sad treba da znam neki Crnogorski ili kako vec... A sto se tice ocjenjivanja primijetim kad je ijekavica u pitanju i pomislim 'e'o ga neki nas Crnogorac' i milo mi je ako su se i oni registrovali ovdje, a mislim da su 85% defki koje procitam na ekavici, tako da WHATEVER...
Sto rece Dzimi, na nepismene defke odmah pucam minus, a ekavica, ijekavica, ikavica, stokavica, sto god...

Pljeskavica. Možemo vratit jat da niko ne bude ugrožen.

Ovo gamby što reče.

A to da ima nekih kojima moraju da se titre jajca pa da svi pišemo pravopisno, na ekavici i na ћирилици, toga je bilo i biće, mada ja te ljude ne razumem, a trudim se, verujte mi :)

vidjecete slican komentar ispod koji sam napisao ko zna kad, slican ovom gore :)

Ne,ijekavica nije diskrimisana od strane ljudi koji pišu ekavicom.
Možda u zanemarljivom broju slučajeva.

Verovatnije je da je obrnuto.Da ljudi koji pišu ijekavicom mnogo lakše daju plus na definiciju koja je napisana ijekavicom.
Tu koncepciju bi poprilično moglo da obezvredi jedno 400 hrvatskih autora sad da se pojavi. :)

Dobar klip Smarko to im je možda najbolji posle a ništa nabavljamo iz.... :)

Не видим разлику заиста - минус је минус, па да ли је ије или е мени је исто.