Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Овог нема, нека неко пита.

  2. U kojoj americkoj drzavi se nalazi Mount Rushmore?

  3. Mislim da je Južna Dakota.

  4. Virtual je u pravu - pitaj...

  5. Koliko meseca ima Jupiter?

  6. Jebote bilo pitanje na konkistadoru to meni juce...
    68?

  7. Jano nisam siguran koliko je to tačno. Moj izvor kaže da je to 63. Mada u orbiti Jupitera ima bezbroj satelita za Jupiterove mesece je "priznato" 63 objekta. Međutim kako bi tema "tekla" svojim tokom pičite dalje. Izgleda da je odgovor na ovo moje pitanje malo "razvučen".

  8. Pa znala sam da je 6 iii nesto :)))
    aj postavljaj drugo pitanje!

  9. Ako je Zemlja Mesečev otac, kako se zove majka?

  10. Ma lupio sam, zajebavam se, ali ako ćemo ozbiljno, čini mi se da je neki meteor udario Zemlju i odvalio poveći komad i tako je nastao Mesec :D

  11. Gledao sam na Avali, čini mi se da su nazvali tu drugu planetu ili šta je već Tea ili tako nešto, i taj sudar je i napravio Mesec i pomerio Zemljinu orbitu bliže Suncu i tako omogućio život na njoj...

  12. XelA tačno ajde guraj dalje.

  13. Gde se nalazi trenutno najviša i najstarija poznata piramida?

  14. Шта као, нису оне у Гизи?

  15. Pa, po mišljenju nekih jesu, po mišljenju drugih nisu, ja delim mišljenje ovih drugih i verujem Osmanagiću.

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.