Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Ovaj bre, pogrešno sam sročio, tu se nalazi SrBsko vojno groblje, to je grad u Tunisu.

  2. Ксела дао тачан одговор, то је град близу Бизерте где такође има српско војничко гробље из Првог светског рата. Терај даље.

  3. Nek tera neko drugi, nije mi zanimljivo da postavljam ja.

  4. Onda ću ja, ionako ne znam nijedan odgovor... Evo:

    Koji su spejs-šatlovi završili neslavno? Mala pomoć, ukupno je bilo pet spejs-šatlova...

  5. Колумбија и Ендевор, можда?

  6. Opa, izvinjavam se što me nema. Kolumbija jeste, a bio je jedan drugi pre nje.

  7. Дискавери, Чаленџер...

    Едит
    Сви по неки, скупиће се :)

  8. Čelindžer je drugi. To jest prvi :) Eksplodirao 73 sekunde posle lansiranja 1986. a Kolumbija se dezintegrisala 2003, malo pre sletanja. Dogovorite se ko pita.

  9. Ајде Оксе, ложи ти опет.

  10. Oks otišo...

    Ajd sad, koji čuveni britanski glumac je svoju homoseksualnost opisao ovim rečima:

    "Mislim da je to počelo kada sam izašao iz majčine utrobe. Pogledao sam nazad ka tom mestu i pomislio: E, ovo je zadnji put da si ušao u jednu ovakvu stvar."

  11. Лупићу, нећу остати жив али да није Роџер Мур?

  12. Živ si i dalje, Apofise...nije Rodžer Mur, ovaj je nešto mlađi od njega.

    Nije Gandalf.

  13. E, sad, kome da priznam? :)

    Jeste čuveni, Stiven Fraj, preporučujem svima da odgledaju A Bit of Fry and Laurie...Stiven Fraj i Doktor Haus razbijaju :)

    Dogovorite se ko će prvi, mada ipak Acke daje potpuniji odgovor, iako ne sumnjam da i urrad zna, kad već reče Melčet.

  14. Ja trenutno nemam inspiraciju.

  15. Cisto me zanima da li neko od vas zna (naravno bez gledanja) kako su meseci u godini dobili imena?

  16. Koja država ima više registrovanih firmi nego stanovnika?

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.