Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Nemoguće, e ovo sam baš od tebe očekivao da znaš... Pazi, u pitanju je država za dosta retkih životinjsjih vrsta.

  2. Pa onda je Australija, sad može bilo ko da pogodi :)

  3. Ne bre grofe, pogledaj svoj avatar i sve će ti biti jasno.

  4. Ne seri da je Madagaskar.

    jbg, glup sam si pa sam si glup...odma se ograđujem, nisam gledo baš sve epizode... (kontam da ima neka fusa mačka u crtanom...da nije to ona zajebana što je dolazi pa Maksa jadnika ofarbaju i on završi s njom ili tako nešto...jebi ga kratko pamćenje...)

  5. nek postavlja neko drugi pitanje...

  6. Pa nego šta je nego Madagaskar, mislim da ih nema u seriji, ali ih ima u filmu, i to u prvom delu one su ti glavni negativci, kao, jedu lemure, i tako to, na tu temu...

  7. Гроф Влатко Паскачић
    nek postavlja neko drugi pitanje...

    Šta je u stvari Severnjača?

  8. Još uvijek nekrštena Danica?

  9. Венера, беше?

  10. Za svetski dan knjige izabran je 23. april, dan smrti dvojice književnika svetskog ranga. Koja su to dva književnika?

  11. Шекспир и Сервантес? Они су на исти дан отегли папке.

  12. Tako je. U pitanju je april 1616.

  13. Двојице? Ја знам за Сервентеса.

  14. И још се Шекспир и родио тог датума.

    Едит: Али Википедија каже друкчије... Можда сам нешто побркао.

  15. Њарнере, пуцај. Фастина

  16. Нек пита неко ко има паметно питање.

  17. Шта је небула, и шта би се десило када би упалили фарове при достигнутој брзини свјетлости :Д

  18. Verujem da farovi ne bi osvetlili put ispred.

  19. Nebula je oblak međuzvezdanog gasa, farovi bi ostali upaljeni ali ne bi ništa osvetlili jer se automobil kreće istom brzinom kao i svetlost farova...

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.