Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Које је највише војно признање Старог Рима, додељено само 3 пута? И по могућству за шта се даје.

  2. алтернативно питање, пошто је ово можда претешко:
    Шта значи SPQR?

  3. није Август.

  4. Ако је Август, онда се даје великим војсковођама тј. великим политичарима и владарима, имали је Октавијан, Диоклецијан и Масимијан ?

  5. Не. Пази. Augustus значи узвишени, божански. То је постао назив за цара којег су носили сви, почевши од Октавијана до краја царства.

    А ово о чему је реч је одликовање за заслуге у боју. Значи конкретно војно, ратничко признање, а не политичка титула.

  6. Можда Цезар онда, чуо сам да постоје неке титуле цезара?

  7. Шта значи SPQR?
    Senatus Populus Que Romanus
    Ваљда сам добро написао, а колико се сећам из основне ''Сенат у служби народа''

  8. SPQR jeste - Senatus Populusque Romanus и значи сенат и народ Рима.

    Није цезар, то је исто политичка титула, најближа значењу цар. Такође сви цареви имају титулу Caesar Augustus.

    Ај сад ако можда неко зна ово претходно, ако не постављајте.

  9. Легат, прокуратор, то је све што знам од римских титула. .?

  10. Бемму матер, није император, није август, није понтифекс максимус, није инвиктус, јебем ли га, шта је? Сад ме занима!

  11. оћете да кажем или да пробате још мало?

  12. Nije travnati venac ?

  13. Што обриса пост? Терај даље, не бисмо никад погодили.

  14. па пази можда је један од пропратних симбола овог одликовања приликом церемоније доделе заиста и био венац али ово има посебно име. јер венац се давао за многе ствари.

  15. Еј можда је Доминус? Али сви су били доминуси од Диклецијана па надаље

  16. Jel to ono kad ga oboje u prupur?

  17. па да није ни доминус. то је господин и такође је политичка титула. и да. сви су после доминуси.

  18. није Чаче. то је приликом церемоније крунисања за цара. Пурпур је искључиво царско достојанство.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.