Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Епаминонда, Леуктра је једна сигурно. Кана је можда друга, Ханибал.

  2. Ханибал јесте (потковица или полумесец) али Аца није. Код Иса била класика.

  3. јесте Епаминонда код Леуктре 371. и Ханибал код Кане 216.
    е сад. не знам ко ће да поставља.
    едит. мењао сам пост јер сам после увидео да је вита дао оба одговора. јбг

  4. Маратонско поље онда, или Саламина? Милитијад на маратону и Темистокле код Саламине?

  5. Ај ја ћу (погодио сам обе, а и Леуктра је мање позната лололо)
    Кад смо на тематици већ...

    Који војсковођа је имао надимак Киклоп?

  6. Антигон Монофталмос, Једнооки.
    мрзео је свој надимак

  7. Дај Шакале, дај мало форе другима :)

  8. а јбг, следећу ћу :)
    ај сад овако.
    Који је био надимак Антигоновог сина, шта значи и по могућству зашто?

  9. Одговарам, и аутоматски препуштам постављање неком другом, под условом да се промени тема. Разбежаше се људи.
    Димитрије Полиоркет, опседач. Опсаде Родоса и још неколико градова са зајебаном машинеријом.

  10. Koje godine je bio "Veliki požar Londona?" (The great fire of London)

  11. 1666. је био тај пожар ваљда. Тако?

  12. Jes' vala. Zato se valjda "666" smatra brojem đavola. EL DIABLO BITCH!

  13. Не само због тога, много раније су дошли до тог броја.
    Ево једног питања:

    Колико метара има наутичка миља?

  14. Nešto oko 1900 metara?

  15. oko 2500 mislim da bese, al nisam siguran

  16. Не. Не знам како функционише ова тема, је л' сад чекамо да још неко проба, или пишем одговор?

  17. Vugluješ Sajlo, vugluješ...

  18. Pa ako je neko od nas ubo, onda nam kažeš, a ako ne onda piči odgovor.

  19. jebale ih imerijalne mere

    nema guglanja majku mu il se gubi poenta teme

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.