Prijava

Ja se mislim da li je ovaj moj Paskačić bio u Kosovskom Boju, ja mislim da je bio, ali na kojoj strani, ne znam, samo znam da se sin Grofa Vlatka Paskačića, Uglješa ili Vukan odlično družio sa Stefanom Lazarevićem.

Nemaš sreće, poginuo sevastokrator Vlatko još na Marici, a Uglješa se jeste družio sa Stefanom, ali mnogo kasnije... al' dobro ostaje ti Musić, legitiman lik, samo maler što poginuo...
eto, čisto da smorim edukativnim, ne mogah da odolim...

Да не ширимо сад причу.

Da ne širimo :)

контам да мислиш да је све више извучено из поезије и мита него из историје.

Da, to mislim.
Otvori neku temu, pa ćemo na širinu da opletemo :)

Nemaš sreće, poginuo sevastokrator Vlatko još na Marici, a Uglješa se jeste družio sa Stefanom, ali mnogo kasnije... al' dobro ostaje ti Musić, legitiman lik, samo maler što poginuo...

:D Hvala, hvala, nisam znao...čekaj sevastokrator beše stara vizantinska titula koju je u to vreme dobijao kad god je ko teo, ili se normalno dobijala po zaslugama? Ja sam ga nazvao grofom jel je kulje. Jel se stvarno onaj njegov sin zvao Uglješa...nisam siguran, možda znaš više od mene...uh dobro je, čuo je za ovog mog grofa/sevastokratora još neko...a kapiro sam otprilike da je pogino na Marici, jer je bio ortak sa Mrnjavčevićima, i ta bitka na Marici je veća katastrofa po Srbe nego kosovska, tad smo pola zemlje izgubili, e sad ako je on izgubio, njegov sin...taj Uglješa je imao tri mogućnosti: Da ne učestvuje uopšte, ko Konstantin Dejanović, ili da bude odmah vazal turski, ili da bude na Kosovu, a pošto je pomogo dosta Stefanu Lazaraveću kapiram da je on u ovo vreme bio klinac isto ko Stefan.

Ok, ja sam Stefan Musić, sin čelnika Muse :)

čekaj sevastokrator beše stara vizantinska titula koju je u to vreme dobijao kad god je ko teo, ili se normalno dobijala po zaslugama? Ja sam ga nazvao grofom jel je kulje.

Севастократор је, ако се добро сећам, био одма испод цара. Разочарао си ме. Ја сам мислио да ниси ставио севастократор или војвода зато што не би стало :) Гроф је много ситнија титула.

ma ne bih ni ja čuo za njega, nego moram po službenoj dužnosti... ono, grof zvuči kul, ali meni je sevastokrator nekako još kulje... nije je baš dobijao kako ko je hteo, dodeljivao je car, u ovom slučaju Uroš, a kod nas je nije imao baš svako, samo on i sevastokrator Dejan ... odmah iza carske i despotske išla po jačini...
pa da, Marica je ustvari bila veći poraz za nas, tad smo još imali neke šanse, posle samo onako, iz sporta smo se tukli... a Uglješa verovatno nije bio na Kosovu, mada ko će ga znati, nit' se pominje da je bio nit' da nije bio, ali imao je tad već sigurno preko 18 godina jer mu otac poginuo '71...
a dobar je Musić, jak lik, ujkin mali :D

e stvarno, GM, nemoj bre tako :) grof jes sitnija titula, al je kulja, ja sam se kao i uvek zajebavao s takvim stvarima, zato sam i stavio Grof, mislio sam se doduše između Grofa i Markiza, ali Grof kraće...ja spajam zapadno i istočno :)

А јебем ти тему, једва је нађох.

Цео текст на:
http://chetnixploitation.blogspot.com/2010/12/city-by-sea-2002-part-2-boj-na-kosovu.html

u jebote...ma taj film je smejurija, to sam negde i na ovoj temi tvrdio, al sam zaboravio vec sta sam pisao...dakle...za sledecu proslavu kosovskog boja, da se lepo izpodelimo, napravimo neki hepening...