Harikiri moderatora

  1. Znam ja šta ti hoćeš da kažeš, da je mene napala takva muva bolelo bi me uvo i veruj mi da je i meni glupo što uopšte raspravljam o tome, ali ne radi se o meni(po ko zna koj put, subjektivan sam, zastupam drugove), a oni su banovani na po 10/5 dana i dokle god takve muve nastave da zuje biće i dalje sličnih scena kakve su se do sada x puta dešavale.

    edit: Padali su i trajni banovi zbog sličnih muva.

  2. У мој глави је звучало: либу дибу да-даааа, та дааааааам, ПАФ!

  3. Ne, pazi, sad ozbiljno Dzeriko...

    Ova prva definicija je napisana na dan kad crkva obelezava stradanje svetih mucenika Trofima, Teofila i drugih sa njima. Surovi je noc uoci toga sanjao kako ga progone neki ljudi i hoce da ga upoznaju u biblijskom smislu te reci dok se u pozadini culo neko pojanje. Zbog tog njegovog sna, koji smo shvatili kao predskazanje, smatrali smo da je izazivanje sudbine ostaviti tu definiciju u trci za definiciju dana na bas taj datum pa smo je privremeno sklonili na groblje dogovorivsi se da cemo je vratiti cim prodje sva ta gungula oko definicije dana. Dakle ne radi se ni o kakvoj teoriji zavere i tako tim glupostima vec o visim ciljevima u koje sad ne bih da zalazim jer mi vreme i prostor to ne dozvoljavaju.

    A sto se tice ove druge - morali smo, Che Vu pocinje nezadrzivo da rida i trese se svaki put kad neko pomene devedesete (izvini Che Vu, morao sam). Ipak nam je njegov dusevni mir vazniji od usrane definicije dana.

    Kao sto sam i mislio. Izdrkavanje, nadmenost, osionost, oholost. Plus sto ti sarkazam nimalo ne ide od ruke. Neki bi rekli "nekvalitetno" i obrisali ti trud.

    I posle u svojoj nesvesti odvalis nesto poput

    Svi ste vi generalno zadovoljni mojim moderisanjem

    Ne mogu da govorim u ime ostalih, ali ti si brate Prste OCAJAN kao moderator. Ja licno sam zadovoljan iskljucivo tobom kao "autorom" i pojavom, ova def. npr. mi je jedna od omiljenih uopste, kao moderator ti se potpuno gubis, svidja ti se osecaj moci i sve vise te obuzima. Brinem se za tebe.

  4. Jericho, imaš moju podršku-nije u pitanju samo prst, mnoge stvari su poljuljane, ne mogu su više ni kontrolisati. Ostaju "sistemski" problemi za koje nisu krivi članovi, a za kvalitet sajta"isključivo su krivi-ČLANOVI"-javilo mi se da je to rekao neko od nedodirljivih. Ja sam se odavno spakovao i mrzi me da ozbiljnije kritikujem, a ima prostora...

  5. Pretpostavljam da ce opet Prst odgovoriti, on najbolje barata konfabulacijama, pa da cujemo...

    Dzeriko brate, trazio si konfabulaciju i ja sam se samo trudio koliko sam mogao da te ne razocaram.

    Ovo za osecaj moci sam bas suprotnog misljenja, dobar deo vas je opsednut tom "moci" koju mi imamo, pa postavljate milion "A kako moderator moze, a kako moderator sme, a kako se to moderator ponasa". Ocekujete neku uniformisanost u ophodjenju a zaboravljate da smo i mi ovde dosli da se zezamo.

    Moderator JESTE osoba koja nastupa u ime sajta, i to JESTE zvanicna funkcija. Niko te ne sprecava da pises kako se osecas, ali moderatorska funkcija ima tezinu, bio ti nje svestan ili ne. To sto kao moderator nisi placen, ne daje ti pravo da se ponasas kao obican autor. Te slobode si se odrekao kada si se prihvatio moderatorstva.

    Dzeriko brate, ne budali. De gledajte jos pa trazite da nosimo i uniforme dok smo na sajtu. Da li treba i da se obrijem da vam slucajno dlaka ne upadne u definiciju? Sta vi bre uopste hocete od nas?!

  6. Dzeriko brate, trazio si konfabulaciju i ja sam se samo trudio koliko sam mogao da te ne razocaram.

    Ja sam konfabulaciju OCEKIVAO, ne i TRAZIO. Demagogija ti takodje ide od ruke, kao i zamena teza (sto je, doduse, opet demagogija). Od svih disciplina koje se cene, ne ide ti jedino argumentovano odgovaranje na pitanja. A nazalost, bas to se ocekuje od vas.

    Ovo za osecaj moci sam bas suprotnog misljenja, dobar deo vas je opsednut tom "moci" koju mi imamo, pa postavljate milion "A kako moderator moze, a kako moderator sme, a kako se to moderator ponasa".

    Meni ni najmanje ne nedostaju "moci" koje vi imate. To zapravo i nije nikakva moc, vec obaveza. E sad, to sto pojedinci ne umeju da iskontrolisu svoj ego kada dobiju vlast, druga je prica. Kako to da niko nema zamerke na rad npr. MarijaneP? Ili Ivane? Ili Korleonea? (doduse, ja sam svojevremeno zamerao Korleoneu da je isuvise mek i blag, ali barem ga nije poneo osecaj moci koja je zapravo vise nego banalna).

    Ocekujete neku uniformisanost u ophodjenju a zaboravljate da smo i mi ovde dosli da se zezamo.

    Nikakva uniformisanost se niti ocekuje, niti trazi, iskljucivo elementarno kucno vaspitanje i kultura.

    Dzeriko brate, ne budali. De gledajte jos pa trazite da nosimo i uniforme dok smo na sajtu. Da li treba i da se obrijem da vam slucajno dlaka ne upadne u definiciju? Sta vi bre uopste hocete od nas?!

    Demagogija, ne zasluzuje komentar.

  7. Nikakva uniformisanost se niti ocekuje, niti trazi, iskljucivo elementarno kucno vaspitanje i kultura.

    Nisam primetio da sam nekulturan i nevaspitan.

    Nisam ni rekao da ti nedostaju vec da si opsednut njima i da imas nerealna ocekivanja. Ajde konkretno, sta to ja radim sto vas toliko ugnjetava?

  8. Nisam primetio da sam nekulturan i nevaspitan.

    To za tebe nisam ni rekao, ali ti se nalazis pozvanim da odgovaras na kritiku SVIH moderatora. Vec sam navodio na sta se to odnosi, da se ne ponavljam.

    Ajde konkretno, sta to ja radim sto vas toliko ugnjetava?

    Izuzetno me smara da se ponavljam, a takodje i da pamtim (ili ne daj boze zapisujem) sta se sve desava, kako bih to posle izneo. Konkretan primer sam vec naveo ovde. I jos uvek ne dobih odgovor, kako to da je ova definicija procenjena kao nekvalitetna? Zar cak i u komentarima (za one sa slabijim procesorima) nije bilo objasnjeno da se radi o ironiji? Tako da prica "siroma' umornom moderatoru izgorelo kolo za ironiju" ne pije vodu.
    Ubacis se sa svojom demagogijom na konkretno pitanje, razvodnis temu, pa posle ides unazad, vadis jednu po jednu recenicu i odgovaras na ono gde mislis da mozes da doskocis. Jbt, pa ti kopiras drzavni demagoski recept, mogu da te tuze za copyright!

  9. Ne mogu da govorim u ime ostalih, ali ti si brate Prste OCAJAN kao moderator.

    Ja te i pitam sta to konkretno imas meni da zameris, jer vidim da imas nesto.

    Ovu definiciju je drugi moderator obrisao nekvalitetnu, ja sam smatrao da nije za brisanje pa sam je vratio. Nista cudno, ovo se stalno desava.

  10. Ево и ја критикујем Прста. И Џериха такође. Кваре ово мирно суботње поподне.

  11. Znas i sam da je neumesno citirati sebe, i opet me teras na to. Doduse, dopunio sam svoj post, mozda si u tom trenutku odgovarao. Neka bude da je to, u krajnjoj liniji je nebitno.

    Ubacis se sa svojom demagogijom na konkretno pitanje, razvodnis temu, pa posle ides unazad, vadis jednu po jednu recenicu i odgovaras na ono gde mislis da mozes da doskocis.

    A sto se tice obrisane definicije, opet se moram posluziti primerom. Kako to da je tom istom moderatoru ova definicija prosla kao kvalitetna? A pisana je otprilike u isto vreme.

    Prosli put kad sam suocavao "nekvalitetnu" i "kvalitetnu" definiciju, Dzimi je rekao da se autor

    ponasao kao dete pa je tuzakao ostale gde tome nije mesto.

    To se odnosilo na ovu definiciju. Ne vidim efektniji nacin nego da suocim dve definicije napisane u isto vreme, od kojih je daleko bolja obrisana, a losija ostavljena.

    I tada sam, a i sada napominjem da nijedna od ovih definicija nije moja, niti poznajem njihove autore. Prosto, konstantno upucujem (i ne samo ja) na cinjenicu da se sajt zatrpava glupim posalicama, fejsbuk nebulozama, i to sve prolazi, to je ocito suvi kvalitet. A kad se napise nesto iole ozbiljno, kritika potrosackog drustva, kritika vlasti - to se obrise.

    Nagla popularnost koju je doneo "izlazak" Vukajlije na FB i uopste u siru javnost isto tako brzo ce splasnuti kada sajt izgubi ostricu, do cega ce svakako dovesti brisanje ovakvih definicija, i automatsko povlacenje njihovih autora sa sajta - a bogami i jos nekih. Ne pravite ZILJAVI tinejdzerski sajt od ovoga!

  12. Ubacis se sa svojom demagogijom na konkretno pitanje, razvodnis temu, pa posle ides unazad, vadis jednu po jednu recenicu i odgovaras na ono gde mislis da mozes da doskocis.

    Dzeriko, ovo tesko da moze da me cini OCAJNIM moderatorom koji se gubi opijen osecajem vlasti. Odgovaram ti na ono sto mogu, gde znam odgovor na pitanje ili sto smatram da je bitno da se odgovori. Znam da ponekad umem veoma drsko da odgovorim na pitanje ili da ne odgovorim uopste, ali to je samo jedna od crta mog karaktera, nacin ponasanja kada me neko cima bez potrebe kao ti sad.
    Jednostavno ovo sto si pisao o tim definicijama nema mnogo smisla, trazis dlaku u jajetu... ne razumem sta je cudno u tome da jedan mod misli da je neka definicija nekvalitetna i obrise je a drugi mod ne misli tako pa je vrati.

    Kako to da niko nema zamerke na rad npr. MarijaneP? Ili Ivane? Ili Korleonea?

    Zato sto smo se mi izmedju sebe podelili tako da ono sto njih troje rade ne izaziva toliko negodovanja kao ovo sto ja radim. Ipak, nemoj zaboraviti da na svakog tog koji se buni sto je banovan dolazi bar jedan zahvalan sto je zasticen od vredjanja i sto i dalje moze doci ovde da se zabavi a da mu niko ne pomene majku ili sestru... Samo sto takvi ne pisu postove na temema i ne zale se, jer oni nemaju zbog cega da se zale. Ako opet napises "demagogija" obesicu ti se ispred kucnog praga pa ti posle gledaj sta ces sa mnom.

    Nagla popularnost koju je doneo "izlazak" Vukajlije na FB i uopste u siru javnost isto tako brzo ce splasnuti kada sajt izgubi ostricu, do cega ce svakako dovesti brisanje ovakvih definicija, i automatsko povlacenje njihovih autora sa sajta - a bogami i jos nekih. Ne pravite ZILJAVI tinejdzerski sajt od ovoga!

    Ovde se skroz slazem sa tobom. Sajtu je mozda u pocetku bila potrebna sto veca popularnost i promocija, sada je mozda vreme da se vratimo u ilegalu...
    I dalje razmisljamo kako je doslo do ovoga i trazimo neko resenje. Jos ga nismo nasli. Ako neko ima pametnu ideju kako, bilo bi lepo da je izlozi.

    Eto tako, odo ja sad na kampovanje u jednu lepu vukojebinu gde nema interneta da se odmorim malko od vas, na vr' glave ste mi se popeli... ostajte mi zdravo, smarači moji mali.

  13. Ova tema postaje prepiska izmedju nas dvojice. Ali za to treba da zahvalimo tvojoj demagogiji i mojoj tvrdoglavosti.

    Znam da ponekad umem veoma drsko da odgovorim na pitanje ili da ne odgovorim uopste, ali to je samo jedna od crta mog karaktera, nacin ponasanja kada me neko cima bez potrebe kao ti sad.

    Ja tebe uopste ne cimam, TI si sam insistirao vise puta, da ti kazem sta je to sto ti radis pogresno.
    A sad ti smeta, i imas pun kofer opravdanja i za sebe, a i za druge. Ja pomenem Blek Hola - odgovara Prst. Ja trazim objasnjenje zasto je nesto obrisano - opet Prst, konfabulira umesto da odgovori (jer sam to navodno ja TRAZIO). A ja sam narocito napomenuo potencijalne konfabulacije da do njih NE BI DOSLO. Pa onda posle 4 posta odgovoris "to je normalno, desava se".

    Prste, nisi ti moderator 2 godine, vec svega nekoliko meseci. Marijana i Ivana su mnogo duze moderatori, ne znam da li su uspele za svo vreme moderisanja da skupe toliku pizmu na sebe koliko je tebi poslo za rukom za par meseci. I nemam ja bas toliko zamerki na tvoj rad da se dopisujem vec 5 strana sa tobom. Nisi ti toliko los, opet dajes sebi preveliki znacaj :P
    Eto, i Crying Knife je postala moderator kad i ti, banuje autore (znaci bavi se nepopularnim merama), pa opet ne vidim da neko dize galamu na nju?

    Jednostavno ovo sto si pisao o tim definicijama nema mnogo smisla, trazis dlaku u jajetu... ne razumem sta je cudno u tome da jedan mod misli da je neka definicija nekvalitetna i obrise je a drugi mod ne misli tako pa je vrati.

    Jednostrano prikazujes problem. Ja sam upravo iz tog razloga paralelno naveo losu definiciju koja NIJE obrisana, a bila je mozda i na istoj strani gde i obrisana definicija.

    Ovde se skroz slazem sa tobom. Sajtu je mozda u pocetku bila potrebna sto veca popularnost i promocija, sada je mozda vreme da se vratimo u ilegalu...
    I dalje razmisljamo kako je doslo do ovoga i trazimo neko resenje. Jos ga nismo nasli. Ako neko ima pametnu ideju kako, bilo bi lepo da je izlozi.

    Za pocetak, svakako ne brisati "socijalno svesne" definicije. A svakako ih ne brisati uz komentar "boli nas kurac"!!! Sajt je privukao neke veoma svesne, inteligentne ljude koji imaju sta da podele sa ostalima. Forsiranjem fejsbuk supkulture (ili njenim pljuvanjem), i nepresusnih defincija jebem-pijem-prdim-podrigujem, i na drugoj strani ignorisanjem i guranjem pod tepih nezabavnih i neaktuelnih fenomena (jer zaboga, ovaj sajt je namenjen iskljucivo zabavi!), sajt ce se vremenom srozati na nivo fart jokes!

    Eto tako, odo ja sad na kampovanje u vukojebinu gde nema interneta da se odmorim malko od vas, na vr' glave ste mi se popeli...

    Tja, i meni se zavrsava odmor u ponedeljak, necu imati vise volje da se bavim ovim sajtom.

    ostajte mi zdravo, smarači moji mali.

    AAAAAA, nazvao me je smaracem! Nazvao me je malim! BAN ZA PRSTA! BAAAAN!

  14. poruka za sve koji misle da ce nesto resiti raspravom

    "ne raspravljaj se sa budalom, spustice te na svoj nivo pa ce te pobediti iskustom"

  15. Мали крст много шело мод.

  16. aj ovde svi nešto pišu pa sam sad i ja skontao da valjda treba nesto,

    evo 'vako,

    kritikujem prsta i plačući nož iz prostog razloga što svake noći u periodu između 3-4 sata, tačno kao jeloustonski gejzir, javno legalizuju spem na strani sa najnovijim definicijama...

    dakle ova dva u kooperaciji sa ostalim autorima koji su lako prihvatili pravila igre, svi u glas spemuju sajt definicijama na istu temu koje u 90% slucajevema nemaju veze sa kvalitetom i sl. nego su ciljno pisane u svrhu zajebavanje tipa: "evo, glavni su nam dali amin a mi smo sa njima kao u nekoj kompi pa sad možemo da se zajebavamo javno", naravno ovo mogu da rade svi autori u to vreme, bez izuzetka ali to nije nikakvo opradanje za ova dva moda.

    Kada neko drugi baca spem na sajt odma dobija bananu, ali kada to radi u kooperativi sa spem-moderatorima onda nikome ništa...e pa nije to to. Mislim da bi ovi spem-modovi trebali da ukinu ovu praksu, da se pokaju bogu i izgovore svaki po 45 zdravomarija.

  17. Prihvati to kao Hepi aur.

  18. kritikujem moderatore zato što privatizuju sajt tj. igraju svoje male igrice gde im nije mesto pored već dobro znanih sekcija tipa sasvim obične definicije, spermerska ekipa i ko poslednji pobednik. Ništa od hepi aura!

  19. kritikujem moderatore zato što privatizuju sajt

    Da, pošto je sajt inače u društvenoj svojini, kao neka divna samoupravna interesna zajednica.

    A što se tiče kvaliteta, te spem definiccije su često bolje od definicije dana.

  20. Vukajlija sindikat. Uplatite suvi ugalj preko Vukajlije, popust do 20%.

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.