Спортски квиз

  1. Најбољи стрелац хрватске репрезентације на европском првенству у кошарци '95. био је српског порекла. Ко је у питању?

  2. 'Ladno sam pročitao nešto drugo, i moja glava je smislila odgovor - Tomo Šokota, hahaha krv ti jebem, idem da spavam.

  3. Аријан Комазец! Браво, главни. Постављај!

  4. Provlačilo mi se kroz glavu ili ono ili Stojko Vransković.

    Elem, Koji igrač je ušao pa se posle pet minuta igre povrijedio na utakmici protiv Španije u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 1998. u fudbalu? Mislim na igrača tadašnje Jugoslavije.

  5. Vidi stvarno, možda su bila i dvojica, ali nije on, barem ja nisam na njega mislio.

    HINT: Napravili su mu spomenik

  6. Немам појма, знам да је био килав тих година. :)

    Прави споменик? Мијатовић?

  7. Da, pravi spomenik!
    HINT: Jedna od legendi jednog španskog kluba

  8. Милинко Пантић!

  9. Ај једно теже:

    Чачански центар. Мека рука. Био првак света са репрезентацијом. Пред сам крај каријере, са 35 година, одиграо солидну сезону и са клубом освојио Евролигу. Ипак, заувек остао у сенци много популарнијих кошаркаша из своје генерације. Ко је у питању?

  10. Није Јово. Овај је старији доста. Пензионисао се пре десетак година.

    ХИНТ: Иначе је био готово анониман док није као ветеран у сезони у којој је освојио Евролигу играо против Партизана у групном такмичењу, па се јавност мало подсетила...

  11. Није Тарлаћ. Овај је освојио ЕЛ са Макабијем, а играо је за СФРЈ.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.