Light Art Fotografije

  1. Duga ekspozicija i malo svetlosti je stvorila novi vid umetničke fotografije - Light Art
    Ovde ubacujte sve LA slike koje vam se svide, ili ako imate i svojih radova na ovu temu.
    Da počnem sa jednom mojom...
    http://stefankostic.blog.com/wp-content/blogs.dir/2512193/files/art/dsc00356.jpg?1751663098

  2. Мислиш, ''експозиција''? :)
    Требало би почетком наредне године да купим неки ваљани апарат који може ово да ради. Или макар нешто прибложно. Размишљам о Nikon D3000.

  3. ja bih bio zahvalan na kratkom pojasnjenju kako ove slike nastaju?

  4. ekspozicija je vreme koje film provede izložen svetlosti.

    najprostije narodski rečeno duga(velika) ekspozicija mogla bi se ovako obajsniti:

    'normalna' fotografija nastaje kada na kratkokratko (delić sekunde koji ide i do 3-4 decimale za zareza) vreme osvetliš film (ili sada fotoćeliju na digitalnimili kako god da se zove)

    ovakve fotografije dobrieš kada fiksiraš foto aparat i film osvetliš mnogo duže nego što je normalno (recimo pola sekunde, par sekundi ili u nekim primerima iznad i mnogo više).

    u prevodu, ovo ti je kao mnogo slika na providnom papiru naslaganih jedna na drugu. ili kao da snimaš film, ali sve vreme na jedan isti komad trake, ili papira, kako god ti je lakše da vizualizuješ.

  5. У суштини, приликом сликања при великој експозицији, потребни су и добри филтери. Нпр, да је она изнад са експ. од 117.4 секунде сликана без филтера, добила би се преекспонирана фотка и мало тога би могло да се разазна. Много је то зајебано, фотографија је наука.

    Иначе, нпр. свемирски телескоп Хабл кад прави слике удаљених галаксија, има експозицију која траје и до неколико дана. Толико дуго упија ону светлост, јер је врло слаба.

  6. Nije mi jasno zasto napisa ekspozitura?
    Uglavnom, divne su fotografije. Ja nemam nista da prilozim, pa cu da sedim ovde kao sirotinja i gledam vase, uzivajuci :)

  7. Izvinjavam se...
    Ispravljeno... :)

  8. Naučih nešto novo.. Kul :)
    Ajde neka neko pokuša nešto da uradi sa cigaretom ako može, makar da proba, pošto ja nemam aparat :/

  9. Може. Чим купим свој први СЛДР, одрадим ти нешто с цигаром. :)) За 30 секунди експозиције може свашта да се одради.

  10. Fotoaparat nažalost nije moj. Ovo je bilo spontano u fazi isprobavanja.

    http://img839.imageshack.us/img839/3255/img1683x.jpg

  11. Jednom nam je na čas fotografije došao neki apsolvent sa Fakulteta primenjenih umetnosti (smer fotografija) i pokazivao nam je ovakve slike.
    Spremao se za diplomski (valjda, nemam pojma).

    U svakom slučaju, ja sam se raspametila. Tačno možeš da vidiš kako se zemlja okreće i kako se Mesec kreće. Pričao nam je priču za svaku fotorafiju. Npr. kako ti fotografi ostave godinama (mesecima) fotoaparat na jednom mestu i kasnije se vrate i razvijaju sliku da vide šta je ispalo. Bilo je i dosta tužnih priča....
    Inače, taj čas je bio jedini zanimljivi čas fotografije, pošto je taj apsolvent baš bio kul i sve nam je lepo objasnio, uopšte ga nije smorilo to pričanje.

    Pokušaću da nađem te slike, skroz je dobra tema...

  12. Може. Чим купим свој први СЛДР, одрадим ти нешто с цигаром. :)) За 30 секунди експозиције може свашта да се одради.

    Vuhuuu, hvala :)

  13. Pokusavao sam ja nesto sa cigarom pre, ali nisam uspeo mnogo toga... Zar cigare se ne vidi bas najbolje u mraku... Ali zato imam drugih fotografija sa cigarama koje su extra ispale... :)

  14. Ja sam napravila nesto slicno ovoj plavoj... ali kontam da to nije to :D

    Inace,sve pohvale za fotografije.

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.