Prijava

Aleksandar Obrenović (mada ni njegov otac nije bio ništa bolji).

Kizo i Zeka ako su Srbi

Ја сам Хрват, али обожавам да блејим по србијанским сајтовима и да пишем ћирилицом.
Пуно поздрава из лијепе наше, колега...

Milosevic je najgori bez premca, a i Seselj je tu negde, od Srbije su napravili Tunguziju!

Zaboravih da dodam Arkana, Ljotica i vladiku Nikolaja.

vladiku Nikolaja.

Ahahahaha. Ne bi za njega ja reko da je najgori, ali svakoako me mnogo nervira. Sad kao "one" si Srbin ako "one" citiraš Nikolaja. Al kad bi se gađali Besnom Kobilom i Kukavicom.

Владика Николај??Па ви људи мора да се дрогирате.

Jebiga, jeste da je išao u istu školu kao i ja, ali čovek koji je sarađivao sa Ljotićevcima i drugim kolaboracionistima ne treba da bude hvaljen (bar što se mene tiče).

Данас сам пљунуо на Вуков споменик и био сам пресрећан!

Британски нобеловац Џорџ Бернард Шо је рекао да је ћирилица најсавршеније писмо, а и написао је у свом тестаменту да оставља око 60 хиљада фунти оном Енглезу који успе да енглеску абецеду реформише и упрости по угледу на Вукову ћирилицу.
Ако један Енглез поштује Вука више него што га већина Срба поштује, онда стварно немам речи.

@bin_laden
Оставимо се Енглеза и њихова језика, него гледајмо Вукову језичку реформу реално. Вук је заиста учинио најбољу ствар скупљајући народне песме и приче и бескрајно му хвала на томе, јер мало који народ се тиме може похвалити.
Али, његова језичка реформа је једна од највећих грешака која се могла начинити. Наравно, овде сносе много већу кривицу они који су је прихватили и поставили за стандард.
Но, ако је такозвана фонетска азбука толико добра, што је нико не користи?
Шта више, чак није ни потпуно фонетска, но неки мешанац где се не зна ни ко пије ни ко плаћа.
Јер да је потпуно фонетска, онда би то овако изгледало:
председник - прецедник
подзнак - поѕнак (ѕ = дз)
Такође, фонетски нису исти ни гласови ако се нађу на различитим местима у речи:
Чар и маЧ. Овде Ч није исто, па се опет истим знаком обележава.

Чување корена речи је од изузетне важности.
Рецимо, колико вас зна да реч непце означава неБце, тачније мало небо које твори реч?
А тек да не причам о погубности избацивања јата из писања.

Ево и примера:
млѣко
би се могло прочитати на сва три срьбьска дијалекта:
млеко, млијеко и млико, а писало би се све исто!

Али не, зато данас имамо на стотине фракција једног истог језика под различитим именима.

Како Његош рече:
„Црный дане, а црна судбино!
О кукавно Србство угашено!“

Драги брате, Словену, ово је тема о Вуку, па је најбоље да тамо износиш своје аргументе!
А ја ћу се потрудити да твоје, овде побијем, једноставним чињеницама:

председник - прецедник; подзнак - поѕнак (ѕ = дз)

Да ли изговарамо са ''Ц'' или са ''ДС''
Д и З, никако не могу бити Ѕ, јер је Ѕ једно посебно слово, и један посебан глас, а Д и З су два одвојена гласа и пишу се као одвојена слова.
Браћа македонци би ти могли помоћи у томе, јер они имају слово Ѕ, а д и з читају посебно!

Чар и маЧ. Овде Ч није исто, па се опет истим знаком обележава.

Објасни ми на који то начин Ч није исто? Мислим да си помешао акцентуацију речи... То што причаш, може да важи за заостало умекшавање нпр. код речи ''хемија'' и ''хлад'' х није исто, али није исто у говору, јер немамо гласовне способности да га изговоримо тврдо, инае је исто слово.

срьбьска

ШКК!? Између Р и Б некада је стајао, тврди, а не меки занк, а за овај меки знак после Б, то је већ патологија..!

млѣко

Фракције језика имамо, не због вука, већ људске глупости... али на страну то.
Знаш ли да бугари имају два дијалекта јакавицу и екавицу.
Код њих је бѣло - бЈАло и бЕло
Али ни они не користе јат!? Зашто када користе сва остала архаична слова (е (је) й (ј) щ (шћ, шч, шт) ъ (тврди знак) ь (мки знак) ю (ју) я (ја)), коај је Вук избацио и због чега му се замера. Иста ова слова, уз додатак слова ё (јо), користе и руси, али ни они некористе јат, иако имају пар различитих ''дијалеката''.

ПС. тврдо и се нигде у јужних Словена не изговара онако тврдо, као у руса.

Ako si ponosan na sebe zbog ovoga - onda si za posmatranje.

Кад би знао један промил о ономе што је Вук стварно радио, а и када би остали знали, од шлајма не би могло да се прође онуда.

Ти си медикусе благо ментално поремећен сад морам то да кажем. Више не могу да се уздржавам, па ме банујете колко оћете... Ти или си толико глуп или си супертрол. Ајде више не сери глупим коментарима и не оспоравај друге као да се у све разумеш дунђеру један, већ нешто лепо демантуј.

Ево ти најпростији пример. Био - бијо, који - кои. Реци ти мени да се нечује ј у био и да се чује ј у који. Реци ми да председник изговараш са дс или са ц. Ако тако изговараш онда ти заиста пишеш фонетским писмом.
Леп је пример за чар и мач. Није исти глас, али је сличан. Још мало па када би поистовертио ћ и ђ.

Људска глупост прави разлику у дијалектима? Бра'о, бра'о.

Славянин: Али не, зато данас имамо на стотине фракција једног истог језика под различитим именима.

Меdicus: Фракције језика имамо, не због вука, већ људске глупости... али на страну то.

En_Dotter: Људска глупост прави разлику у дијалектима? Бра'о, бра'о.

Погрешно си нас схватио... или бар мене. Говоримо о једном језику под различитим именима (српски, хрватски, босански, црногорски...), а не о дијалектима.

А ово остало, нити желим, нити могу да коментаришем.
Дођи овде, па изволи, аргументуј...

novak djokovic djovak

Izgleda da 99 posto najgorih je baronisalo u poslednjih 25 godina.
Miroljub Labus čoek koji je potpisao da plaćamo sve kamate i penale na kredite,a nismo kasnili sa isplatom našom zaslugom,već što su nam blokirali račune.
EDIT:General Kadijević zato što je kukavica jer nije uveo vanredno stanje da se smene vođe miševa u republikama,na taj način je izdao i ideju da svi Srbi žive u istoj državi i uništio perspektivu potencijalno jake države.Zato smo u banani,osuđeni da nikad ne budemo kao država faktor,jebao nas nije samo onaj ko nije hteo,uzdamo se u Rusiju(ili bilo koga drugog) ,a ne u sebe.Onako je ceo svet znao za našu državu,a ne samo ljubitelji tenisa,uopšteno da proizvodimo i izvozimo samo ljude,a onda smo avione i tenkove...Elem on je kao vojnik zakletvu dao toj državi i bio je obavezan da spreči njen nestanak

Car Uroš "Nejaki".
Da on nije zajeb'o, ne bi ni Aleksandar kasnije (slažem se u tome sa Tomom da je Aleksandar jedan od najgorih vođa Srba zbog gorenavedenih stvari).
Da je čika Dušana nasledio neko iole pametan, možda bismo se i održali nekako.

Цар Урош је имао 19 јебених година кад је дошао на власт, цар Синиша је већ направио своје царство од пола Душановог, а сем Лазара Хребељановића и браће Мрњавчевић га нико није јебао 2%.

Видим да многи кукају за краља Александра. Но сви заборављате да је цео наш народ и "политичка интелигенција" желела Југославију, како Срби из тадашње Краљевине, тако и Срби из Војводине, Срби из Срема, а и Срби из оних крајева који нису припадали Краљевини, Војводини ни Срему.

ЕДИТ: Ово за Вука што пишу је идиотлук тешки, Вуково писмо је убедљиво најближе фонетском идеалу од свих која постоје, и ко мисли да је оно лоше, а он је слободан боље направити.

Ово за Вука што пишу је идиотлук тешки, Вуково писмо је убедљиво најближе фонетском идеалу од свих која постоје, и ко мисли да је оно лоше, а он је слободан боље направити.

Čovek je zaustavio rusifikaciju i sakupio,objedinio narodne pesme na kojim se zasniva dobar deo srpske nacionalne svesti

Kontam da je većina Srba ovdje i mogu reći da su nas malo ubijali kakvi smo. Neki moji prethodnici to dokazuju.

Краљ Милан, не знам да ли је најгори, али је тотална дилеја био. Сваки рат је изгубио, баханалисао се на очи народа, дипломатија му је била робовање Аустроугарској... И тако.