Prijava

Gledao sam ga (jos je gore kada gledas stand-up na jeziku koji uopste ne razumes,kao ja francuski,npr.)
Mada on kaze da je francuski govorio u skoli i govori ga "ever since".
evo ga link sa transkriptom i prevodom onoga sto je pricao u "Definite article":
http://www.auntiemomo.com/cakeordeath/translation.html

Josh Blue,fantastican komicar sa cerebralnom paralizom
"Hvala vam sto ste dosli veceras ovde da mi se smejete,ali da znate da cete svi otici u pakao zbog toga"

Lenny Bruce,komicar koji je 1950-tih pomerio granice onoga sto se sme i ne sme javno reci,bio hapsen zbog svojih nastupa,otac alternativne komedije.Poslednji covek koji je u USA hapsen zbog verbalne opsenosti.O njegovom zivotu je 1974 snimljen film "Lenny" sa Dastinom Hofmanom u glavnoj ulozi,velika steta jer je Lenny bio bar deset puta veca faca od Hofmana.1999-te godine Eddie Izzard je glumio Lenija u pozorisnoj predstavi,sto je bilo daleko zanimljivije od onoga sto je uradio Hoffman.
Ovu animaciju je radio John Magnuson,covek o kome bi se takodje moglo mnogo toga lepog reci,ali ovo je tema o komicarima.

Da, Leni je stara legenda. :)))
Evo malo Billy Connolly-ja, naravno - o religiji. Inace, prvi put da cujem od njega nesto na tu temu, sto je cudno sa obzirom na to koliko je vec dugo aktivan.

A ovako to zene rade:
Dawn Franch i Jennifer Saunders.Njih dve su radile godinama na BBC-ju sou Franch&Saunders, ovo je orginalni skec po kome je posle nastala serija Apsolutno fantasticne

A ovo je Rita Rudner:

I Sarah Silverman, o njoj prosto ne znam sta da mislim...

Kul,tema se razvija :))
Na trenutak je izgledalo da smo Che-Vu i ja kidnapovali ovu temu.Lepo od tebe Crying Knife sto se interesujes za stand-up komicare i branis cast zena koje se bave ovim plemenitim poslom.

Hekler je spodoba koja dobacuje komicaru dok je na sceni.Komicari kazu da im je ovo jedan od najvecih problema jer posle takvog dobacivanja gube nit price i cesto se ne mogu setiti gde su stali.Tradicija medju stand-up komicarima je da posle ovakvog incidenta verbalno sahrane heklera,ismeju ga i ponize do krajnjih granica.
Sledece sto cu vam pustiti je takmicenje "Last comic standing".Jedan komicar bi izvodio svoju tacku a drugi bi glumio heklera i pokusavao da zbuni izvodjaca svojim upadicama.Posle bi zamenili uloge.Veoma zanimljivo:

Ah,da,pobedio je vec pomenuti Josh Blue

Josh ih je uradio na neumesnost... bas kao i tvoja definicija Leb i Sol. :Da
Nisam znao za njega. Hvala na informaciji, izgleda da nisam najveci stand-up freak za kojeg znam. Skidam i ove "Absolutely Faboulous" zenske sad, ali mi je net taaaako spor... Trudim se!
Usput, prvi deo heklera ne radi.
???

Živeli stand up frikovi!!!
Prvi deo heklera kod nas radi...
ima li jos neko problem sa ovim videom (kao da jos neko sem nas troje čita ovu temu :))