Prijava

Molim vas da mi odate carobnu matematicku formulu koja se koristi da bi se dobila brojka koja iskazuje nasu popularnost na ovom simpaticnom sajtu. :)
Hvala unapred.

Imas tri sajber jabuke, pojedes dve i ostane ti jedna sajber jabuka! I tako... :-)))
Broj pozitivnih glasova minus broj negativnih na tvoje defke i to je to. Osim ako ja ne kontam pitanje...

Ma, grickanje sajber jabuka bilo je prvo sto sam probala. Nije to.

Broj datih glasova: 1860 za / 88 protiv
Popularnost: 569

Vidis? :)

Broj datih glasova: to ti je odnos glasova koje si TI dala drugima, a ne drugi tebi.

Pogledaj svoje defke. Recimo da imas 20 za i 5 protiv na neku. Razlika od 15 se racuna u popularnost. I tako za svaku defku. Kad te razlike saberes dobijes popularnost. :-)
A pojedi jabuku, ne moze da skodi... ;-)

Broj datih glasova: 1860 za / 88 protiv
Joj barracuda... Ima logike. Da su to glasovi za moje definicije, bilo bi valjda "broj dobijenih glasova".
Ako imate neki recept da pocnem da razmisljam logicno, sugerisite slobodno. :)

Do tad, idem da pojedem jabuku. :)

E ja sam se isto tripovao na taj fazon prva dva meseca Dunjo. Nisi usamljena. :))

Sad mi je lakse. :)

A šta mislite o tome da se popularnost računa po formuli (broj pozitivnih - broj negativnih) / ukupan broj definicija člana? Time bi se dala prednost kvalitetu nad kvantitetom.

Vise puta predlagano. Ali to bi znacilo da je onaj "moja baba" lik prvi sa samo 5 definicija. Mada ne bi bilo lose da stoji u profilu, cisto da ima :)

Da je neki zaneseni matematičar pravio sajt članovi bi u profilu imali apsolutnu popularnost i relativnu popularnost :)

Vremenski grafik popularnosti za ukupno bivstvovanje na sajhtu. Linearno programiranje, radna prava za izračunavanje zlatnog vremena za definisanje. Prognoza popularnosti za 3 dana, za mesec dana i godinu dana.

@Dragišić
Je l' to Staljin dok je išao na faks?

Kada ja obrisem svoju definicuju ostaje "popularnost" iste?
Kada moderator obrise moju definicuju brise i "popularnost" iste?

Jel ovako ide?

Ne. Kako god da se definicija obriše, smanjuje ti se popularnost (ili povećava ako je u negativnom skoru).

http://vukajlija.com/recnik/autori/9189
# Popularnost: 37

http://vukajlija.com/recnik/autori/9189/definicije
22 - 1 + 16 - 0 + 6 - 5 = 21 + 16 + 1 = 38

A obrisao sam jednu definiciju koja je bila 5:6

Sa druge strane su mi obrisane 2 definicije koje su imale pozitivan skor?

Hmm... to jeste čudno. O_o

Nemam ideju šta je u pitanju.

To je u stvari prosecna popularnost po defki...

...e,oko cega se vi zaludjujete...:)