Prijava

Da li potoji mogućnost, da se za neku definiciju, koja je stvarno,ali stvarno kvalitetna(obimna,precizna,100% tačna i tačno definisana), što bi rekao naš narod,pogađa ko prstom u oko, omogući da dobije dva plusa?
Jer mnogo puta sam davao +, zato što nije za -, ali nije ni približno dobra kao neki drugi + koji me BAŠ oduševi.
Npr. definicija: Polaganje vozačkog ispita , znači tu bih od srca dao dva +.
A da bi se sprečila zloupotreba, neka se mogućnost davanja dva plusa ograniči na jednu,dve ili tri mesečno.
Ne može mnogo da odmogne i zloupotrebi, a kvalitetan i plodonosan autor će pravedno biti nagrađen.

Kvalitetan i plodonosan autor ili ortak sa četa?

Pa nama bi islo na dusu ako bi to radili, sto kazes, ortacima! :-) Salu na str., nisam za ideju iako i ja pozelim da dam ponekad i vise pluseva. Ravnoteza mora postojati, a i nije svakome jedna definicija tako genijalna kao tebi ili meni npr.

Meni je X puta došlo da nekom dam 50 pluseva, al jebemumater, valja kontrolisati impuls...

ja tako kad poželim nekom da dam 2plusa, odmah sebi lupim šamar i dam tom autoru jedno 5 minusa... da mi se ne ponovi greška :)

BWAHAHAHAHAHAHA!!!
Monitor sam impregniro pljuvačkom!

Ne zaista, i ja prezirem to: ja tebi ti meni.
Ali i sami priznajete da postoje definicje za koje bi ste dali više glasova.
Uravo zbog zloupotrebe i sindroma "drugar sa chata", predlažem da se taj "zlatni glas" dozvoli samo 1 ili 2 puta mesečno.
I ako stavimo na vagu: ili da zaista extru definiciju nagradimo dodatno ili da "drugaru sa chata" daš još jedan glas više (u tom mesecu), mislim da je manja šteta da rizikujemo i to,ali da omogućimo "zlatni glas" za extra def.Da ste pogledali Polaganje vozačkog ispita znali bi ste o čemu pričam.
A i u školi i faksu, imate raspon ocena...i izmedju jednog + i drugog +, postoje ogromne razlike.
Mislim da 1 ili 2 zlatna glasa mesečno stvarno ne mogu nikom naškoditi.

Mislim da to nije rešenje, jer ne može da se vidi realni kvalitet definicije. Ako troje glasaju po dvaput, nije isto kao kad šestoro glasaju po jednom, jer je zapravo definicija kojoj je šestoro ljudi dalo plus mnogo kvalitetnija, bez obzira što se ovoj trojici toliko svidela. Mislim, bar ja to tako vidim. :)

PS:
Za NEOBAVEŠTEN: U pravu si da nije svakom neka def.genijalna,ali kada e neka def.baš "pogodi" treba da postoji način da se nekako revanširaš autoru što je dopro do tebe:) Kao kad prof.da 5+, kao izraz nadprosečnosti.
za GUUJABAAR : Vidiš, ti nemaš meru. Meni je došlo svega 2-3 puta da neom dam više pluseva.Ono,da me def.baš oduševi, da poželim da pročitam autobiografiju od autora i upoznam ga.
ZA SUROVI: Surovi bre, mnogo čudno ponašanje i navike imaš:) Plašiš me.
Vukajlin državni tužilac bi po službenoj dužnosti trebao da reaguje na ovo, i da ispita tvoje iskaze.
Ljudi, ja sam i dalje za "zlatni glas", 1 ili 2 u toku mesec dana, apsolutno ne mogu nikom štetu naneti,a značiće....
Vukaljin Ćale pomoć?!

Боље увести фејворитсе.

Za IVA98: ALi Ivo, ako se pogodi,da baš troje ljudi, svoj 1 ii 2 "zlatna glasa" koja ima za ceo mesec, poželi da da baš toj definiciji, to znači da ona baš i vredi?
Svi pravimo previd, jer mi bi imali 1 ili 2 "zlatna glasa" za ceo mesec, i da se sigurno ne bi rasipali, već čuvali za neku def.koja te baš,ali baš oduševi.

Pa ne znam... Opet sam sumnjičava. Možda ne bi bilo loše. Ali ipak, možeš da daš nekome 2 glasa, jer te je oduševilo, a onda se pojavi neka još bolja, a ne možeš da joj daš 2, jer si ih već iskoristio, koliko god da ih čuvaš... Mislim da je najverniji pokazatelj za svaku definiciju, po jedan +, jer postoje ljudi koji ne glasaju ako im se definicija sviđa, ali je osrednja. Za onu koja je stvarno dobra, niko se neće ustručavati da da +.

Dobro princip je jasan,govorimo o nijansama. Poenta zamisli i predloga, je da nisu svi + isti.I da ima ogromne razlike.To što def.nije - ne znači da je extra +.
Ima li neki drugi način, da se neka def.koja te baš oduševi( a priznaćete da ste svi naletali na takve) malo dodatno nagradi?
Jer nije isto ako neka prosečna def.stoji 6 meseci, ona će vremenom sakupiti dosta glasova, nego neka stvarno vrhunska definicija koja se pojavi u tom tenutku. E, upravo zbog takvih "mladih talenata definicija" da pronadjemo neki način da je poguramo i dodatno nagradimo autora.

ma ja se samo šalim.
treba napraviti neki spisak ovih predloga da budu javni,
da ne moraju ljudi da se muče da traže nešto što je već bilo na dnevnom redu ko zna koliko puta ranije (i mene smara da kopam da vidim da nešto nije bilo već predloženo pa isto tako dajem ovakve predloge..)

glavna zamerka ovom sistemu, koliko se sećam, bio je zaključak da koliko god neki razumno delili te mega pluseve, postojaće gomila koja će to raditi zato što, eto, žele da se nekome uvuku u dupe ili štagod. Ne možeš da posmatraš sebe, kao idealnog korisnika te nove usluge, već onog najgoreg (ako ne najgoreg onda većinu negativno nastrojenih ljudi koji će se time izdrkavati).

takođe taj dodatni plus neće doprineti mnogo stanju stvari, pošto popularnost generalno nije preterano merodavna kada su definicije u pitanju. Jeste verovatno za nove, ali teško je upoređivati trenutne definicije koje je ocenjivalo 10.000 ljudi i one od pre 2 godine koje je ocenjivalo 100, i kojima se mali procenat sadašnjih ljudi vraća, i teže ih pronalazi. Mislim, Ok.. meni ne bi smetalo da imam tu opciju, ali onda hoću i opciju "2 minusa" za neku glupost. a ako imam i jednu i drugu opciju, onda polako gubi poentu sve to..

Znate šta. Ja tu ne bih menjao ništa. Pravite velike komplikacije od sajta koji je namenjen za zabavu.

Inače, definicija na koju dobiješ 2 glasa gubi značaj u moru glasova koje si već do tad dobio/la.

Za mene je najbolji predlog imao wojtek. A to je uvođenje favorita. Pa tako bi pored pozitivnih i negativnih glasova pisalo koliko je buta bila stavljena u favorite.

Može i vaforite.
Bilo šta, što bi izdvojilo talente....

Ili prosto uvesti ocene od 1 do 5 i eto ti favorizacije...

Није лош предлог, TroubleGum...

Meh, kad bi uveli ocenjivanje od 1 do 5, morali bi da restartujemo sve postojeće glasove.

A onda bi se oni koji su puno ocenjivali (zyclon, Godfather, Surovi...) malkice iznervirali...

Barracuda je u pravu.
Ja ne podrzavam taj predlog.