Prijava

S obzirom na tendenciju rasta broja novih članova a u cilju povećanja kvaliteta "usluga" koje pruža ovaj sajt predlažem da se svakom novom članu uvede "test" u vidu toga što će imati samo jednu definiciju čija će popularnost odlučiti hoćemo li se družiti sa njim u buduće ili ne.
Možda sam malo preoštar, ali bolje lečiti nego sprečiti, definicija i novih članova je zaista mnogo a kvalitet konstantno opada tako da smatram da je vreme da se nešto preduzme a ovaj predlog mi se čini kao jedno od ostvarljivih i realnih rešenja.

Pa ne znam. To bi dovelo do elitizacije sajta. A što se tiče nekvalitetnih definicija, imaš moderatore koji će da reše problem. Ne vidim u čemu je frka.

Пример теста: провера познавања правописних правила

Заокружи слово испред правилно написане реченице:

1.
а) У Железничкој улици бр. 22, у Сремској Каменици, налази се Средња школа унутрашњих послова.
б) У Железничкој Улици бр. 22, у Сремској Каменици, налази се Средња школа унутрашњих послова.
в) У Железничкој улици бр. 22, у Сремској Каменици, налази се Средња Школа Унутрашњих Послова.

2.
а) У Удружењу ликовних уметника Војводине, на булевару Михаила Пупина, отворена је изложба под називом "ентеријер".
б) У Удружењу ликовних уметника Војводине, на Булевару Михаила Пупина, отворена је изложба под називом "Ентеријер".
в) У Удружењу Ликовних Уметника Војводине, на Булевару Михаила Пупина, отворена је изложба под називом "Ентеријер".

3.
а) "Конкурс ће бити објављен у Службеном гласнику Републике Србије", рекао је Директор основне школе „Јован Јовановић Змај“ професор Марко Марковић.
б) "Конкурс ће бити објављен у Службеном гласнику Републике Србије", рекао је директор Основне школе Јован Јовановић Змај професор Марко Марковић.
в) "Конкурс ће бити објављен у Службеном гласнику Републике Србије", рекао је директор Основне школе „Јован Јовановић Змај“, професор Марко Марковић.

4.
а) У кафеу Трокадеро, на Булевару Ослобођења, окупља се велики број новосађана.
б) У кафеу "Трокадеро", на Булевару ослобођења, окупља се велики број Новосађана.
в) У кафеу трокадеро, на Булевару Ослобођења, окупља се велики број Новосађана.


5.
а) Аутомобил марке југо кретао се недозвољеном брзином улицом Цара Душана, а Полиција га је зауставила испред моста слободе.

б) Аутомобил марке „Југо“ кретао се недозвољеном брзином Улицом Цара Душана, а полиција га је зауставила испред моста Слободе.

в) Аутомобил марке „југо“ кретао се недозвољеном брзином Улицом цара Душана, а полиција га је зауставила испред Моста слободе.

6.
а) Поводом 19. јануара, Дана МУП-а, одржаће се пригодан програм у нашој полицијској станици.
б) Поводом 19. јануара, Дана Муп-а, одржаће се пригодан програм у нашој полицијској станици.
в) Поводом 19 јануара, дана МУП-а, одржаће се пригодан програм у нашој Полицијској станици.

7. Стави интерпункцијске и правописне знаке у реченице:

а) Ух што је досадно
б) У Сремској Каменици 23 8 2007 год
в) Стигао је али касно
г) Да ли си гледао утакмицу Црвена звезда Партизан

8. Напиши скраћенице за следеће речи:

а) друг ______________
б) господин ____________
в) ученик __________________
г) гимназија ________________

9. Напиши пуне називе скраћеница:

а) ОУН _______________________________________
б) СШУП _____________________________________
в) ЦОПО_______________________________________
г) МУП_______________________________________

10. Подвуци правилно написане изразе:

а) ни о чему, о ничему
б) радио програм, радио-програм
в) сњим, с њим, са њим
г) ми не бисмо, ми небисмо, ми не би смо

Smatram da je ovakav test sasvim u redu, i da bi ga trebalo primenjivati.
Šalu na stranu, postoji mnogo zanimljivih i duhovitih definicija, ali je poražavajuće to koliko je nepravilnost u pisanju rasprostranjena (nemogu, ja bi reko, nekorišćenje srpske tastature sa ŠĐŽČĆ(onih koji je imaju) itd). Tu naravno ne kritikujem imitaciju dijalekta nekog područja. Ipak je ovo rečnik slenga, ali je REČNIK.

ko je to lagao da kvalitet definicija opada? sudeći po ocenama poslednjih mesec dana donelo je gomilu izraza sa preko +50.... svakog dana po jedna minimum :D

a slažem se da bi, ako ništa, autori mogli da obrate pažnji na šđčćžžćčćđš

možda da na forumu u pravopisu napravimo temu gde će neko ispisati najčešće greške i osnovna pravila pravopisa... prepisana iz neke knjige ili štagod

Ja bih pre uveo lekarsko uverenje...

Sto se mene tice, mora se obaviti i tehnicki pregled racunara. Ako konfiguracija nije u skladu sa zahtevima koje cu dole navesti, potencijalni korisnik mora pristupiti osavremenjavanju svog sistema. Dakle:

procesor - preko 437 evra
RAM memorija - 5.5 GB, odnosno negde oko 101 evro
grafika - bar tri graficke kartice marke nVidia u SLI modu, svaka pojednicno najmanje 163.47 evra
maticna ploca - 313 evra
hard disk - 2.78 TB, sto ce reci nekih 13000din, tj 160 i kusur evra u deviznoj protivvrednosti
kuciste - aj mozete to sami sklepati

:D

Da,pogotovu su pojedine definicije dana fenomalne. Meni se recimo ona pokaži ti meni pa ću ja tebi svidja.
Šalu na stranu,nije se povećao kvalitet definicija nego se povećao broj članova i kod novih članova sve su popularnije jeftine definicije sa ultra plitkim,brzo konzumirajućim humorom,tipa dečko sa fiat stilom.Opet ,ništa ne može po nekvalitetu da nadjebe onaj period pred uvodjenje novih modova i opcije nekvalitetno.Onakvo zlo neće da ispuže više na lice Zemlje ja mislim. :)
Ali to je usud popularizacije i ja sad tu ništa ne kenjam,to je verovatno apsolutno neizbežno.
Mislim može da se izbegne nekim ovakvim manevrima,ali koliko je realno sprovoditi neke testove i neke racije tu medju članovima? :)

Znači mi sas osnovnu školu nemamo više šta da potragujemo na Vukajliju. Možemo jedino jedni druge da jebajemo u dupeta. Oj živote, jebem te u nos.

Trebalo bi kolegi Gvozdenu dati ban na nekih 13.17 dana da do izrazaja dodju sabani po sajtu. Moje licno misljenje je da takvi autori imaju najveci potencijal da nas izvuku iz nevolje u koju nas je gore navedeni doveo. Da, tako je. Evo npr, http://vukajlija.com/recnik/autori/6906 .
Nadam se da cete se sloziti.

Šabi je moj projekat koji je trebao da dokaže moja pljuckanja ovde. I bogami sve su mu defke bile u plusu dok ih neko nije pobrisao pre neki dan.Ostale su samo ove što sam ih jedan dan smoren,ozbiljno napisao.
Mada evo srpski političari su ostali neobrisani. :))

šaban je dobar projekat, opstruisan od strane zlih organa vlasti sajta :D

ja sam pratio i tačno je potvrdio govzdenovićeve ranije sumnje.

@Gvozden - znam za to u vezi Sabana. Samo pokusavam da pokazem ono sto si i ti rekao, da nema smisla menjati nesto kad je do popularizacije vec doslo i dolazice i ubuduce. I to jos vise. Mozemo da ostanemo svoji i to je to. A budale...jbg! :-)

jebe lud zbunjenog ovde?
jel razlikujete vi tetreba od sljive kad duva sa jugozapada?

Ja bih rekao da novi clanovi treba da prodju test opterecenja:
1) Da ih svi stari clanovi vuke izvredjaju na posebnoj temi!
2) Da odmah budu banovani na 1 sat, da vidimo da li ce se posle toga buniti
3) Da ih odabrani ziri ishejtuje po svim definicijama
4) Da im se u posebnoj temi nabroje sve pravopisne greske
5) Da im se svakog dana brise po jedna definicija

Ako prezive taj test (jedno nedelju dana je dovoljno, ja mislim), poseban ziri odlucuje da li je novi clan dovoljno dobar da ostane na sajtu...

@neobavešteni
Razumemo se :)

Novi clan mora moci stici i uteci, i na strasnom mestu postojati!

nek napise esej u 500 reci o 5 definicija koje mu moderator odredi,
neka napise svoje svatanje istih i malo prodiskutuje...
ako pokaze razum, zrelost itd.neka ga nek ostane

e sad,imamo li mi uopste ljude na ovom sajtu koji su kvalificirani da ocenjuju kvalitet regruta? strucni tim?

a da ako to uvodimo onda napravimo da svaki clan to mora, a ne samo novi? mslim, ako ne polozite, banovani ste :))

suzdržava se da ne pukne od smeha