Prijava

Кад већ ти помену козу, Черчил је рекао: "Ја сам за увођење сексуалних слобода, али мислим да би код козе требало стати"

Hvala na odgovoru,ali imam još pitanja za tebe.
Koja je realna verovatnoća mutacije nekog trenutno srednje opasnog virusa recimo i da li se mutacija virusa može isvesti čovečijom rukom.Primer: virus besnila iz čista mira mutira,dobije još jedan omotač ili tako nešto i svi najebemo... i da li bi to moglo biti izvedeno u nekoj laboratoriji u svetu?

obožavam frazu:"nije kompatibilno sa životom". prosto obožavam :)

Нисам још увек имао вирусологију тако да не могу са великом сигурношћу да тврдим, али колико год они моутрирали није нама тешко да се бранимо. Толико има могућих комбинација у деловима ДНК-а за прављење антитела да је мени чудно како нисмо имуни на све. :Д
Можда за једно 1000 година када се све комбинације истроше, али овако тешко...

Gvozdenovic: "...i da li bi to moglo biti izvedeno u nekoj laboratoriji u svetu?"
---------
A sta ti mislis kako je nastao HIV? :) Aha!
Kontrola populacije, smrt crncima, pederima i narkomanima!
Ko da su ga Amerikanci pravili! :):):) Kah, kah, kah...........
Teorija zavere nego sta!
:)

Хахаха! Као мутагене факторе нисам рачунао човека :Д

Није да ми није пало на памет, него реко нећу сад да заверавам, ал кад већ рече... Шта би са птичјим грипом? САРС-ом?

Ptičji grip i SARS je ukinuo Microsoft. Kažu da globalna ekonomija još nije spremna za apokaliptične pandemije.

SARS? To su kinezi sami nesto zasrali i sjebali sami sebe. Ko drugome jamu kopa...
SARS je kineskih ruku delo. Znas, i kinezi nisu naivni, jaka su oni vojna sila, imaju te hakere i to. :)
Pravili biolosko oruzje, pa je virus u beta fazi neciom greskom (ili namerom!!!) procureo. A posto su kinezi tamo jako zbijen narod, a virus se prenosi vazduhom, na brzaka se prosirio na celu Kinu!
Verovatno se pitate, odakle znam da je bas u beta fazi? Jer da je bio u gama, svet bi odavno otisao u tri lepe.
To ne znaci da bi ljutski rod izumreo jer nijedno infektivno oboljenje ne moze da zbrise celu vrstu ako je dovoljno brojna!

Sars nije uopšte bio preterano ozbiljan virus,baš kao ni ptičji grip zato što nisu imali veliku stopu smrtnosti (4-5 %),zeznuto je bilo sa,o što su se jako brzo širili,Ipak štetu koji bi napravili azijski natalitet bi nadoknadio za 5,6 dana... :). Prava pretnja su virusi poput ebole,hidrofobije (besnila),koji imaju jezivu stopu smrtnosti (70-80 %) ali se ne šire lako...Ako neki Buš izvali kako da proširi ebolu po celom svetu odosmo u kurac... :) Ovo je mnogo jeftinija varijanta od nuklearne dominacije...Dotter ti si na Biološkom?I sam sam dugo razmišljao da upišem to,najviše me privlače virusologija i genetika...

A od hiva dnevno umre 15 puta manje ljudi nego od srčanih udara.

Не волим толико вирусе и генетику на шта се већина људи ложи док не упише факултет (ја сам се мало ложио на вирусе, али генетику никад нисам волео). Јесам на биолошком као молекуларни смарач. На биофизици сам, и занимају ме нерви, неурофизиологија и генерално физиологија, а то тек наредне године имам.

Pa da masa ljudi se naloži na to zbog serija i napetih filmova... :)
A ja sam se na celu stvar naložio kad sam pročitao Besnilo od Pekića...Al ipak sam na kraju izabrao Pravni,naplašili me pričama o nadrkanim biolozima koji satiru mlade naraštaje plašeći se konkurencije :) Ako me bude zanimalo za glavu nešto,pitaću te.

En_Dotteru ja sam mislila da ti studiras prava!:D