Prijava

Znaš li koliko vremena u toku dana pojedine vrste troše na jelo i pavanje, npr: zebre, zečevi, nosorozi, žirafe, slonovi, nojevi?
I nešto o ritualima parenja kod sisara, prilaženje, muvanje i tako to.

Ух, бре...
Што се тиче јела... сисари и генерално кичмењаци, не троше много времена на ждрање пошто имају такав дигестивни тракт да могу храну да варе дуже време и да боље искористе све што ваља.
Што се тиче павања... то баш зависи од врсте до врсте тако да немам појма, али мислим да жирафе спавају неких 2-4 сата ако се добро сећам...
А о мувању... нема много колико се сећам - табају се два кретена и увате и опале женку. Такође има доста удела и симетрија. Што је симетричнија лева и десна страна тела то је већа шанса да ће женка одабрати баш тог (ако нема табања). Накинђуреност, поред симетрије, исто пали (грива код лавова нпр.). Код људи је мало другачија ситуација јер се овде ипак женке боре за мужјака, али ме мрзи да развезујем ту тему саде.

П.С. Јебала вас зоологија, ботаника и палеобиологија... дајте нешто што знам...

Kol'ki je moj? DNK molekul, naravno.

У једној ћелији диплоидној му је укупна дужина око 2 метра.

Што се тиче симетрије то пали и код девојака. Експериментално потврђено, давали су девојкама слике с момци... Не знам да ли си мислио и на људе кад си реко сисари. Миссим, знам да су и људи сисари него стиче се утисак некако да не одвајаш људе од животиња...

Ako je desna strana simetricnija od leve, onda se zenske vise loze. Dokazano.

Како може бити десна симетричнија од леве???? Лева и десна су или симетричне или нису?

Нисмо радијално симетрични или шта већ...
не радзуме...

En Dotter, Darvin ti nije ravan. A kažeš simetrija...moguće. Ja gledala na TV-u kako to ide kod nekih ptičica. Mužjak njoj donese grančicu da zajedno saviju gnezdašce. To je tako romantično, a i čitala sam da su labudovi i nojevi monogamni, pa se pitam kako sisari stoje sa vernošću, ali da te ne davim sa zoologijom, i mi žirafe imamo dušu.

Jel' to sa simetrijom znači da ne treba da furam razdeljak sa jedne strane? (Tj., da ne treba da furam razdeljak uopšte, pošto čitanka ne dolazi u obzir.) I da li to znači da devojke koje se lože na emo likove nisu sisari? (možda su daskari?!)

Права, истиснка моногамија практично не постоји у животињском свету. Јавља се можда само код 2-3 врсте птица. Мада, ово је шкакљиво питање и у зависности од аутотра до аутора одговор може много да варира (од нема моногамије до много, много примера моногамије...), тако да немам коначан одговор.
Није ми познат моногамни сисар.

Раздељак... Да би рештио ту дилему можда је најбоље да обријеш главу, а даску да носиш са собом за сваки случај ако те нападну анти-скинси.

Hvala ti što si mi otvorio oči. Ja mislila da je vernost prirodna stvar makar među pticama, a da smo se mi sisari udaljili od pravih vrednosti, kad ono -niko veran i niko nikome dovoljan,eh!

Ako posmatras evolutivno, ptice i sisari su dve grane razvijene iz nekih gustera (valjda), tako da se sisari i ptice pas ne mogu mnogo porediti (sem sto su kicmenjaci).
To sto je tako kod sisara ne znaci da je monogamija kod ljudi nuzno losa. Jednostavno, monogamija je neprirodna stvar za ljude, ali dosta povoljna sa socio-pshiloske strane. Tako da ti sad vidi sta ces i kako ces. ;)

A kao ne razumeš se u zoologiju?
Opasan si ti, Darvine.

Cuti, zoologiju jos i znam, al sto ne znam zelenis....

Ja imam jednog ortaka koji je definitivno evoluirao od ptice!

Btw, ja se razumem u zeleniš, ali samo iz roda konoplji (i salvia), ali iz aspekta psihonautike.

Familija Canabaceae ima 4 poznata roda. Najpoznatije vrste su:

Cannabis sativa - indijska konoplj
Humulus lupulus - hmelj

(nadam se da sam dobro napisao imena jer me mrzi da gugulujem i da trazim...)

Obe se koriste u industriji i vrlo cesto sluze kao opojna sredstva.
U indijskoj konoplji je THC, dok se hmelj koristi u pivnoj industriji.

Druge dve vrste nismo ucili na faksu... verovatno ne sluze nicemu ;)

P.S. Ovo je jedan od retkih slucajeva gde ja (veliki neznalica botanike) znam sistematiku... (trebalo mi za ispit.. jbg...)

Na Wikipediji piše da su 3 roda, a i da taj treći neki ne ubrajaju u Canabaceae. Eeeee, mesto da guglaš kao svaki pionir, brukaš se pred kulturnom elitom :) A i btw, rekao si ''druge dve vrste''. Siguran sam da ima više od četiri VRSTE. Ti si mislio na rodove. Cccc... ;)

Btw, uzgajanje hmelja je ograničeno u Americi zato što je jedina biljka na koju džeja može da se kalemi. Malo ilegalne trivije :)

100% sam siguran da je u mojoj knjizi pisalo da imaju 4 vrste. A ta knjiga je neverovatno retardirana i ima dosta netacnih stvari koje profan smatra za tacne.... Nisam provareavo okolo, jbg... a i iskreno me ne interesuje toliko. ;)
Ako te ne mrzi vidi okolo sta je tacno pa da ljudima kazemo istinu.

Zashto mushkarcima opada kosa, a zenama ne?