Prijava

Kao sto svi znamo redovno sluzene vojnog roka polako odlazi u zaborav,zanima me sta ostali ljudi na ovom sajtu misle o tome?

У ситуацији у којој се наша земља налази, било би потпуно бесмислено да се и даље служи војни рок. Чак и по једном питању које наша политичка елита сматра приоритетним, а то је питање Косова, иста елита се одлучила искључиво за дипломатска средства. Према томе, шта ће нам војска састављена од регрута кад ми не планирамо да ратујемо чак ни за територију коју сматрамо својом, а камоли да поставимо себи неке даље циљеве. Једна мала професионална војска која ће моћи да гаси пожаре, санира последице поплава, која ће бити способна да се супротстави терористичкој претњи или евентуалној побуни у некој пограничној области, која ће моћи да учествује у мировним мисијама напољу, ако је неко позове, сасвим је одговарајућа за данашњу Србију.

Da se ukine.

Još i na to da troše. Kakve sumnjive cenovnike i dnevnice imaju vojna lica...Ne smem samo da pričam, ima na ovom sajtu i pripadnika Službe.

То је добра ствар. Још боља ствар је то, што ће професионална српска војска помагати својим западним пријатељима у успостави мира и демократије код цивилизацијски заосталих народа.

Феноменална одлука.

Пошто се налазимо на простору окруженим малим, мирољубивим народима којима ратовање за туђе територије није у традицији и који нас сваког дана засипају изјавама љубави и пријатељства, мислим да нам то говно није ни потребно.

Чему војска када су нам суседи прави гандијевци, будисти, деца цвећа, мартинлутеркинговци, гринписовци и остали космополити?

Уосталом, када је Србија земља у својој историји била нападнута? Доле војска у Србији!

п.с. Што закључавате улазна врата своје куће? Напољу су добри људи; неће вас повредити.

ja podrzavam ukidanje redovne sluzbe vojnog roka.
poslednjih godina je to sprdnja bila niko nista tamo ucio nije. Da je k`o sto je nekad bilo dve godine sljakas vojsku i devojka te zaboravi. E onda covek i da razmisli dal je pametno ili ne. Ovako. Pih. Nista ti nisu znali.

Нашла ова снајка да прича нешто о армији.Ај шетај тамо у Хрватску , Словачку или коју већ пичку материну па тамо им реформирај војску.

Него , зар професионална војска неће бити скупља за одржавање?Нислим оно ,спомињу се неке плате од 200 000 месечно.Мој ортак ,дугогодишњи посетилац казнено поправних институција , је ступио у професионалну армију и тамо су му избрисали цео криминални досије.

mislim da vojnici imaju nize plate od prosjecnih, mada dobre pare pokupe generali i slicene baje na polozajima....

Daj zakljucajte ovu temu, zar postoji iko iole normalan ko moze biti protiv profesionalizacije vojske?

Нигде у свету професионална војска није скупља. НА једног професионалца иде 30 ових што служе војни рок.

Аха , ето још једне користне информације.Добар је то посо за ове бескућнике и беднике.бар би имали кров над главом , обезбеђену храну , одећу , обућу , плату , пензију и још служиш држави.Сигуран посо мал што би рекли стари "стављаш главу у торбу".

Tragedija...Tim činom su sjebali vojsku skroz...Mogli bi da ih preimenuju u "gorsku službu " pa da skidaju mačke sa krovova i bandera...Mada zadnjih par godina je sve to bilo teška sprdačina, počevši od uvođenja civilnog služenja. Dobro znam kako je raditi sa ugovorcima. Svakakva ološ će sada da se prijavi , jer ne zna šta bi drugo radila...Plata je bedna-25-30 000 dinara, al ih boli uvo jer i onako krivinare i lelemudaju po kasarnama.

Mislim da je sasvim realna bila vojska od godinu dana. I niko ne može da me ubedi da momci nisu sazrevali posle tih godinu dana. Pošto sam imao priliku da ispratim mnoge generacije vojnika, tvrdim da 99% tih momaka izađu kao bolji ljudi posle služenja vojnog roka. Nauče da se osamostale, odvoje od mamine suknje, shvate koliko mogu da izdrže i steknu velika prijateljstva... Ovako, ostaje nam samo da se sećamo tih vremena.

Mislim da je sasvim realna bila vojska od godinu dana. I niko ne može da me ubedi da momci nisu sazrevali posle tih godinu dana. Pošto sam imao priliku da ispratim mnoge generacije vojnika, tvrdim da 99% tih momaka izađu kao bolji ljudi posle služenja vojnog roka. Nauče da se osamostale, odvoje od mamine suknje, shvate koliko mogu da izdrže i steknu velika prijateljstva... Ovako, ostaje nam samo da se sećamo tih vremena.

meni je odlazak skroz sam u inostranstvo odlicno odradio taj poso, Nikola. :)
i nadam se da necu sluziti vojsku, posto posao kojim planiram da se bavim ne voli bas da ceka godinu dana (u principu niko ne zeli da te ceka). Al bez obzira na sve, iako sam pre nego sto sam dosao ovde drugacije razmisljao, sad sam pre za obicnu vojsku od 6 meseci nego za civilnu od 12, i ako budem morao da sluzim (daleko bilo :) tako cu :)

naravno da je pametna, jure me vec godinu dana, ako se ovako nastavi jednom ce da me ufate.. A i ne isplati se drzavi, treba taj silni narod nahraniti, bolje da ulazu pare u nesto drugo, nesto profitabilnije!
Samo ne znam kad ce shvatiti da vise necemo ratovati

a mislim da jeste pametna odluka... mada ne bi bilo lose da postoji obuka od mesec dana u mestu u kome zivis, kao i kasnije povremene vezbe. Ne da se spava po kasarnama, ali da ima obuka kako da koristis pusku i osnove ratovanja (ovo bi moglo za oba pola, posto toliko insistirate na ravnopravnosti, a i zanimljivije bi bilo). Cisto zbog onoga sto naveo ripli gore :)

Co'ece smanjili na 4 meseca kako sam ja cuo. Svaka sledeca klasa je poslednja, ne znam sad ni ja sam koliko je poslednjih bilo. Totalni idiotizam po mom misljenju

jebem li ga... ja batalio da je odlazem u ambasadi, a i ove godine mi jos nije stigo poziv (a stigne do ovo doba uvek) :)
samo ce da me sprovedu jednom sa aerodroma.

Ja sam protiv ukidnja redovnog sluzenja vojnog roka.
Sta bi bilo da ga u Vijetnamu ukinu?

Sta bi bilo da ga u Vijetnamu ukinu?

Šta bi bilo?

Ne treba da se ukida vojska.Ljudi treba nam kadar za upravljanje tako naprednom vojnom tehnologijom eeeej