Prijava

a mislim da jeste pametna odluka... mada ne bi bilo lose da postoji obuka od mesec dana u mestu u kome zivis, kao i kasnije povremene vezbe. Ne da se spava po kasarnama, ali da ima obuka kako da koristis pusku i osnove ratovanja (ovo bi moglo za oba pola, posto toliko insistirate na ravnopravnosti, a i zanimljivije bi bilo). Cisto zbog onoga sto naveo ripli gore

U Aleksincu gotovo da i ne postoji kasarna vise,dodje tako jednom mesečno bus vojnika ako ne zaborave,odradi redovno odrzavanje na nivou minimalnog,zajebu se ponekad i travu pokose a ako su dobre volje i travu u parku,pa se lepo pokupe i odu,inace jos meni nije vreme za vojsku slusam price strica i caleta,obojica pricaju tesko ovako te maltretiraju onako,a onda mi kazu da bi rado nazad,secam se calotove price kad sam jos bas bio klinac,prica kako mu je trebao ceo minut za tri skleka kad je dosao u vojsku a 2 meseca pre izlaska je uzo prvo ili drugo mesto na neko njihovom takmicenju gde je uradio 68 skleka za minut,ja mu nisam verovao i on jedno 15 godina posle vojske sa svih 100 i nesto kila uradi 57 za minut. Tako da ljudi ne znam, ja imam jos godinu dve da razmislim jos 7-8 ako dodjem do faksa pa za dalje videcemo.

Da ali nije sustina da vojska bude duza od godinu dana kao u vreme SFRJ, a da se tamo igraju karte i zejebavaju cimeri, vec bi vojska trebala da bude obavezna, ali samo par meseci tokom kojih bi se svi maximalno posvetili dobro osmisljenoj obuci gde bi naucili osnove rukovanja oruzijem, proste taktike i gde bi se naucili disciplini koja ovom drustvu itekako fali.

Haze, pravo zborite obojica, ali u ovom slučaju:

Da ali nije sustina da vojska bude duza od godinu dana kao u vreme SFRJ, a da se tamo igraju karte i zejebavaju cimeri, vec bi vojska trebala da bude obavezna, ali samo par meseci tokom kojih bi se svi maximalno posvetili dobro osmisljenoj obuci gde bi naucili osnove rukovanja oruzijem, proste taktike i gde bi se naucili disciplini koja ovom drustvu itekako fali.

tek tad niko ne bi išo. :)

Jel' vi stvarno mislite da celu jednu cetu amatera koji bi dosli u slucaju mobilizacije u razlicitim stanjima (pr:jedan gojazan, jedan oslobodjen od fizickog u osnovnoj, jedan nije potrcao dva puta, jedan bivsi fudbaler i jedan fenser iz teretane itd) ne bi mogla da pobiju 4 profesionalca? Da li to stvarno neko misli? Nismo mi Izrael gde je to cast, obaveza, gde se skupljaju valjda par puta godisnje. Rado Srbin ne ide u vojnike, realno

Slušajući ćaletove i komšijine priče, zaključio sam da se svako ko se vratio iz vojske, vratio koliko-toliko zreliji. Moj ortak je pre par meseci otišao u gardu, i bukvalno se promenio, inače je bio kockar (sa zaduženjima po par stotina evra mesečno) i pijandura.

Godinu dana je potpuna mera, ali i devet meseci je sasvim dovoljno da vojnik savlada prvi i drugi deo obuke (valjano) i postane operativan. Taj period je dovoljan i za sazrevanje istih . Posle toga OBAVEZNA obnova znanja na svakih 5 godina, po 10-15 dana. Naravno, država bi morala da pod obavezno uvede da firme MORAJU taj period da im redovno isplaćuju plate. Upravo od trenutka kada ljudi znaju da će im gazda dati otkaz pred odsluženje vojnog roka, naišli smo na problem izbegavanja vojske. Ovako, uvedeš isti zakon kao i za trudnice i gotovo.

Е сад , ако бих на пример ја хтео на лични захтев да одслужим војник рок , да ли би после одлуженог (ако је то могуће сада) војног рока постао професионалац , то јест да ли би добио то звање?