ПОПОВИ: Друштвени паразити или само стереотип?

  1. Hvala bogu da jeste, ali ko je Artemija lansirao u lika da i ja znam za njega a zabole me za njega? Otkud on u našim životima, to ja pitam. I iks drugih Artemija.

  2. Stanje u crkvi je podjednako stanju u sudstvu, zdravstvu, policiji politici, ministarstvima, vladi ... Ni manje, ni vise - LOSE. Ne vidim razlog da se posebno poteze diskusija o crkvi kada je i ona u rasulu kao i cela drzava, pa i narod.

  3. Kad ispile ispod plastenika;)
    Upravo to što kaže Virtual Serb, pokradoše ljudi sve živo i uvališe nam popove i rijalitije da ne mislimo o životu.

  4. U današnjem društvu moguće je pokazati prstom bar na pet-šest zala većih od popova. Toliko slavljena nauka je izmislila bar desetak načina da zbriše sve živo sa planete. Kakvi god bili popovi, mislim da religiozan čovek nikad ne može raditi na zatiranju svega živog. Ne znam uopšte zašto se toliko slavi taj "zdrav" razum, kad ga nije moguće držati pod kontrolom.

  5. Ko se još popovima npr.zanimao u SFRJ? Faktor- nula.
    Ko im je dao da se razmašu, njih gazite.

    Народ, рекао бих. Уједно, то је и главни извор финансија поповима.

  6. U današnjem društvu moguće je pokazati prstom bar na pet-šest zala većih od popova.

    Нема већег зла од попова. Узимају новац да би делили лажну наду и ускраћивали ужитак.
    Ова остала зла ти не дају лажну наду, а исто тако ти ускраћу ужитак.

  7. Pa ne bi dobro rekao. Naroda je bilo i u SFRJ ali popova nije bilo među selebritijima, niko ih nije zarezivao ozbiljno sem baba koje su se prepale smrti i niko od njih nije vozao džipove a kamoli da mu je neko dao prostor na TV i da ga se za nešto bitno pita.
    Narod je ovca a ovci kad kažeš da je nešto bitno ona se prepadne i ode da uloži pare u nešto što joj je predstavljeno kao bitno. Ne mešaj babe i žabe.
    Možeš li ti na TV? Ajd ti tamo pa kaži nešto, ko će da te pusti čoveče, ko te stavlja na pijedestal, ko ti daje pare za delovanje?
    U SFRJ su bili drugi popovi.

  8. Dotter je kriptokomunista iz komunisticke porodice.

  9. Čoveče Dotere, na kablovsku televiziju godišnje daš više nego u životu što daš popu. A popu na kraju ne moraš ništa ni da daš. A reklame na televiziji ti daju lažnu nadu mnogo prazniju od hrišćanske nade. Ovi ti bar obećavaju večni život, i to ne znaš zasigurno da te lažu, a preko ispiranja mozga na TV-u prolaziš ladno i lagano. Religija je teror ozbiljnih ideja, ali reklame za šampon, za koje plaćaš, e to je teror... ne znam čega. Nečeg praznog i odvratnog. Ima li to ime?

  10. Валдемар, не бих да ти рушим снешка, али тв не гледам већ годинама (јер га немам овде, а кући кад одем сморим се после првих 5 минута гледања). Не купујем ствари на основу рекалама, већ на основу препорука. Нисам ту да се водим лажним надама или "нечим што није сигурно", већ провереним. Доста сам веровао у бајке и виле и куле стражара, тарабиће, јеховине сведоке, нови завет и стари завет...

  11. U današnjem društvu moguće je pokazati prstom bar na pet-šest zala većih od popova. Toliko slavljena nauka je izmislila bar desetak načina da zbriše sve živo sa planete. Kakvi god bili popovi, mislim da religiozan čovek nikad ne može raditi na zatiranju svega živog. Ne znam uopšte zašto se toliko slavi taj "zdrav" razum, kad ga nije moguće držati pod kontrolom.

    Da, religiozan čovek (ako je rišćanin) nikad ne može raditi na zatiranju svega živog. On je gotovan. On očekuje da neko drugi to uradi umesto njega. Da li je to nauka sa svojim nukleusom, da li je to neki asteroid, rišćaninu je svejedno, apokalipsa je apokalipsa i ona se u svakom slučaju željno iščekuje jer tada će isus podići mrtve i povesti svoje malo stado u raj, odakle će malo stado moći da uziva u prizoru večnih patnji grešnika.

    Nemojmo se lagati, niko željnije ne iščekuje smak sveta od riščana, krajnja svrha ovog sveta po njima je da se završi. Osnovni koncept kraja sveta je rišćanski.

  12. Ma dosadna tema više. Jebeš popa, zar nije gore kad te prisili...KO???...da ti je veronauka obavezna. To je problem, kad on tebe prisili da ti to slušaš i učiš. Hoćeš veru? Idi nedeljom u crkvu brate, što mora biti predmet u školi?
    Pa nije pop imao moć da uvede to kao obavezan predmet, nemojte biti smešni.

  13. @Dotter Ne mislim baš bukvalno na tebe, već na mase ljudi. Evidentno je da većina ljudi više veruje u šampon za kosu nego u Boga, i daje više para za Head and shoulders nego za svetu vodicu. Pa opet, kome pada na pamet da se buni protiv šampona za kosu? A trebalo bi.

  14. @Filantropofob Kako bre da sve znaš tako duboko, a hrišćanstvo tako plitko? Po tebi je iščekivanje kraja sveta hrišćanska zamisao?

  15. Извини али не могу да причам у име других. То у које бајке други верују није мој проблем. Ја сам овде дошао да изнесем своје мишљење и/или став и да дискутујем о томе ако неко хоће. Ипак, евидентнији је ефекат шампона од свете водице. Ако ништа друго, шампон пени.

  16. Nemojmo se lagati, niko željnije ne iščekuje smak sveta od riščana, krajnja svrha ovog sveta po njima je da se završi. Osnovni koncept kraja sveta je rišćanski.

    Има и таквих! Нордијци ишчекују Рагнарок више но ришћани апакалиспу.

  17. Da. Možda ne samo rišćanska, ali svakako rišćanska. Misim, deder mi reci da nije rišćanska? Imaš i onu knjiku Džovana Bogoslova u N.Z.-u koja se bavi isključivo tom tematikom, apokalipsa armagedon ovo ono. Imaju čak i poseban termin koji obuhvata čitav taj pogled na svet - eshatologija...

  18. Кад смо код тога. Није џаба била библика забрањена да се држи у кући у Америци до педесетих или шездесетих година двајестог века... Што је више читаш и што се више информишеш ко људи који се у то разумеју схваташ који је то епик фејл и лол.

  19. Да додам. Највећа небулоза у тој јебеној књизи је то што ја морам да испаштам због Адама и Еве. Најбоље да моје чукунунуче отплаћује моје дугове... Која је то логика?

  20. Није џаба била библика забрањена да се држи у кући у Америци до педесетих или шездесетих година двајестог века...

    otkud tebi ova informacija?
    Pa nema gorih i zadrtijih verskih fanatika od Amerikanaca. Ne samo da je preporučljiva po kućama nego je i zarad te države ta knjiga najprodavanija knjiga svih vremena, ljudi se zaklinju na sudovima držeći ruku na njoj, u većini hotela, manjih naravno u svakoj fioci ćeš je naći.

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.