ПОПОВИ: Друштвени паразити или само стереотип?

  1. Од скора. Погледај мало боље. А на судовима се заклињу јер је то тамо традиција. А у кући није била дозвољена до тада.

  2. To je logika - jebi me u mozak. Kad smo već kod praroditeljskog greha, nedavno sam čuo da je Aurelije Avgustin, za neupućene jedan od najvećih rišćanskih filozofa i ideologa ikad, bio ubeđen da će novorođenčad i deca koja umru nakon porođaja nekrštena, zasigurno otići u pakao, upravo zbog praroditeljskog greha. To je bio III-IV vek, to tada verovatno nije zvučalo umobolno...

  3. Ajd molim te linkuj mi bilo šta što će me uveriti u ovaj, za mene neverovatan podatak u koji uopšte ne verujem. Da ti nisi bibliju pomešao s Manifestom KP?

  4. Да додам. Највећа небулоза у тој јебеној књизи је то што ја морам да испаштам због Адама и Еве. Најбоље да моје чукунунуче отплаћује моје дугове... Која је то логика?

    Ovo, u striktnom obliku, ne važi u pravoslavnoj teologiji. Koliko mi se čini, ti ispaštaš zbog greha Adama i Eve ne zato što postaješ grešan samim rođenjem (to ima na zapadu), već prosto u smislu uzrok-posledica, kao što npr. ispaštaš što tvoji roditelji nisu bili buržuji koji će te obezbediti za ceo život nego moraš sam da se mučiš. :)

  5. Мрзи ме да тражим то. Ако те интересује сигурно ћеш наћи... Извини што бацам информацију коју "не могу" да поткрепим неким линком...

  6. Meni je žao što mnogi od vas u Boga ne veruju. A opet sve vas razumem, jer sam i sam pljuvao po crkvi i Bogu do pre samo par godina. Ali, kada doživite tako nešto divno, što smo moja supruga i ja u manastiru doživeli, neće vam biti teško da sve ispoštujete. Po meni, poenta svega jeste upravo liturgija, a kruna liturgije je pričest. Kada shvatiš koliko je bitna upravo sama pričest, nije ti teško ni da postiš ni da se ispovedaš. Pop , može da bude i najgrešniji, ali njegova liturgija je ista kao i recimo PATRIJARHA PAVLA, koga mnogi uzimaju za sinonim pravog hrišćanskog života. Zaboravljate da su popovi-ljudi, isto kao i vi i ja, sa svim svojim vrlinama i manama. Neki je dobar, neki nije, uostalom kao i lekar, ili policajac, ili sudija, ili muzičar... Kad ti se ne sviđalzubar-ti ga promeniš. Isto je tako i sa popovima. Ako ti se ne dopada nadležni pop, a ti lutaj malo po manastirima, pa će te Bog na pravog duhovnika i uputiti. Bitno je samo da li to želiš...
    Drugo, nikada se ne trudimo da razumemo popove. Oni NE BIRAJU gde će da rade, već ih VLADIKA raspoređuje po parohijama. Ne zaboravite da ima i dobrih i loših parohija, A I POP IMA ŽENU I DECU KOJE TREBA NAMIRITI. Razgovarao sam sa jednimm drugom koji je pop. Lepo kaže da cene usluga NISU ISTE ZA SVE. Zna se dobro KO IMA A KO NEMA. Pa normalno je da traži 100 eura nekom za venčanje, ko recimo pravi veću svadbu. Sramota je da se pravi svadba od 100-150 zvanica na kojoj će oni trubači koji "duvaju" 10 ak minuta dobiti više u one plekane trube nego sveštenik. Onaj ko nema, da koliko može, ILI NE PLATI...
    Svi se hvatate za nešto loše, a ne pominjete dobro. Treba sagledati celu situaciju realno. Generalizacija je veoma opasna...

  7. Ali, kada doživite tako nešto divno, što smo moja supruga i ja u manastiru doživeli, neće vam biti teško da sve ispoštujete.

    Having a glass of beer or smoking a cigarette is exactly the same as repeating prayers, holy words, and scriptures. Going to the pub or the temple is exactly the same; it is a quick fix. You attach special significance to the prayers and temples, for no reason other than that it is your prejudice and that it makes you feel superior to those who frequent pubs and bordellos.

    Mrzi me da pišem, pa citiram. Inače, ja ne vidim ništa dobro u crkvi.

    Your problems continue because of the false solutions you have invented. If the answers are not there, the questions cannot be there. They are interdependent; your problems and solutions go together. Because you want to use certain answers to end your problems, those problems continue. The numerous solutions offered by all these holy people, the psychologists, the politicians, are not really solutions at all. That is obvious. If there were legitimate answers, there would be no problems. They can only exhort you to try harder, practice more meditations, cultivate humility, stand on your head, and more and more of the same. That is all they can do. The teacher, guru, or leader who offers solutions is also false, along with his so-called answers. He is not doing any honest work, only selling a cheap, shoddy commodity in the marketplace. If you brushed aside your hope, fear, and naïveté‚ and treated these fellows like businessmen, you would see that they do not deliver the goods, and never will. But you go on and on buying these bogus wares offered up by the experts.

  8. Mogao si na Srpskom ukratko da napišeš...

  9. hahaha ok razumem ovaj koment ako ne znaš jengleski, ali ako ga znaš onda ti je to onaj shematizam mišljena ćirilica, srpstvo, krst, otadžbina, bog ovo ono... reci mi da ne znaš jengleski molim te da mi se ne bi tako dsavršeno uklapao u sterejotip

  10. Inače, ja ne vidim ništa dobro u crkvi.

    ne vidiš jer si verovatno mlad.
    Poenta je da je crkva institucija koja okuplja narod u jebena vremena, pa zato popovi prvi i stradaju kad uđe neprijateljska čizma, to je jedno, drugo, stvar je individualna i pruža, odnosno trebalo bi da ti pruži neku vrstu mira i utehe kad ostale stvari zakažu a to da li će pop da se razmaše ili ne, to je stvar ko mu krila da.
    Skoro sam se posvađala tu s nekim popovima, puno se tu stvari promenilo.
    Pre su bili srećni ako uopšte imaju posla, a sad...ma hajde.

  11. А од кад то поп сме да има ценовник??? Јебем ти таквог попа. Ни динар му не бих дао.

  12. Engleski me nervira. Oduvek me nervirao. Valjda fobija od jedne veštice koja mi je isti predavala u školi...:-) Doduše aj spik brokn ingliš veri vel, a razumem ga dovljno kada čitam. Jebi ga, moram malo iz tog tvog stereotipa da vrdnem...:-)
    Čak sam ga i na faksu nekada davno sa osmicom položio...:-)

  13. I ne treba da mu daš. I niko ne treba. Ko misli da u tom smislu nešto priloži neka se raspita i pošalje pare bilo kakve i kolike nekom ženskom, zabačenom manastiru.
    Kako se te žene zlopate radeći najteže fizičke poslove dok oni lelemudaju po slavama i uzimaju pare izmišljajući nova pravila. Fuj.

  14. Poenta je da je crkva institucija koja okuplja narod u jebena vremena, pa zato popovi prvi i stradaju kad uđe neprijateljska čizma

    Nije crkva ta koja okuplja, nego strah. A za narod me baš briga.
    Kakav mir? Ja sam miran. Uteha mi nije potrebna.

  15. rajko pobedio si, ja se predajem stvarno ;P

  16. A zubaru treba? Popa bi za džabe, a svi ostali MORA da se plate? Istina, da ne bi trebali da naplate, ALI im onda niko ništa ne bi dao! Što da dam nešto popu što je mrmljo na svadbi, sahrani ili krštenju!? To je svima vodilja, nažalost...

  17. Poenta je u tome da mnogi retko kad daju za crkvu. Gotovo nikada....I hteli bi da i onda kada MORAJU JEDNOM- ne daju ništa (sahrana, krštenje, vodica, venčanje). Ne verujete u Boga, osuđijete popove. a sami se zapitajte koje ste to "bogatstvo" do sada u crkvi ostavili? Pa i ako uđu ljudi u crkvu , obično gleda da istresu sitniš iz džepa i to je to...

  18. Jeee, pobedio sam! :D
    Vidim da Nikola razume engleski, pa me zanima šta misli o citatu? Jel' sam i njega porazio? :D

  19. Ma sve si nas sine porazio. Bravo, cjoooj...

  20. Nikola SS 240

    Poenta je u tome da mnogi retko kad daju za crkvu. Gotovo nikada....I hteli bi da i onda kada MORAJU JEDNOM- ne daju ništa (sahrana, krštenje, vodica, venčanje). Ne verujete u Boga, osuđijete popove. a sami se zapitajte koje ste to "bogatstvo" do sada u crkvi ostavili? Pa i ako uđu ljudi u crkvu , obično gleda da istresu sitniš iz džepa i to je to...

    Никола, брате... Поп не сме да има ценовник.
    Друго, уместо да те прилоге искористе да помонгу људима, нпр. Краљеву сада, они дижу нове цркве и остала срања која су непотребна. Па како је изгледала прва хрижћанска црква? Дај бре знаш боље од овога. Сваки час никне нова црква од тих прилога које народ не прилаже, а кад земљу задеси нека божија воља (да некажем љубав пошто је он по дефиницији добар - КОЈИ ЛОЛ!) црква то прихвати као ту љубав и боли је курац за народ. Мука ми је од те цркве и тог бога. Какав бог таква и црква.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.