ПОПОВИ: Друштвени паразити или само стереотип?

  1. Какав је безосећајан овај поп, ниједан једини смајли није написао у својим одговорима.

    Ја нашао један. :)

    http://www.svetosavlje.org/pastir/index.php?did=22&qa=1116

  2. Ја мислим да ти попови вероватно не знају шта причају јер су и сами хипнотисани и залуђени својом вером и тако тим поповским стварима. Ја се у то и не разумем. ЈА сам обичан човек. Нит се бавим предсказањима у вези тих дигиталних анђела, нит се много бринем о посту или тако тим верским стварима... Ја бих све то лепо у Црну траву на испитивање... Мислим који би нормалан човек у сваком могућем догађају налазио скличности са Откровењем Јовановим и осталим бајкама... Пророчанства, Дигитални анђео Библија.... трућ трућ. Ко зна шта ту заправо пише... Жиг Звери и тако то... Па сви имамо отиске прстију.... и то је жиг Звери и тако томе слично.

    А што се тиче тих попова: Они дебели са џиповима су паразити... А они што су жгољави и једва причају... Е они су фанатици...

  3. А бре Гамби, одговорише ли ти ови? :)

  4. Nisu još, jebem ih neodgovorne :)

  5. gambi ako je verovati ovom sa klipa upoznaces tuđmana

  6. meni licno je interesantno to sto ljudi veruju bezpogovorno ljudima koji se oblace u crno ko sismisi

    Istina! I ja se tako oblacim.

  7. "Ko je od vas bezgrešan, neka se prvi baci kamenom na njih!"

  8. Видиш медикусе, интересантна је та реченица којом се сви служе у сличним ситуацијама. А да ли би безгрешан у том тренутку згрешио и бацио камен?
    Пусти нек своји гађају своје :П

  9. "Ko je od vas bezgrešan, neka se prvi baci kamenom na njih!"

    У контексту ове теме, та изјава губи сваки смисао. Попови би требали да буду узорни чланови своје заједнице, како на духовном, тако и на световном нивоу. Твој цитат је у фазону "ми смо говна па што не би били и они". Колко ја капирам, то тако не иде. Пастир, и та срања...

  10. Ne slazem se da oni treba da budu uzorniji od, recimo, profesora ili lekara. To je zanimanje kao i svako drugo. I obavljaju ga u skladu sa onim sto su ucili tokom svog skolovanja.
    Monasi su nesto drugo i to ne treba mesati.
    E, sad sto su ih naucili svasta... I sto su uglavnom izabrali taj poziv vise iz koristi nego iz ljubavi (kao i vecina ljudi) to je posebna prica. Naravno da je reforma potrebna. Obratite se Patrijarhu. :)

  11. Kapiram ja da smo svi grešni, ali ne moraju biti baš tolika govna.

  12. Kapiram ja da smo svi grešni, ali ne moraju biti baš tolika govna.

    Pričaj za sebe. :)

  13. Sama poenta one rečenice je da NEMA bezgrešnih!
    Da smo svi ljudi sa svojim manama, i očekivati od nekoga da se ponaša po nekim standardima, pisanim ili nepisanim je iluzorno!
    Kao što rekoh, svako ima svoje mane, i svako pravi greške.
    Zato postoje institucije, pa ako je neko napravio grešku, treba da bude upozoren ili sankcionisan, ako neko ima manu, treba mu se pomoći da je prevaziđe, ako ta mana šteti drugim ljudima, treba se naći rešenje od opšteg interesa, ako neko pak, učini nešto što ne podleže zakonima države, već nekim principima, koje pripisuje neka, da je nazovemo ''viša sila'', onda taj neko, neka pred tom višom silom i odgovara za svoje postupke...
    Da li me razumete, ili da uprostim primerima:
    Ako pop nekoga ubije - ima zakon za to, pa neka se po zakonu i postupi
    Ako pop nekoga siluje -ima zakon za to, pa neka se po zakonu i postupi
    Ako se pop pobije - ima zakon i za to, pa neka se po zakonu i postupi
    Ako pop ukrade - ima zakon za to, pa neka se po zakonu i postupi
    Ako se pop napije, pa polupa sve po kafani - ima zakon za to
    Ako se pop samo napije - ja ne znam ima li zakona protiv toga, ali ako nikome zlo ne čini, ne može mu se ništa, a on neka odgovara pred vladikom, ako ima taj njihov zakon za to!
    Ako pop pojebe nešto (a da mu nije žena) - ako je to bilo dobrovoljno i zakonski legalno, ne vidim problem od strane države, a ako ima njihov popovski zakon za to, treba da se postupi po njemu.
    Itd.
    E, a ako pop uradi nešto, što je protivno i crkvenim i državnim pravilima, a ne sazna se za to, pa šta mu ko može? Ako ga čeka neka pravda posle, ta pravda je jednaka i za njega i za nas, tako da nama ni iz džepa ni u džep, a ako ga ne čeka, onda nama opet ni iz džepa ni u džep, jer je čovek imo sreće, nama niko nije kriv.

    Nadam se da me sad malo jasnije razumete...
    I oni su ljudi, kao i mi. I mi lekari, imamo zakone države nad sobom, i zakone medicinske etike nad sobom. Ko se ogreši o te zakone, svakako treba da se po istim zakonima i kazni. ne vidim razloga za bilo kakvu raspravu o tome, jer je po meni to potpuno normalan sistem.

    Ee, druga je stvar da li sistem funkcioniše ili ne. Jer to onda nije pitaje kakvi su popovi, lekari ili bilo ko drugi, već pitanje da li sistem dozvoljava manipulacije, prenebegavanja i vrdanja..!

  14. Хахаххаххаа!

    Људи ко је од вас поставио оцу Срби ово питање о бубњевима?

    http://www.svetosavlje.org/pastir/index.php?did=16&qa=216

  15. Ko je da je, dobar je odgovor dobio!

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.