Raznorazna pitanja

  1. Zanima me jedna stvar. Kada režem filmove na DVD, obično stavljam titl u sub formatu , s tim da se je naziv isti (c/p) kao naziv avi fajla. Kada tako narežem , mogu bez problema da ga gledam na raznim DVD plejerima (XWAVE konkretno). E sad, to nije izvodljivo na kućnim bioskopima (imam SAMSUNG). Kada ubacim disk u plejer mogu da izaberem i film i titl ali je problem što je titl izražen u belim sitnim slovima bez Č,Ć,Š,Đ i što ga nije moguće pročitati kada je na ekranu bela pozadina. Dodatna podešavanja titlova ne postoje.

    Kako da rešim taj problem?

    p.s. viđao sam DVD kopije na kojima je bukvalno "urezan" prevod sa krupnim belim ili žutim slovima, da li je u pitanju neka fora pri rezanju ili druga ekstenzija titla?

  2. Јел режеш 6 на 1?

  3. Мало објашњење - постоје softsubbed и hardsubbed титлови. Ови први су одвојен фајл са титлом, а на другима је титл "урезан".

    И још нешто важно, према мом искуству, што нека кућна техника (у твом случају кућни биоскоп) има више опција и заврзлама и што је модернији и квалитетнији, то лошије прихвата тзв. пиратске дискове. А у пиратске дискове спада и диск са softsubbed титловима, тако да није чудо што кућни биоскоп не може нормално да га учита...

  4. 6 na 1, da:) jel ima neke razlike?

    soen, Maro, hvala, probaću

  5. Ovaj, nešto me interesuje. Šta bi bilo kad bi se rečimo, slučajno, Kaizenu pokvario kompjuter?

  6. Mis'im... ima se, može se...
    :)

  7. ko pije a ko plaća?

  8. ja uglavnom pijem, kad dodje vrijeme za placanje ni ne znam gdje sam a ne da racunam..

  9. Када ће нам се јавити друге врсте, па ћемо коначно добити потврду да нисмо сами у космосу?

  10. Никад. :) Путовање кроз свемир је немогуће.

  11. Tako su ljudi mislili i za letenje pre nekih 200 godina... :)

  12. Mene zanima koja definicija ima najviše komentara. Da li neko može da mi pomogne? :)

  13. ''Tako su ljudi mislili i za letenje pre nekih 200 godina... :)''

    Не може то да се пореди. Једино брзином светлости има смисла путовати кроз свемир, а и она је јако мала у односу на димензије просечних галаксија. Ниједан живи организам не би преживео брзину светлости, чак и када би се достигла, што је такође немогуће. :)

  14. a vremensko-prostorna zakrivljenost?

  15. То може да профункционише (две повезане црне рупе), али не верујем да неко на било који начин може да произведе толику енергију да регулише ту појаву. Ако би се нешто слично извело, у најбољем случају би дошло до неконтролисаног путовања на неку насумичну локацију.

  16. znaci bar u teoriji je moguce..

  17. Teoretski da, ako bi neka "civilizacija" razvila tehniku "zakrivljavanja prostora", pa milione svetlosnih godina iskrive na 300000km i to je to.
    Takva "civilizacija" nas je mozda i posecivala, ili redovno to radi, ali je verovatnoca 100posto da nije cesticna vec talasna elektromagnetna civilizacija, bez mase, jer ko ima i minimalnu masu, potrebna mu je beskonacna energija...

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.