Prijava

Može li mi ko objasnit' što Njemci sinhronizuju sve što se pojavljuje na njihove kanale?

Мрзи их да читају титлове.
Из истог разлога и Амери у последње време раде римејкове филмова из неамеричке филмске продукције.

@tasmanijski djavo
Tvoj problem ce resiti jedino formatiranje kompa. U pitanju je virus.

ne znam da li je virus, više se ne gasi, ali mislim da sam ja kriva jer sam ga gušila. nisam vodila računa o donjim filterima pa se "gušio", pretpostavljam da je to u pitanju. sad ga strogo držim po propisu, može da diše pa je dobar, moja mala beba:))

djavole, moguce da ti se gasio zbog pregrevanja. oni se gase kad dostignu odredjenu temperaturu, da ne bi pregoreli. i meni se to desavalo. cim je postalo hladnije, prestao da se gasi. a moguce i da mu je maticna na samrti.

Ако је софтверски проблем, најчешће се појави плави екран непосредно пре гашења, па се сам рестартује комп. То је кад је сјебан систем вирусима или кад је систем у сукобу с неким од драјвера најчешће.

Је л' се рестартује или се само гаси?

Ако се гаси, проблем је 90 посто хардверски. Или прегрева процесор, или прегрева напајање. И једно и друго је потенцијално опасно, па може плоча да се спржи, као и било шта везано на њу. Отвори комп и добро га усисај од прашине, али ако користиш четку, немој њоме преко електронике, јер статички електрицитет исто може да спржи неке компоненте.

И контролиши температуру процесора и кућишта.

evo sad se ugasio odmah pri paljenju.a kako da vidim temperaturu?
ma, odneću ja njega sad za par dana u servis, nego, nov je, kupljen u februaru, jel moguće da se tako brzo kvari?
hvala vam svima

На диску са драјверима за матичну плочу треба да има програмчић помоћу кога се мери температура, број обртаја кулера итд.
Али онда није до температуре, чим се гаси и приликом стартовања.
100% је напајање.
Ја сам пре пар недеља имао проблем, није хтео да ми се пали комп, морао сам по 5 пута да га рестартујем док ми не подигне систем. А исто се гасио одједном. Мислио сам да ми рикњава хард диск на коме је систем, али кад сам видео да ми се пореметио сат на компу (одједном је пожурио за неколико сати), био сам 100% сигуран да је напајање. Заменио сам га и сад ради нормално. То је трећи пут да ми се квари напајање од прекомерне температуре на том компу. Први пут се десило пар месеци након куповине компа. Зато најбоље комп да стоји у просторији која је хладњикава, где ради клима, и да по могућству нема прашине или да се иста редовно чисти.

nekad mi uopšte ne puni kad je na punjaču, iako ima struju.

Da, napajanje. Nisam citao sve sta ste pisali gore, jesi bila do servisa?
Najbolje bi bilo, jer sa racunarima nikad nisi nacisto. Pogotovo sa lapovima kod kojih je sve integrisano i jedna stavka kad rikne, moze da rikne sve ostalo.

Који сам деген. Тек сад прочитао да је лаптоп. :)
Е, тек онда може да буде свашта у питању.
Мени се понекад рестартује лаптоп сам од себе, али се појављује плави екран пре гашења.
Је л' иде после укључивања оно ''The system has recovered from a serious error''?

Da, posle. Tvoje je verovatno do sistema. Neki bag u Windowsu, losi drajveri.

ne, ne pojavljuje se plavi ekran ni ništa od toga. samo se ugasi, i ja ga ponovo upalim bez problema. rekoh, mislila sam da je do toga što sam ga nepažljivo koristila, gušila sam ga međutim nije ni to, jer ga sad strogo držim da ima lufta ali opet mi se sinoć ugasio i to odmah pri paljenju.

Kazem ti Djavolice, servis.

''Da, posle. Tvoje je verovatno do sistema. Neki bag u Windowsu, losi drajveri.''

Знам, јебига. Него све се размишљам да инсталирам Линукс. Кажу да је до јаја и да нема проблема са вирусима. Је л' имаш искуства с њим?

ja sam imala linux kad sam ga kupila, meni se svideo nego su me drugi nagovorili da ubacim vindovs jer" sav normalan svet koristi vindovs"

Linux... Nisam koristio nikada na svom racunaru, ali na tudjima da i drugi (koji ga stalno koriste) su mi pricali da je izuzetno stabilan, manje-vise sve programe koje koristis u Windowsu mozes naci i za njega. E sad, ne mozes da se igras na Linuxu. :) Nijedna popularna igra ne podrzava taj sistem.
Ali ima i mana, npr ako hoces da ga sklonis (iz bilo kog razloga) moraces brisati sav sadrzaj HDDa jer se Linux integrise na sve particije. Malo je zeznuta i instalacija samog sistema, ali to se da prevazici. Virusi za Linux ne postoje, to je jako dobro.
Inace, 90% Interneta (dakle, serverski racunari) radi na Linuxu. To govori o stabilnosti. Zavisi sta ti treba od kompa. :)

Па, добро. Ја игрице и не играм. :)
Нисам знао ово за интегрисање на све партиције. То мало компликује.
Размотрићу све то. Хвала ти.

Dobro, sad ne znam da li ce se integrisati na sve particije ako ih imas 3+. Ja sam video kod drugara koji je imao 2. I kad je hteo da isproba Winodows 7, morao je formatirati obe da bi instalirao ovo.
Ja opet, volim da se igram pa zato nikad necu preci na Linux ili Mac. :)) Bar ne u potpunosti. Ali Mac bih voleo imati kao alat za posao recimo. To je fantazija od masine.

А какав је Windows 7?