Raznorazna pitanja

  1. Kod mene prođu s vremena na vreme, blizu mi je cigansko naselje...

  2. Pa s obzirom da živim na selu - da :) al što kaže Mirjana najčešće su Cigani u pitanju...

  3. Тамо где сам раније живео су стално пролазиле, пошто је градић са свих страна окружен селима. А виђао сам и по Београду. :) Баш овде у мом крају, у парк изнад зграде су доводили магарце и коње на испашу. ::)

  4. Gde vi živite?Pa u ovoj mojoj strahopizdini nema konjskuh zaprega :D

  5. Kako se naziva zivotinja koja nije ni musko, ni zensko? Cuo sam za izraz polutan, al' nisam siguran...

  6. Hermafrodit (npr kišna glista). Gradivo iz biologije, 6. razred (preslišavala sam dete).

  7. Hvala...jbg, imao sam keca iz biologije :)

  8. Хм... Не знам колико је то добра формулација. Хермафродит је управо супротно од тога. Има оба пола, тј. хермафродит је и мушко и женско.

  9. Da, ovo drugo. Ima i muške i ženske polne ćelije.

  10. e taj pojam mi i treba, kad ima i muske i zenske polne celije....

  11. E u kom književnom delu, od kog našeg poznatog pisca se spominje ona čuvena rečenica: Putuj igumane! koja je kasnije korišćena u filmu Lepa sela lepo gore, a onda i široko u drugim slučajevima?

  12. To ti je šaljiva narodna priča. Ako hoćeš mogu da je potražim. Uglavnom, radi se o igumanu koji je dugo bio na samrti i govorio kako mu je žao da ostavi manastir i da se boji za njegovu sudbinu. A monasi su mu tad odgovorili s tom rečenicom: Putuj igumane, i ne brini za manastire!

  13. Hvala, ma ne treba mi toliko...mada mogu da se zakunem da sam u jednoj pripovetci to pročitao...

  14. Зна ли неко можда зашто мени на компу, када неко избаци видео клип на чет, изађе само празна коцка? Иста ситуација се деси и када посјећујем друге сајтове. Ако неку вијест на Монду прати и видео прилог, код мене опет се појави само нека коцка умјесто видео записа.
    А, кад идем на Јутјуб, без проблема ми изађе сваки видео. И на Фејсбуку ми, исто, излазе нормално.
    Није у питању спор Интернет. Ја мислим да је нешта чачкано у неким подешавањима, али немам појма гдје је то јер се не разумијем у информатику.

    Дакле, зна ли ико како да намјестим да ми видео снимци излазе "нормално" када сам на чету?

  15. Pokusaj da updatujes flash player ili promeni browser. To je najlakse resenje, e sad ako hoces da na tom browseru najlakse bi bilo da isti reinstaliras. Ako i dalje nece jbg.

  16. Tj ako nece navedi browser i neko ce ti vec odgovoriti.

  17. ма немам ти ја појма. знам само да ми је броузер Интернет експлорер

  18. Camera Dock

    http://www.ehow.com/about_5390500_camera-dock.html

    Има ли ико идеју како се ово зове на српском? Је л' се бави неко фотографијом мало професионалније?

  19. Сталак или нешто зајебаније?

  20. Ispade da se foliram da se razumem u sve,ali dva ortaka su skoro kupila po profi aparat,dali preko soma evra,i kako nisu profesionalci jos uvek,ne smem nista da tvrdim,ali i oni ovo zovu samo stalak.

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.