Raznorazna pitanja

  1. Treba da znaš da se svaki, iole dobar, profesionalni font plaća.

    Ovaj Džimijev link je dobar, ali, pravi profi fontovi se plaćaju.

  2. Da, znam, niko nije rekao da ne bih platila kad bih nasla neki koji mi se bas bas svidja ili mi bas bas treba. Neke vec jesam.

  3. Знам човека који сам себи прави фонтове. Каже да није тешко.

  4. Pokusaj Dublon Bold, citljiviji je od ovog tvog.

  5. Jebeš mu mater, ja sam mislio da je to sve isto. Rabbit ili Hare?

  6. Такозвани атарски зец, јер се појављује углавном у њивама.

  7. hare - divlji zec, vece usi, veci i brzi
    rabbit - polupitomi ili pitomi zec, manje usi, manji i sporiji.

  8. Значи, код нас је сто посто ''атарски''? Ја сам првобитно превео ''европски'', ко што рече Целт.

  9. Ma zajac bre :)

    Slovenci ga zovu Divlji zec, Ukrajinci samo zec, a Bugari Pravi zec ili Poljski zec, dok ga opet Poljaci zovu zec, bez poljski, pa mora da smo i mi tu negde :)

  10. Imam ja sad jedno pitanje :)
    Od te dve vrste, koji su ukusniji?

  11. ja sam probao skoro ovog domaceg, i bio je ok, nema snazan ukus. divlji je kao i ostala divljac, zilaviji i znatno snaznijeg ukusa. probao sam divljeg kad sam bio mali, i nije mi se svideo (mada sam tad bio znatno veci probirac, od tad sam jeo i skoljke i puzeve, i zabe i bambija i ne znam sta vec :)

  12. Debeli, pojeo si bambija? :(
    Probao sam i ja srnetinu i zaista je fantastičnog okusa :D

  13. Da li se znatno gubi signal ako se DVI kovertuje na HDMI?

    primer: sa lap topa na LCD (na laptopu imam samo DVI izlaz)

  14. Да ли ми неко може рећи које су врсте тржишта капитала?

  15. Шта је то инди музика? Гуглао сам, али ми и даље није јасно. Капирам да је то сад зика коју слушају млади у САД, уколико нису у реп и рнб водама. Нисам нашао ништа конкретно да преслушам, како бих скапирао шта је то и како звучи.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.