Raznorazna pitanja

  1. sklisko je kad pipneš že... ustvari zaboravite da sam bilo šta napisao ovde.

  2. drugim rečima, najbliži antonim bi bio suvo, pošto sklisko se obično koristi za vlažne površine.

    ali ne postoji reč za površinu koja ima veliko trenje, kao takva.

  3. рапаво? то је супротно од глатко? јебем ли га

  4. Sklisko je ono kao klizavo.

  5. Ono koje ima sposobnost da sklizne.

  6. а супротно од тога је оно које нема ту способност :)

  7. Храпаво и није баш најбољи антоним за клизаво.
    Ако ти се клизави паркет осуши, да ли постаје (х)рапав?

  8. А замислимо да је по храпавом зиду ишао пуж?
    Иза њега остаје влажно, и када се осуши постаје рапаво....
    у исто време је и склиско и клизаво
    значи одговор је у пужу!

  9. Др Јанковић
    juče

    Змио,немаш ти појма.
    СМарко,овако се то ради:
    1.(не знам зашто ово помињем,ваљда треба да се подразумева):Наједеш се што више пасуља или било какве масне хране која у себи садржи влакна.
    2. Помериш намештај на који ћеш лећи на средину просторије.
    3. Легнеш окренут стомаком нагоре.
    4. Угураш левак у задњицу(најбољи је онај наранџасти за сипање горива)
    5. Чекаш док не крену гасови.
    Теорија је:целом дужином левка и још неких 30 цм после ићи ће у висину,а после ће прећи у ширину. Најбоље функционише у соби од 40 квадрата.
    Срећно.

    Hvala sa zakasnjenjem, jankovicu

  10. Шта му тачно дође добар смисао за хумор? Да ли је то када се неко насмеје на сваку фору, или кад неко капира али му није довољно смешно да би се насмејао? Да ли добар смисао за хумор има онај који се често смеје или онај који се ретко смеје?

  11. Мени је Јова Радовановић пример човека који има добар смисао за хумор, па се ја водим према њему.

  12. zasto zaboga muva od svih stvari koje postoje u jednoj sobi uvek slece na telo? Evo ja pokusavam jednu smaracicu muvu da ubedim da nema nista zanimljivo na mom ramenu.
    p.s. Okupana sam!!!!

  13. Ne Prste, muve vole govna :))) Jano, ko zna gde si bila i šta si radila, a nisi se dobro oribala :)))

  14. Šalu na stranu, privlači ih toplota tela. Mora da si hot :))))

  15. Postoji li u srpskom reč "Nadasve" i kako se piše?
    Na da sve ili spojeno?

  16. Ne znam da li je srpska reč ili su je Hrvati izmislili, ali postoji. Piše se sastavljeno.

  17. Šta bi se dogodilo kada bi Pinokio rekao "porašće mi nos"? Jel bi porastao ili ne?

  18. Mislim da ne. A razlog je sto je Pinokio lazljiva stoka koja ce u svakom slucaju, kad-tad da slaze, kontam da to nije bas laz. Sta ja znam...mnogo gotivno pitanje. :D

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.