Prijava

Meh... potpuno nepotrebno... mislim da kaizen treba da se fokusira na važnije stvari. Kao na primer nemam pojma. :)

Ne verujem da ce to ikako pobojsati kvalitet definicija!
Nije problem u nacinu definisanja, vec u glavi ljudi koji definisu!

Ti kad nemas inspiraciju, tesko da ces definisati i jednu dobru na dan...recimo da svaki clan mora da napise 30 losih definicija da bi stekao dovoljno iskustva da napise stvarno dobru definiciju!ako ga ne ukenja

(dobro, ovaj boj 30 je u proseku, nekome treba 5 a nekome 80)

ako mu smanjite broj defki trebace mu vise vremena da postane dobar!

Jedino za sta bih podrzao ovaj predlog jeste da bi manje defki bilo desno sa strane, i nebi se gubile brzo...ali bolje da ogranicimo na 3 nego da ukidamo vracanje kredita nakon brisanja definicije

ja sam rekao hiljadu puta, a reći ću to ponovo. UKINITE BILO KAKVA OGRANIČENJA! ako to stvara problem hiperprodukcija i pada nekog imaginarnog kvaliteta (što neće biti slučaj ali dobro) neka se lepo zaposli još jedno 50 moderatora i szalno će biti neko da kontroliše i filtrira.

Da li možete da nabrojite 50 novih ljudi kojima bi poverili procenu o kvalitetu svoje definicije? ne? da?

50 je mnogo? ja mislim da je malo. Najbolje bi bilo omogućiti svim autorima da ponovo edituju i brišu. Molim? Tako su se neki iz bunta skroz obrisali i otišli sa sajta? STVARNO?
Vau te baš želim da zadržavam na sajtu na silu i da čitam njihove sve ciničnije i ciničnije definicije od kojih mi se povraća. DO JAJA!

jebem mu miša bre!

jedino ako ste totalni licemeri pa pokušavate da na što očigledniji način smanjite broj definicija po danu kako bi vaša def. duže ostala "desno"?

ipak mislim da niste takvi. Pojačajte konkurenciju, mojne da krojimo nekakva pravila. Ima mnogo ljudi koji ne lelemude po forumu kao mi već kvalitetno definišu bez ikakvih frustracija koje su zamaskirane u želju da se pomogne?

ne napadam nikoga, i sebe stavljam u grupu sa vama. Dajte mislim stvarno, u poslednja 3 dana izniklo je 50 nekih predloga koji su uglavnom svi nepotrebni, iako neki od njih dobri. Iako dobri, opet nepotrebni,.,..,.,.

dobro surovi, ali gde da nadjemo 50 moderatora koji bi bili po standardima naseg imaginarnog kvaliteta?

a djubre jesam, tu nemam sta da krijem;) i zelim da mi def. bude svo vreme desno, i meni i ostalima....dobro, ne bas svo vreme, ali vise od 20 minuta

pa ili 50 moderatora ili da se uvede da svako može da edituje i briše i da se ostane na ovih 10 - 15 modova...

da ne oftopikujem previše sad sa ovim, bolje nova tema da se otvori, ali ja mislim da je bolje da razmišljamo u pravcu neke nove liste i da se ova desno nekako bolje osmisli......

Pazi, razmisljao sam nesto, cak i ako ne prodje ovaj moj predlog, ako nije tesko izvodljivo, mozda bi mogao da se ogranici broj obrisanih definicija po danu (kao neko solomonsko resenje), npr na 3 ili 5, tako da neko ima pravo da npr napise 3 defe koje ce da izbrise (ili ce da mu ih izbrisu) i 5 defa da ostane. Bas sam sinoc gledao po groblju i mislim da ovaj predlog ima smisla... kad se vec toliki ljudi ne slazu sa onim , mada ja i dalje tvrdim da je tako najbolje. Ok, ja mozda gledam iz pogresnog ugla, zato sto pisem u proseku dve definicije nedeljno, pa me ovo ne bi previse pogodilo, ali je cinjenica da se suvise brzo gube kvalitetne definicije u moru prosecnih. Naravno, to je posledica toga da sajt ima sve vise clanova, ali pocinjem da se pitam koliko je sve to dobro. Zasto? Ajd molim vas navedite tri definicije od prethodnog dana kojih se secate! Tesko, a? Jebiga, jeste gadno i surovo, ali ako se bude pisalo po 1000 definicija dnevno, sajt ce totalno izgubiti svrhu, jer ce jako tesko biti da se pronadje nesto zanimljivo u moru osrednjosti. Tj, bice zanimljivo tu i tamo onima koji redovno pisu, ali ako i oni vide da im defe prolaze nezapazeno, i oni ce se brzo smoriti. E, sad, na onu cifru 1000 (recimo, mlatnuo sam) dodajte minimum jos toliko naknadno pobrisanih, pa skontajte koliko je tesko doci do neceg kvalitetnog za citanje...

Dobar predlog. Pet komata danas, pa briši sve, ako o'š. Napravila bi se dobra selekcija.

pa ok, samo da to ne dovede do povećanog broja duplih naloga, kako bi ljudi mogli da definišu.... ja mislim da bi najelegantnije bilo kada bi ova naša lista novih def. imala dva dugmeta: strlicu levo i desno, koja i da je sve to u formi nekog flash appleta, što znači da se samo ona menja pritiskom na strelicu, a ne učitava se cela strana, i tako se listaju nove definicije.

"ako se bude pisalo po 1000 definicija dnevno, sajt ce totalno izgubiti svrhu"

inače, predlog možda jeste dobar, ali samo na kratke staze. može se smanjiti taj broj i sve to, ali sajt ubrzano raste i sve je više članova i sve je više definicija, i mislim da je bolje da usmerimo vijuganje na rešavanje problema gomilanja definicij, tako što ćemo ih napraviti preglednijim, a ne tako što ćemo pokušavati da im smanjimo broj ili nešto slično....

kada bude 500 stalno aktivnih članova (nije daleko taj dan) pisaće se nekih 1500 def dnevno. kako to da pratimo? šta ako je od tih 1500 samo 500 prosečno dobro? opet će biti teško to pratiti. hajde razmišljajte o tome i viddite kako to da se reši...

I to tvoje stoji, ali to ne iskljucuje ispravnost mog predloga. Sad sam gledao, u zadnjih par dana, bar 7-8 autora ima na groblju po 5-6 pa i vise definicija, sveze napisanih i obrisanih. Neke definicije i dalje stoje, iako su definitivno za brisanje, i to ne zato sto neko lose radi svoj posao, vec zato sto non stop izlaze nove, pa gomila i losih i dobrih prolazi nezapazeno. Razmisljao sam o dodatnom smanjenju dnevne kvote, ali bila bi steta, jer neki autori zaista stancuju po 5 dobrih defa dnevno. Ovako, ko kvalitetno pise, imace i dalje svojih 5 defa, a ko stanca gluposti, razmislice sledeceg dana sta i kako ce da pise...

Meni je malo 5 definicija na dan, sad hocete da ih srozate skroz! PROTIV!

podržavam tupita - porez na glupoću!

ludi , ako pazis sta pises (a cini mi se da ti nisu lose defke), ne vidim kako bi te to doticalo. mislim, ovo bi mozda pogodilo neke hiperproduktivce koji pisu samo da bi pisali, kao i one nekvalitetne autore (a mozda bi ih i stimulisalo da poprave kvalitet). mislim, mozda zvuci surovo, ali izmedju ostalog i ocenjivanje sluzi da bi se napravila razlika. kako god, i koga god da se to tice, bolje jedna extra definicija, nego 5 shugavih!

"koji pisu samo da bi pisali"

ahhh kako je to lepo, pisanje radi pisanja! baš je analogno nekoj fuziji automatizma i larpurlartizma. DIVNO!