Prijava

Пошто смо испљували све остале, да видимо сад где смо ми...

Ево пар насумичних питања... да ли смо... ленштине, стока, кољачи, нетолерантни, некултурни, луди, сјебани...? Или смо само тако виђени у очима остатка света? Да ли смо заслужили све што нам се дешава? Да лу су политичари криви за све? И тако... нек' свако напише шта му највише иде на курац код нас...

Наравно, овом приликом се можете окренути и на све добре ствари које је Србија дала свету...

Ево пар добрих и занимљивих дефиниција које могу овде да се повежу са темом:

http://vukajlija.com/autenticni-srpski-junak/54014
http://vukajlija.com/srbija-danas/91550
http://vukajlija.com/srbija/19082
http://vukajlija.com/jadna-zemlja/107341
...

Mnogo toga vezanog za Srbe je stereotip, ali ne i to da smo društveni parazit.

Društveni parazit. :)

Ukratko - sranje u kom se nalazimo smo uglavnom sami sebi napravili, a skloni smo da to pripisujemo drugima. Zato nikako da se izvučemo iz govana koje smo izasrali. Pri tom, ne mislim da smo mi krivi za sve što nam se desilo - krivi smo što nismo umeli dobro da reagujemo na okolnosti u datom trenutku, i to nas je mnogo koštalo.

Mada lako je biti kapetan posle bitke...

Mene lično Srbi jako nerviraju u poslednje vreme. :D

Izgleda mi kao da nikada ništa nećemo naučiti, pa čak ni iz sopstvenih grešaka. Kao da više volimo da udaramo glavom o zid, nego da tu glavu upotrebimo za razmišljanje.

Evo i ja da metnem... (soproštenjem)!

Mada nisam sklon generalizaciji, na mnogim srbima može se uočiti strahovita lenjost. Ta karakteristika možda čak i poveće većine, ozbiljno preti da čitavom narodu nalepi etiketu stereotipnih parazita, koji samo sisaju krv svojoj mladosti i tiho, da niko ne vidi, ispuštaju gasove (da ne kažem prde) o nepravdi.

Samo diktator... ništa drugo.

јој бре... е јеси га метн'о..па није поента што је то Ђинђић, и да је Пера Детлић ово испричао окачила бих линк.. Поента је у томе ШТА говори. Има ту и музикице да буде дирљивије и свашта нешто, али на страну све то, истинито збори човек

е претера га. Кажем има и тога у клипу али није поента у томе. Ти си од оних људи што одвале нешто па чак и ако схвате да су одвалили, браниће се до бесвести; најчешће оружје је замена теза.

Na stranu to kakav sam ja (uistinu sam takav i mnogo gori), već me sad zbunjuje šta je loše u rečim druga Starog?

ајде престани да се спрдаш, сморио си стварно.. Није лоше ништа сем што превише уопштено прича, да не треба скретати са пута, то и моја баба зна. То није случај са Ђинђићевим клипом, по мом мишљењу има демагогије, јбг политичар је, али изнео је и конкретне и истините ствари.

и није на страну какав си ти, и не кажем да си лош човек, али тврдоглав јеси и са таквим људима превише општити је губљење времена

Mislim da bi na ovu temu najviše mogao da kaže Arčibald Rajs da je živ (preporučujem knjigu "Čujte Srbi, čuvajte se sebe"), a nije daleko odmakeo ni Bora Čorba s onom svojom "Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubiješ, on oće opet."

Mnogo toga vezanog za Srbe je stereotip

a za amere nije a?

Meni je cale svojevremeno rekao da se sa glupim (tako mi cale rekao jbga) ljudima ne vredi raspravljati, samo se ti iznerviras...ti ga pitas zasto je glasao za slobu i miru on kaze...sloba je lep a mira pamenta..i nista vise..sloba je lep..mira pametna...i to je to...

ајде престани да се спрдаш, сморио си стварно..

Nisam stvarno... ozbiljan sam bio, bez ikakve zadnje namere. Pa znaju me ljudi, kad trolujem - trolujem, kad sam ozbiljan - ozbiljan sam.

Ove Brozove reči su vrlo umne, iako, se mogu smatrati uopštenim, utoliko bolje, jer se mogu primeniti u svakoj prilici.
Gledajmo svoja posla... Možda to zna tvoja baba, ali resto Srbije (na čelu sa političarima), to ne zna. A Đinđićev način razmišljanja je, po mom skromnom mišljenju, danas, skoro 10 godina posle njega - neosnovan!

PS. Jovičiću... U pravu si!

sloba je lep a mira pamenta..i nista vise..sloba je lep..mira pametna...i to je to...

Taj rad... k'o i danas Tadić je lep, a Dinkić dobro svira... :D

(neću, neću više da zajebavam; biću ozbiljan, a i vas pozivam na suzdržavanje. Izvinjavam se svima)

није него ти каже: "а јел ти криво што сам гласао?", ти кажеш: "не, само питам зашто", а он ти каже: "ма ти си дупли налог, немаш ни једну дефиницију", ти кажеш: "нисам, али добро, него зашто за њих?", "па мира је паметна, и ја сам паметан, ти хоћеш да кажеш да сам ја глуп?? е јесам глуп сам.." и ти се смориш као патка

сви су сад у праву сем мене, и Јовичић и Филантропофоб и сви, а то што они износе исту поенту као онај клип, само на други начин, то нема везе..